‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

door
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen als Club Brugge er straks echt met een Duitse middenveldparel vandoor gaat. Achter de schermen groeit de frustratie in München, terwijl Blauw-Zwart stilaan durft dromen van een stunt.

LEES OOK: Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

Bayern-talent in de vuurlinie: Club ruikt zijn kans

Noel Aseko Nkili (20) is dit seizoen de revelatie op het middenveld van Hannover 96, eigendom van Bayern München en plots een heel serieuze naam op het lijstje van Club Brugge. Volgens Duitse en Belgische media volgt Blauw-Zwart de Duitse jeugdinternational van dichtbij, terwijl ook Bundesliga- en zelfs Premier League-clubs al interesse tonen.

Het wordt een echte strijd rond Aseko. Bayern heeft nog altijd de touwtjes stevig in handen met een contract tot 2028, Hannover wil hem langer houden en Club zal er razendsnel moeten bij zijn als het écht werk wil maken van een opvolger voor Raphael Onyedika.

Bayern München-campusmanager Jochen Sauer noemde hem bij zijn komst in 2022 “een absolute topper in zijn jaargang en op zijn positie” – niet zomaar een gokje dus. Blessures – enkel en later een meniscus – vertraagden zijn opmars, maar dat Bayern zijn contract tot 2028 verlengde, zegt vooral dat ze hem niet zomaar willen laten gaan.

De uitleenbeurt naar Hannover 96 werd dus bewust groot gemaakt: een uitleenbeurt van anderhalf seizoen, tot 2026, mét koopoptie voor de club uit de 2. Bundesliga en een terugkoopclausule voor Bayern rond de 2,5 miljoen euro.

Duitse cijfers die Kompany horendol maken

Wie Aseko de voorbije weken aan het werk zag in de 2. Bundesliga, snapt meteen waarom zijn naam overal opduikt. In zijn eerste volledige maanden als vaste pion bij Hannover liet hij meteen cijfers noteren die je niet verwacht van een jonge controleur: 14 competitiewedstrijden, 2 goals en 3 assists, én meteen “Speler van de match” bij de seizoensopener tegen Kaiserslautern na zijn winnende doelpunt.

In 864 minuten dit seizoen komt Aseko aan 2 goals uit een xG van ongeveer 1,2 en 3 assists bij een verwachte assistwaarde van 1,45. Hij creëerde al 16 kansen, combineert dat met een passnauwkeurigheid van ruim 82% en noteert 18 geslaagde dribbels aan een succesratio boven de 50%. Defensief steekt hij zich niet weg: 64 gewonnen duels, 45 balrecuperaties en 6 keer de bal heroverd in de zone vlak voor het vijandelijke doel.

Dat zijn geen statistieken en data van een pure breker, maar wel van een moderne box-to-box-middenvelder die het spel kan breken én beslissen. De fans in Hannover hebben hun nieuwe lieveling al een tijdje gekozen, nu volgen de scouts.

Perfecte Brugse nummer 6, maar nog vol scherpe randjes

Daarmee past hij naadloos in het beeld dat de Duitse media schetsen. Bij zijn komst naar Hannover omschreef sportief directeur Marcus Mann hem als een jongen met “groot potentieel” en een opvallend volwassen, serieuze speelstijl voor zijn leeftijd, maar mét een vleugje onbevangenheid. Trainer Christian Titz ziet in hem de middenvelder die de bal kan veroveren bij zijn eerste contact en dan meteen naar voren kan spelen of lopen – precies het soort versnelling waar Club Brugge in de omschakeling van leeft.

Aseko ziet zichzelf ook exact zo. In een interview met de Duitse bond zegt hij dat zijn spel het meest lijkt op dat van N’Golo Kanté, die hij openlijk zijn grote voorbeeld noemt. Opgegroeid in de voetbalpleintjes van Berlijn leerde hij daar niet alleen tackelen, maar ook dribbelen, combinaties zoeken en vanuit het niets opduiken in de zestien. Dat merken ze nu in Duitsland: hij loopt regelmatig mee in de box en vindt verrassend vaak de vrije man net buiten de zestien.

Wie de 5-voudige Duitse U21 international volgt, ziet duidelijk waarom hij voor Club Brugge interessant wordt als Onyedika straks voor veel geld verkocht wordt. In balverlies is hij de eerste die vooruit verdedigt, vaak in de rug van de aanvallers, en hij durft fel door te dekken tot in de buurt van de tegenstander zijn zestien. Combineer dat met zijn 695 intensieve loopacties, 157 sprints en ruim 106 kilometer gelopen afstand in de competitie, en je krijgt een middenvelder die perfect past in een hoge pressing. Qua profiel is hij dus geen een-op-een kopie van Onyedika, eerder een iets lichter type dat meer meters maakt met bal en vaker in de zestien duikt.

Er zijn ook kanttekeningen, en die zijn voor een club als Club Brugge niet onbelangrijk. In de lucht is hij geen uitblinker: amper vier gewonnen kopduels. Hij wint minder dan 50% duels en pakte al drie gele kaarten in nog geen duizend minuten – zijn enthousiasme en agressie zijn soms moeilijk te doseren. Ook aan de bal gaat hij nu en dan stevig in de fout met balverlies op gevaarlijke plekken. Dat hoort bij zijn leeftijd, maar toont wel aan dat hij een ruwe diamant is en geen afgewerkt product.

Transferpoker met Bayern: hoe ver durft Club te gaan?

Voor Club Brugge zit de échte uitdaging misschien eerder aan de onderhandelingstafel. Hannover beschikt over een relatief lage koopoptie van rond de miljoen euro en Bayern kan hem daarna voor een beperkte som van 2,5 miljoen terughalen. Volgens Duitse berichten zou daarbovenop een clausule tussen 10 en 12 miljoen euro spelen als derde clubs zich melden.

Voeg daar de interesse van andere Bundesliga-clubs en de eerste Engelse geïnteresseerde clubs aan toe, en je weet dat Club Brugge vroeg en agressief zal moeten handelen als het Aseko echt als toekomstige nummer 6 ziet.

Wat wel in het voordeel van Club speelt: de timing. Aseko is net op het punt waarop hij een ploeg naar een hoger niveau kan tillen, maar nog niet dat Bayern hem per se zelf in de kern wil hebben.

Moet Club Brugge vol voor deze Duitse knaltransfer gaan?

Meest recent

Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

36
36
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

78
78
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

62
62
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

124
124
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

74
74
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

119
119
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

39
39
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

82
82
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

237
237
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

56
56
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

247
247
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

225
225
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

116
116
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

302
302
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

57
57
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

140
140
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

284
284
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

370
370
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

143
143
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

82
82
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

65
65
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

78
78
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

185
185
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

163
163

Meer sportnieuws