'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

door
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op indrukwekkende wijze herpakt. Maar dat neemt niet weg dat er tijdens de wintermercato extra versterking moet bij komen. Daarvoor zou de Great Old op een oude bekende mikken.

Mede door de besparingsoperatie tijdens de zomermercato, waarbij het vertrek van een waslijst aan sterkhouders onvoldoende werd opgevangen, kende Antwerp een belabberde start van het seizoen. Met de thuisnederlaag tegen hekkensluiter Dender werd de bodem bereikt. Het leidde tot het ontslag van coach Stef Wils.

Die laatste was zeker niet alleen verantwoordelijk voor de malaise. Maar feit is dat het sindsdien plots wél draait bij de Great Old. Zo werd eerst gestunt op Club Brugge, vervolgens wipte men STVV in de beker, werd KRC Genk met ruime 3-0-cijfers over de knie gelegd en afgelopen weekend ging ook AA Gent voor de bijl.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

Bekend gezicht in beeld

Een straffe remonte dus, maar er blijft nog een pak werk op tafel. Zo zal het spelniveau nog aanzienlijk naar omhoog moeten. Iets wat nieuwe trainer Joseph Oosting zelf ook al aangaf. Daarvoor kan hij wel wat extra kwaliteit gebruiken. En ook in de breedte is er binnen deze spelersgroep nog heel wat ruimte voor versterking.

Directeur Voetbalzaken Marc Overmars weet dus wat hem te doen staat. En de Nederlander zou in zijn zoektocht naar winterse aanwinsten zijn pijlen richten op een oude bekende. Zo melden De Telegraaf en Gazet van Antwerpen dat de Great Old zijn zinnen heeft gezet op een terugkeer van Gaston Avila.

Mislukt bij Ajax, herboren in Brazilië

De Argentijnse verdediger was een vaste sterkhouder in de kampioenenploeg van 2023. Vervolgens werd hij voor liefst 12.5 miljoen euro verpatst aan Overmars' ex-club Ajax. Zijn passage in Amsterdam draaide evenwel uit op een fiasco. De voorbije maanden kwam Avila echter volledig boven water drijven bij Fortaleza.

Maar zijn huurbeurt aan de Braziliaanse club loopt eind 2025 af en een nieuwe kans bij Ajax lijkt er voor hem niet in te zitten. Daar zou Antwerp dus van kunnen profiteren. De Great Old mikt op een uitleenbeurt en Avila zou zelf alvast staan popelen om terug te keren. Afwachten dus of een akkoord op clubniveau kan gevonden worden.

Avila zou een vaste sterkhouder zijn in deze ploeg ...

Meest recent

De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

77
77
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

25
25
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

23
23
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

101
101
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

25
25
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

197
197
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

208
208
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

28
28
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

265
265
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

180
180
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

251
251
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

183
183
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

220
220
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

874
874
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

170
170
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

733
733
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

516
516
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

502
502
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

257
257
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

339
339
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

693
693
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

810
810
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

568
568
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

287
287
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

577
577

Meer sportnieuws