‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

2075 stemmen
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De supporters zijn het wachten beu en fantaseren al over een ‘grote’ oplossing. En toevallig staat er net een JPL-topcoach klaar.

LEES OOK: ‘Verschuivingen Antwerp: pion verlaat plots de club’

Fluitconcert in het Lotto Park, en plots duikt Fink op

Het was een gênant beeld, zondagavond in het Lotto Park: Anderlecht dat aan de rust wordt uitgefloten, tegen de laatste in de stand. En nog voor de koffie koud is, duikt op ‘X’ al een naam op die iedereen kent in België: Thorsten Fink. Dat zegt eigenlijk alles over de nervositeit rond Besnik Hasi.

En dat komt niet uit het niets. In november leek de ommekeer nog ingezet, maar intussen is de titelhoop opnieuw weg en blijft het spelniveau pijnlijk wisselvallig. Blessures speelden mee, maar tactisch maakte Hasi ook niet altijd de beste beurt. Niels Poissonier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws legt een ontslag dan ook op tafel:

“Lang kan je dit als bestuur niet meer tolereren. Anderlecht en Hasi dienen zich dringend te herpakken. Op Standard al. Anders zou het wel eens over en uit kunnen zijn voor Hasi. Als het al niet vroeger is…”, aldus Poissonier.

Het Nieuwsblad kijkt intussen nadrukkelijk richting de top, want dit is de eerste echte crisis voor het nieuwe bestuur. “Het is uitkijken hoe Besnik Hasi de week doorkomt. Dit is de eerste echte crisis onder het nieuwe bestuursduo Michael Verschueren-Kenneth Bornauw. Hoe gaan zij om met deze situatie?”, klinkt het.

Anderlecht heeft nog geen beslissing genomen over Hasi, maar Fink is een logische kandidaat op papier: hij is vrij, kent de competitie en staat bekend als een trainer die snel structuur en intensiteit in een ploeg duwt. De vraag van vandaag is dus niet of Paars-Wit vandaag al aan hem denkt, maar of zo’n profiel — als het écht moet — ineens verrassend hoog op de lijst kan belanden.

Fink is vrij… en de fans beginnen te dromen

Fink is zo’n trainer waar je meteen een etiket op kleeft. Duitse structuur, pressing, dominant voetbal—en in België vooral: de man die met Sint-Truiden lof oogstte en daarna de stap naar KRC Genk zette omdat hij attractief voetbal bracht. Maar het tweede etiket plakt even hard: mooie ideeën, maar wisselende resultaten. Genk zette hem op 15 december 2025 aan de deur, met 73 matchen en 1,79 punten per wedstrijd, en sindsdien is hij opnieuw vrij.

Intern lijkt het Anderlecht-bestuur niet meteen op paniekknop te duwen, maar de vibe bij de fans is onmiskenbaar: het geduld is flinterdun. Hasi voelt dat ook. “Het deed pijn toen de fans aan het fluiten waren,” gaf hij eerder al toe. En als Anderlecht zichzelf weer in de voet schiet met zo’n tegenvallende prestatie, krijg je automatisch dezelfde discussie: niet over de ploeg, maar over de man die ze moet leiden.

Anderlecht heeft in balbezit vaak de controle (53% gemiddeld), alleen… controle is niet hetzelfde als dreiging. Daar zit een eerste opening voor een Fink-verhaal. Want als hij één ding verkocht in België, dan was het: druk vooruit, sneller door het centrum, agressief heroveren. Zijn teams willen niet wachten tot het fout loopt, maar het zelf afdwingen. Het is pressing én balbezit, niet het ene of het andere. Geen toeval dat tegen Dender precies het soort match was waar Anderlecht-fans ‘Fink-ball’ in hun hoofd begonnen te dromen.

Hein Vanhaezebrouck noemde Fink na zijn ontslag bij Genk “een duidelijke meerwaarde voor onze competitie.” Anderlecht-fans herinneren zich dat en denken ongetwijfeld: als hij een meerwaarde is… waarom niet bij ons?

Waarom Fink “logisch” klinkt voor Anderlecht

Fink zou bij Anderlecht passen omdat hij iets brengt wat daar al te vaak ontbreekt: herkenbaarheid. Niet alleen dominant willen zijn, maar ook weten hoe dominant te zijn elke week. Bij STVV en bij Genk probeerden zijn ploegen bijna altijd hetzelfde te doen: hoog druk zetten, sneller naar voren spelen, en in balverlies meteen jagen. Dat is net wat Anderlecht vandaag mist in die momenten dat het moeilijk wordt: als Plan A sputtert, is er geen plan B. Fink traint op patronen, op herhaling, op automatismen. En dat is precies wat een ploeg nodig heeft die thuis tegen een ploeg als Dender de bal heeft, maar niet weet waar de echte dreiging moet vallen.

