De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde inzake een transfer. VoetbalNieuws geeft een stand van zaken.
Griffin Yow wil Westerlo dolgraag verlaten, dat is geen nieuws. Dat was de vorige window al het geval, maar toen eisten ze aanvankelijk 4 miljoen euro. Westerlo kreeg in de vorige windows voorstellen uit het buitenland van pakweg 1 à 1,5 miljoen euro. Daarmee konden ze nog enorm veel winst boeken, want hij werd voor 70.000 euro uit de Verenigde Staten gehaald. Dat was echter nooit voldoende.
LEES OOK: 'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'
Yow wil volgende stap zettenYow toonde zich na een aanpassingsperiode als een dynamische en creatieve aanvallende pion met een goed schot. Zoals we jullie al eerder meedeelden, hielden zowat alle Belgische clubs hem in de gaten. Niemand deed een concreet bod, enkel AA Gent probeerde iets te regelen met Dante Vanzeir in de deal.
Westerlo probeerde Yow langer aan zich te binden, maar deed een veel te laag financieel voorstel. Yow tekende niet bij en er kwam niemand meer echt opdagen met een bod. Dit seizoen speelt Yow steeds minder, mogelijk ingegeven door bovenaf.
Geen concreet bod
De Amerikaanse speler wil in januari uiteraard andere oorden opzoeken. Hij maakte eerder al furore op de Olympische Spelen met de Verenigde Staten. Westerlo mikte toen te hoog inzake transferprijs. AA Gent en Pafos FC worden nu genoemd, dat zijn twee clubs die eerder al interesse toonden. Volgens onze informatie viel er nog geen concreet bod binnen voor Yow. Het is nu vooral aftasten.
Yow wil het liefst aan de slag bij een Belgische of Nederlandse club, uiteraard van een hoger niveau als Westerlo. Bij AA Gent haalden ze aan het einde van de zomermercato Michael Skoras in huis en ook Abdelkahar Kadri kwam naar de Planet Group arena. Vooraan mag er zeker iets bij, maar dan zouden ze in Gent wellicht eerst spelers als Franck Surdez, Dante Vanzeir of Momodou Sonko van de hand moeten doen.
Claudio Reulens