'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

door
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde maandag de tol van het veel te wisselvallige seizoen van de Limburgers. Bijgevolg moet Racing nu op zoek naar een geschikte opvolger.

Fink stond uiteindelijk zo'n anderhalf jaar aan het roer bij de Limburgers. Aanvankelijk leverde de trainer puik werk. Zijn ploeg bracht aantrekkelijk voetbal en koppelde daar goede resultaten aan. Genk won vorig seizoen zelfs de reguliere competitie. Maar vervolgens liep het helemaal mis tijdens de Champions' Play-Offs.

Die negatieve lijn werd dit seizoen doorgetrokken. Ondanks de grote ambities, waren de resultaten gewoonweg ondermaats. Zeker de laatste weken waren pijnlijk. In de beker werd Genk op eigen veld gewipt door Anderlecht, waarna de ploeg door het ijs zakte op Antwerp, Europees verloor op Midtjylland en zondag ook niet voorbij een tienkoppig Westerlo raakte.

LEES OOK: Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

Niet overhaast te werk

Uiteindelijk bleek die laatste slipper de doodsteek voor Fink. En dus moet Genk vlak voor de jaarwissel op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Die lijkt alvast niet meteen voor morgen. De clubleiding is van plan zijn tijd te nemen. Sowieso wil men een weldoordachte keuze maken, waarbij ook rekening wordt gehouden met een project op langere termijn.

Bovendien nemen interim-coaches Domenico Olivieri en Michel Ribeiro allicht de laatste matchen van 2025 voor hun rekening. Op die manier kan de nieuwe trainer netjes instromen bij de start van de winterstop en heeft hij even tijd om zijn stempel te drukken, in plaats van dat hij nu in allerijl voor de leeuwen wordt gegooid.

Nicky Hayen topkandidaat

Maar zelfs in dat geval zal de opvolger van Fink amper een tweetal weken hebben om aan de slag te gaan met zijn ploeg. Erg veel tijd is er dus niet te verliezen. Vandaar dat Racing wellicht gaat voor een trainer die de competitie, en in het beste geval ook de club, kent. Daarbij valt één naam steeds nadrukkelijker. "Wie voor de frisse wind moet zorgen, is nog niet duidelijk. Opvallend wel is dat een eerste kandidaat, net als Vrancken en Fink een Truiens verleden heeft. Dat is geen toeval, ook Nicky Hayen kent onze competitie op zijn duimpje en toonde de afgelopen jaren dat hij heel snel iets kan neerzetten", stelt Marnick Geukens, de bekende Genk-watcher van Het Belang van Limburg.

Hayen wordt de nieuwe trainer van KRC Genk ...

Meest recent

Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

6
6
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

26
26
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

30
30
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

177
177
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

47
47
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

199
199
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

87
87
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

523
523
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

345
345
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

93
93
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

451
451
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

502
502
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

809
809
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

151
151
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

110
110
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

133
133
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

166
166
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

198
198
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

249
249
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

90
90
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

556
556
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

474
474
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

948
948

Meer sportnieuws