TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht is het druk. Het lijkt opnieuw verlost te zijn van een overbodige pion, want er zou een oplossing gevonden zijn voor Luis Vazquez. De spits kwam amper nog aan de bak en wordt nu verhuurd met aankoopoptie aan Getafe.

Met het vertrek van Vazquez ligt de weg helemaal open voor een nieuwe spits. Dat moet Danylo Sikan gaan worden. Er ligt een contract klaar tot 2030 voor de Oekraïense spits, die voor ongeveer 4 miljoen euro zou overkomen van Trabzonspor

Paars-Wit zou ook nog een straffe transfer geprobeerd hebben. Ze zouden gepolst hebben naar Pablo Garcia, een 19-jarige Spaanse jeugdinternational. De flankaanvaller wil zich echter doorzetten bij Real Betis en Anderlecht kreeg daarom nul op het rekest.

Buitenland

Voor Noa Lang lijkt er nu helemaal een knaltransfer in de maak. De Nederlander kon zich de voorbije maanden niet doorzetten bij Napoli en lijkt alsmaar meer op weg naar Galatasaray. De clubs naderen een akkoord over een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Ajax staat dicht bij een straffe transfer. De Amsterdammers zouden zich gaan versterken met Oleksandr Zinchenko. De Oekraïener kwam de voorbije maanden amper aan de bak bij Nottingham Forest en mag daarom vertrekken.

Loïs Openda dreigt bij Juventus verder op het achterplan te verzeilen. De Oude Dame zou immers nog een extra spits willen halen. De topkandidaat daarvoor is Jean-Philippe Mateta, de Franse international van Crystal Palace.

Atletico Madrid zoekt deze winter nog offensieve versterking en heeft daarvoor een bekende naam in gedachten. Ze zouden azen op Matias Fernandez-Pardo, maar makkelijk wordt zijn dossier niet. Lille eist 35 à 40 miljoen euro voor het jeugdproduct van AA Gent.

Bij FC Barcelona zien ze een groot talent weggekaapt worden. PSG zou namelijk op het punt staan om Dro Fernandez binnen te halen. De 18-jarige zou voor amper 6 miljoen euro binnengehaald worden door de Franse kampioen.

Zal Sikan het spitsenprobleem van Anderlecht oplossen?

Meest recent

Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

15
15
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

84
84
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

99
99
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

54
54
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

51
51
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

17
17
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

178
178
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

41
41
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

141
141
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

346
346
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

273
273
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

106
106
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

92
92
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

239
239
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

399
399
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

167
167
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

386
386
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

142
142
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

193
193
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

185
185
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

250
250
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

682
682
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

172
172
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

303
303
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

75
75

Meer sportnieuws