'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

709
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan stuntprijs binnenhalen: 6 à 7 miljoen, terwijl z’n waarde rond 10 miljoen hangt — bijna 40% goedkoper. Alles wijst erop dat blauw-zwart deze deal sneller wil afwerken dan iedereen verwacht.

LEES OOK: Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

6 à 7 miljoen voor een speler van 10 miljoen? Club ruikt koopje

Van de bank in Strasbourg naar een wintermove richting Jan Breydel: Félix Lemaréchal (22) staat voor een bizarre U-turn. Club Brugge zou al een princiepsakkoord hebben ter waarde van 6 à 7 miljoen euro. Dat betekent dat de grote lijnen van de transfer vastliggen qua bedrag en structuur, maar het is nog niet officieel afgerond tot de medische testen zijn afgelegd, de handtekeningen geplaatst zijn, én de laatste details rond bonussen en betalingsmomenten rond zijn.

Club Brugge voelt al een tijdje dat het middenveld snel onderbezet kan worden en Lemaréchal is qua profiel een “veilig risico”: hij is 22 jaar, hij kent de Belgische competitie al, hij heeft Ligue 1-minuten op de teller, en zijn prijs zit nét onder zijn huidige marktwaarde. Transfermarkt zet hem rond 10 miljoen euro, terwijl Club hem mogelijk voor 6 à 7 miljoen kan binnenhalen. In Brugge noemen ze dat een buitenkans.

Ze zagen hem vorig seizoen nog als “net niet” in Frankrijk, en nu wil Club Brugge plots cashen op dat moment van twijfel. Het verhaal rond Lemaréchal was de voorbije maanden simpel: talent, maar ook wisselvallig, te licht, te veel flitsen en te weinig zekerheid. Hij kende de Belgische competitie al via zijn huurperiode bij Cercle Brugge, waar hij mooie momenten had, maar ook nooit écht de hele competitie op z’n kop zette.

Van “net niet” naar kwaliteitsinjectie

In Strasbourg werd dat etiket alleen maar duidelijker. Lemaréchal kwam er binnen voor ongeveer 6 miljoen, maar zijn start was meteen stroef: een blessure op training, ritme weg en slechte timing. En zelfs toen hij terug fit was, moest hij wachten. Toenmalig coach Liam Rosenior (nu Chelsea) zei het zelf: “Hij had pech… hij miste ritme… en hij moest geduld hebben”, was de verklaring waarom Lemaréchal niet vooraan in de rij stond bij Strasbourg.

Toch is Lemaréchal geen mislukt project. Zijn cijfers van vorig seizoen tonen dat hij wél iets kan brengen: 27 wedstrijden, 1.779 minuten, 4 goals en 3 assists in Ligue 1. Alleen: dit seizoen zakte hij opnieuw wat weg uit de flow. Er werd zelfs geschreven dat hij “onder de verwachtingen” zat en dat Rosenior vond dat hij nog “verschillende aspecten van zijn spel” moest verbeteren. Dát is exact het moment waarop Club Brugge toeslaat: wanneer een speler nog altijd kwaliteit uitstraalt, maar zijn club even twijfelt.

Terwijl Strasbourg twijfelt, duwt Club Brugge door. Ze zien hem niet als een dure transfer, maar als een kwaliteitsinjectie die ineens haalbaar wordt. Dit zou wel eens Club Brugge’s eerste echte wintermove kunnen worden.

Niet alleen flair: dit maakt hem plots een gouden deal

Net daarom wil Club hem: hij brengt méér dan alleen flair tussen de lijnen. In Ligue 1 dit seizoen zit hij (in beperkte speelminuten) aan 0,30 expected assists per 90 dat zet hem in de absolute top in die categorie, zelfs bij de beste 8%. Hij verstuurt gemiddeld 38,17 passes per match aan 77,59% nauwkeurigheid en komt aan 1,15 key passes per wedstrijd — dat zijn cijfers van een speler die niet gewoon meedoet, maar echt iets probeert te forceren. En je ziet ook dat hij wil werken: veel meters, veel loopwerk.

Tactisch is hij vooral een hybride 8/10: rechtsvoetig, 1m80, aanvallende middenvelder die ook centraal kan spelen. Niet de klassieke trage spelverdeler, wél een speler die graag in de halfspace opduikt, snel combineert en de laatste pass zoekt. Strasbourg gebruikte hem zelfs in een verrassende rol als “valse negen” om zijn techniek te laten spelen tussen de lijnen.

De transfer van Lemaréchal naar Club Brugge kan twee kanten op. Ofwel wordt hij de winteraanwinst waar iedereen over enkele maanden zegt dat Club een koopje deed door zo’n speler voor dat geld te kopen. Ofwel zal men zich afvragen waarom hij nog altijd niet week na week een onbetwiste basisspeler is. Is dit zijn kantelmoment… of gewoon het volgende hoofdstuk in een verhaal dat blijft haperen?

Club Brugge wil Félix Lemaréchal. Wat denk jij?

Meest recent

Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

8
8
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

9
9
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

51
51
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

53
53
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

88
88
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

87
87
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

59
59
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

678
678
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

278
278
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

52
52
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

98
98
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

40
40
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

204
204
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

32
32
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

63
63
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

26
26
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

205
205
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

342
342
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

86
86
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

783
783
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

327
327
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

98
98
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

83
83
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

212
212
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

353
353

Meer sportnieuws