Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig door in Nederland, maar toen kwam Saudi-Arabië al op de proppen met miljoenen. Al-Ahli legde pardoes 9 miljoen euro op tafel en een monsterloon van 250.000 euro per maand voor Dams.
De Belgische jeugdinternational kreeg bij PSV toen nog het minimumloon en ging op het aanbod in. De eerste maanden verliepen perfect voor Dams met winst in de Aziatische Champions League en de Saudische Supercup. En toch liep het vervolgens compleet mis.
LEES OOK: 'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'
Verhaal is overEerder werd al bekendgemaakt dat Dams nog een transfer wil versieren. Het Griekse Panathinaikos zou geïnteresseerd zijn, maar Het Nieuwsblad laat weten dat de 21-jarige Belg zo goed als zeker vast zal zitten in het Midden-Oosten.
De entourage van Dams bevestigde de penibele situatie: “Het verhaal is over”, klink het duidelijk. De verdediger kwam het laatst 25 december 2025 in actie. Hij zit aan 30 wedstrijden voor Al-Ahli en daar zal het ook bij blijven.
Niet ingeschreven
Dams is namelijk niet opgenomen in de spelersselectie van Al-Ahli. In Saudi-Arabië mogen clubs een maximum aantal buitenlandse spelers inschrijven en Dams werd genadeloos aan de kant geschoven. Hij zal dus niét meer spelen in Saudi-Arabië.
Ook een transfer lijkt nog onwaarschijnlijk. ‘Het is dan ook meer waarschijnlijk dat Dams niet meer wegraakt bij Al-Ahli. En dat dus zonder enig perspectief op minuten’, klinkt het. Een jammerlijke situatie voor een veelbelovende speler.
Stephan Calander