De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden geselecteerd. Ook Ilay Camara van RSC Anderlecht werd opgenomen in de selectie van de Senegalese nationale ploeg, maar afgelopen speeldag sloeg het noodlot toe.
RSC Anderlecht won dan wel met 2-1 van Sint-Truiden VV waardoor het weer tweede werd in de Jupiler Pro League, maar Camara werd vroegtijdig naar de kant gehaald. Aanvankelijk werd er gedacht dat de blessure niet ernstig was, maar Senegal kwam met een statement.
LEES OOK: Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?
Streep door Afrika CupUit een MRI-scan kwam een spierblessure van de tweede graad aan de rechterhamstring van Camara aan het licht. De Senegalese voetbalbond liet meteen weten dat de back niet zal kunnen deelnemen aan de Afrika Cup. Een ferme mokerslag voor Camara.
En ook voor Anderlecht komt het blessurenieuws als een slag in het gezicht. De buitenspeler werd overgenomen van RWDM en Camara werd onder Besnik Hasi een vaste basispion. Dit seizoen kwam hij al veertien keer in actie voor Anderlecht.
Hoe lang is Camara out?
Ondertussen werd ook al een eerste diagnose gesteld. Door problemen aan de hamstring zal Camara niet alleen de Afrika Cup missen, maar Anderlecht zal het ook minstens zes weken zonder zijn rechtervleugelverdediger moeten doen. Camara zal aldus pas in het nieuwe jaar weer in actie kunnen komen.
Communiqué FSF : Forfait du joueur Ilay Camara pour la Coupe d’Afrique des Nations, Maroc 2025. pic.twitter.com/k3HiYSedDo
— Equipe du Sénégal (@GaindeYi) December 16, 2025
Stephan Calander