Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

252
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de volgende fase van het toernooi, maar hoopt alsnog een rechtstreeks ticket voor 1/8ste finales te boeken. Dan moet het thuis wel winnen van Malmö FF.

Terwijl Genk in eigen land bezig is aan kwakkelseizoen, mag de Europese campagne wel gezien worden. Sinds vorige week is het ticket voor de tussenronde alvast binnen. Maar Racing hoopt natuurlijk op een directe plek in de 1/8ste finales. Daarvoor moet het zich zien te plaatsen in de top 8.

Wat dat betreft hebben de Limburgers hun lot niet in eigen handen. Het zal moeten rekenen op puntenverlies bij minstens twee concurrenten. Dat is zeker niet onmogelijk. De kans is dan ook groot dat Genk zijn doel zal halen als het in egen huis de volle buit pakt tegen Malmö FF.

LEES OOK: Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

Genk uitgesproken favoriet

In principe mag dat geen grote problemen opleveren. De Zweden staan momenteel voorlaatste in de League Phase en zijn met amper 1 op 21 al uitgeschakeld. Bovendien ligt de Zweedse competitie inmiddels al een hele poos stil, waardoor de ploeg een serieus gebrek aan ritme heeft in officiële matchen. Als klap op de vuurpijl liggen ook nog eens pak spelers in de lappenmand.

Coach Miguel Angel Ramirez blijft desondanks ambitieus, maar beseft dat het een loodzware opdracht wordt. "Ik kijk uit naar deze wedstrijd, die we absoluut willen winnen. Ook al heb ik een hoge hoed op van Genk. Ik vind het een heel dynamisch elftal. Hun vele positiewissels maken het elke tegenstrever moeilijk. Maar kunnen tegelijkertijd ook mogelijkheden scheppen in de omschakeling", klinkt het bij Het Belang van Limburg

Prettig weerzien met Medina

Ramirez kijkt overigens uit naar één specifieke Genkie. En dat is best een opvallende naam: Yaimar Medina. Het is evenwel niet toevallig dat Ramirez hem naar voren schoof. Toen hij aan de slag was al trainer en technisch directeur van de academie bij Independiente del Valle, was Medina er één van de goudhaantjes in de jeugdopleiding. "Ik kijk er enorm naar uit om hem hier in Genk terug te zien. Hij was destijds al een toptalent, het verbaast me niks dat hij zo'n grote stappen zet. Wij gaven hem de bijnaam 'Moto', niet alleen dankzij zijn snelheid gaat hij een mooie carrière tegemoet."

Genk haalt de top acht in de Europa League ...

Meest recent

Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

26
26
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

20
20
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

26
26
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

87
87
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

23
23
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

105
105
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

657
657
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

36
36
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

58
58
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

58
58
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

314
314
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

142
142
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

84
84
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

172
172
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

226
226
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

171
171
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

111
111
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

220
220
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

127
127
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

79
79
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

32
32
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

93
93
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

168
168

Meer sportnieuws