Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor België hadden kunnen kiezen, maar voor het Afrikaanse land hebben gekozen. Zo is er onder meer Ngal'ayel Mukau, die zijn verhaal uit de doeken deed.
LEES OOK: Club greep naast revelatie: "Het was jammer"
Mukau actief bij CongoHij brak door bij KV Mechelen, werd in die periode ook eens opgeroepen voor de Belgische jeugdelftallen, maar hij koos voor Congo. In Take A Seat, een online reeks van content creator Junior Vertonghen, gaf hij er meer uitleg over.
"Toen ik al bij de eerste ploeg van KV Mechelen zat en keek naar de selectie van de U21, zag ik op mijn positie allemaal jongens die nog bij de beloften van hun club speelden. Ik vond het toen al raar dat ik er niet bij was. En toen ik basisspeler was, verwachtte ik wel echt een selectie. Maar die kwam niet”, geeft hij aan.
Sterk bezig bij Lille OSC
"Dus ben ik naar Congo beginnen kijken. Ik had eerder al met de beloften van Congo gespeeld, maar ik had mijn keuze nog niet gemaakt. Bij de beloften speelde ik samen met Noah Sadiki, hij heeft mij uiteindelijk mee overtuigd om voor Congo te kiezen nadat hij zijn keuze gemaakt. En nadien kreeg ik al snel telefoon van de bondscoach, of ik er klaar voor was. Ik wilde niet langer wachten op België”, aldus Mukau.
De middenvelder brak door bij KV Mechelen en trok voor 5 miljoen euro naar Lille OSC. Daar doet Mukau het zeer goed. Zijn marktwaarde steeg al naar 12 miljoen euro.
Claudio Reulens