En misschien nog het grootste argument: hij brengt een stijl die het Lotto Park wíl zien. Anderlecht-publiek vergeeft veel, maar niet dit: een ploeg die de bal heeft en toch bang speelt. Fink staat voor initiatief, voor durf, voor voetbal dat het publiek in de match trekt. Dat klinkt als een cliché, maar het is het soort cliché dat in Brussel levensbelangrijk is. Want zodra het publiek voelt dat de ploeg echt probeert te domineren, wordt het fluitconcert automatisch twee versnellingen stiller.

Daarnaast past zijn profiel bij een club die met jonge spelers wil werken, maar tegelijk resultaten móét halen. Fink heeft bij Genk echt een jonge speler als Konstantinos Karetsas niet alleen laten proeven, maar ook laten groeien in verantwoordelijkheid. Hij is geen trainer die alleen een plan heeft, maar spelers ook functioneler maakt in dat plan. Dat zag je het duidelijkst bij Genk, waar Tolu Arokodare van twijfelgeval naar absolute killer ging.

In mei 2025 werd hij zelfs topscorer op de Pro League Awards: dat soort evolutie komt niet uit het niets. Arokodare zelf ging nog een stap verder in een interview: hij noemde Fink de coach die hij “zijn hele leven” had gehoopt tegen te komen. Zakaria El Ouahdi is een ander voorbeeld die plots meer bracht dan men vooraf verwachtte. Die lijn zag je trouwens al bij STVV: daar maakte hij veel jonge spelers beter, zoals Matte Smets, Mathias Delorge, Jarne Steuckers, Rein Van Helden.

Geen buitenlandse gok: Fink kan meteen schakelen

Tot slot: Fink is ook geen onbekende in de Belgische competitie. Hij kent de clubs, hij kent de speler, hij kent de media, hij kent de druk en hij weet hoe snel het kan keren. Dat is een voordeel ten opzichte van een buitenlandse gok, die eerst weken nodig heeft om de club en de competitie te leren kennen. Bij Anderlecht is die tijd er niet. En als er één profiel is dat snel een herkenbaar plan kan neerzetten, dan is het net een coach die al bewezen heeft dat hij in België meteen een handtekening kan plaatsen.

Wat moet Anderlecht nu doen?

Meest recent

Neville ziet WK-sensatie: "Hij is dé superster"

Engeland staat in de halve finale van het WK. De Engelsen rekenen op onder meer Jude Bellingham om ...

16
16
Garcia nog bondscoach? Boskamp geeft zijn oordeel

Rudi Garcia leverde sinds hij bondscoach werd van België uitstekend werk. Een coach die alle ...

100
100
'Drama voor Union SG: monstersom valt plots weg'

Een klein voetbaldrama voor Union SG en Anan Khalaili. De rechterflankspeler leek op weg naar een ...

98
98
Patro Eisden flikt het weer: alweer 'onbekende' topdeal?

Patro Eisden kende al een zeer drukke mercato. De Limburgse tweedeklasser is zeker nog niet klaar op ...

28
28
Antwerp rekent op toptransfer: "RAFC is een grote club"

Bij Royal Antwerp FC is er nood aan duidelijkheid in het bestuur, want er is héél veel ...

222
222
Baouf op weg naar absolute knaltransfer?

Bij RSC Anderlecht kunnen ze nog wel een goede centrale verdediger gebruiken. De Brusselaars hadden ...

143
143
'Dossier Adedeji-Sternberg: Club Brugge neemt standpunt in'

KRC Genk werkte afgelopen weekend een oefenduel tegen Fortuna Sittard af (2-1-nederlaag). Daarbij ...

750
750
Messi clasht met ref: liplezers onthullen harde woorden

Argentinië is nog steeds in de running om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. De ...

207
207
'Nieuwe transferwending: Tzolis maakt helder statement'

Christos Tzolis traint opnieuw mee bij Club Brugge en maakte afgelopen weekend zelfs een mooie goal ...

269
269
Infantino flikt het weer: grandioze WK-verandering op tafel

Het wereldkampioenschap 2026 zit er bijna op. Komende zondag wordt de finale in New York alweer ...

339
339
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

316
316
Alles slaat om voor Lammens: meteen grote gevolgen

Senne Lammens kreeg tegen Spanje negentien minuten die alles konden veranderen. Het werd geen ...

292
292
'Recordaanwinst van 10 mil zorgt voor extra vertrekker Genk'

KRC Genk toonde zich voorlopig redelijk rustig op de zomerse transfermarkt. Maar daar zou wel eens ...

297
297
'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Club Brugge beleefde een vrij kalme zomermercatot tot dusver, maar begint nu toch onder stoom te ...

788
788
'Sibierski zet exodus voort: nog meer vertrekkers Anderlecht'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

728
728
Nieuwe bondscoach België? 'Mannaert neigt duidelijke richting op'

De Belgische WK-delegatie is opnieuw geland op eigen bodem. De spelers kunnen nu op vakantie na een ...

526
526
Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

128
128
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

348
348
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

159
159
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

667
667
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

194
194
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

198
198
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

560
560
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

273
273
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

491
491

Meer sportnieuws