Operatie 2026: Barça maakt plaats voor topaanwinst

door
Operatie 2026: Barça maakt plaats voor topaanwinst

FC Barcelona heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Dat heeft grotendeels te maken met de financiële status van de club. Maar daags na het verstrijken van de Spaanse transferdeadline heeft men nog wat extra ruimte gecreëerd in het salarisbudget.

De Catalanen wonnen vorig seizoen alles wat er te winnen valt in Spanje. En in de Champions League strandde men op slechts een haartje van de finale. Op die fundamenten wil men in de komende jaargang dan ook verder bouwen. Weinig verrassend heeft de club dan een kalme transferperiode achter de rug.

LEES OOK: 'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Salarishuis verder afbreken

Met Joan Garcia werd weliswaar een nieuwe keeper gehaald, daarnaast werd aanvaller Marcus Rashford gehuurd van Manchester United. Het bleek echter een hele klus om beide aanwinsten te registreren voor La Liga. Dat heeft alles met de financiële situatie te maken. Door de grote schuldenberg heeft Barça amper marge binnen de Financial Fair Play-regels.

Uiteindelijk werden Rashford en Garcia na de verkoop van enkele spelers wel tijdig ingeschreven. Maar naar de zomer van 2026 toe zal de sportieve leiding nog meer salarisruimte vrij moeten maken. Dan willen de Catalanen immers zwaar uitpakken, onder meer met een nieuwe topspits ter opvolging van Robert Lewandowski. En daar is men inmiddels al mee begonnen.

Romeu bedankt voor bewezen diensten

Zo maakte Barcelona vrijdag bekend dat de samenwerking met Oriol Romeu per direct wordt stopgezet. De inmiddels 33-jarige middenvelder is een jeugdproduct van Barça, meer speelde tijdens het leeuwendeel van zijn carrière in het shirt van Southampton. Na een korte maar sterke passage bij Girona, keerde hij in 2023 terug naar zijn jeugdclub.

Achter die transfer werden toen echter al een pak vraagtekens geplaatst en uiteindelijk zou Romeu ook nooit echt doorbreken. Een jaartje geleden werd hij dan ook al terug verhuurd aan Girona. En nu wordt hij helemaal bedankt voor bewezen diensten. Zo werd zijn contract in onderling overleg ontbonden. De Spanjaard kan als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club.

Barça wint dit seizoen de Champions League ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

75
75
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

55
55
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

29
29
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

22
22
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

16
16
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

122
122
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

56
56
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

93
93
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

138
138
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

106
106
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

11
11
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

385
385
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

149
149
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

114
114
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

46
46
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

216
216
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

256
256
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

140
140
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

353
353
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

86
86
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

127
127

Meer sportnieuws