'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

142 stemmen
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een verrassende keuze. Met het WK in zicht groeit de kans dat een debutant plots mee op het vliegtuig stapt. Door blessures, vormschommelingen en een gebrek aan zekerheden ruikt de bondscoach stilaan een grote stunt.

LEES OOK: Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Garcia ziet achterin plots de deur openzwaaien

Met minder dan drie maanden tussen de Rode Duivels en de start van het WK 2026 is de centrale verdediging uitgegroeid tot de gevoeligste zone in de selectie van Rudi Garcia. Arthur Theate is geblesseerd, Zeno Debast komt pas terug uit de lappenmand, Thomas Meunier is net hersteld en ook op de flanken zijn Maxim De Cuyper en Timothy Castagne geen onbetwiste titularissen bij hun clubs. In die context schuift één naam steeds nadrukkelijker naar voren: Nathan Ngoy. De 22-jarige verdediger van Lille is niet langer alleen een naam voor de toekomst, maar ook een concrete optie voor het heden. Dat beeld steeds duidelijker naar voren.

Afgezien van Ngoy, Brandon Mechele en Koni De Winter zijn er nog maar weinig centrale verdedigers echt beschikbaar zijn richting WK. Daarmee gaat het debat rond Ngoy niet langer alleen over potentieel, maar ook over inzetbaarheid op de korte termijn. Garcia moet straks al knopen doorhakken voor de stage in de Verenigde Staten, met oefenwedstrijden tegen de VS op 28 maart en tegen Mexico op 1 april. Een verdediger die nu fit is, ritme heeft en op niveau presteert, wint automatisch terrein.

Ngoy duwt zich met straffe cijfers in beeld

Dat verklaart waarom Ngoy de voorbije weken zoveel aandacht krijgt. Bij Lille heeft hij zich niet alleen opgewerkt tot een vaste waarde, hij koppelt zijn defensieve ontwikkeling ook aan beslissende momenten in de zone van de waarheid. Sinds begin 2026 heeft hij al drie keer gescoord: tegen Lyon in de Coupe de France, tegen Rode Ster Belgrado in de Europa League en tegen Nantes in de Ligue 1. In die periode was hij, opmerkelijk genoeg, de op één na beste doelpuntenmaker van Lille, na Olivier Giroud.

Coach Bruno Genesio verklaarde daarover: “Nathan scoort regelmatig in oefenwedstrijden tijdens de training; dat is niet helemaal toeval.” Hij voegde eraan toe dat Ngoy “over bovengemiddelde technische vaardigheden beschikt, zeker voor een centrale verdediger”. Die scorende opflakkering zou op zich nog geen selectie afdwingen, maar ze komt boven op een stabiel seizoen bij zijn club. Ngoy staat in de top twintig van de Ligue 1 voor onderscheppingen, met 27 onderschepte passes, en is hij bij Lille de jongste verdediger in de selectie van Genesio die tegelijk de meeste minuten maakt in de competitie.

Dat zijn cijfers die het beeld ondersteunen van een speler die zijn plaats niet met een uitschieter heeft afgedwongen, maar met continuïteit. Genesio zei daarover dat Ngoy constanter is geworden en dat zijn spelinzicht en positionering aanzienlijk verbeterd zijn. Net dat zijn eigenschappen waar de Belgische defensie de voorbije maanden te vaak naar zocht. Bovendien kan Ngoy ook als back uit de voeten. “Als de coach me dat vraagt, stel ik geen vragen. Ik wil gewoon mijn steentje bijdragen aan het team, waar dan ook.” Voor een bondscoach die tegelijk met blessures, schommelingen in vorm en beperkte trainingsdagen moet omgaan, is zo’n profiel goud waard.

Grote stunt? De pikorde staat helemaal op losse schroeven

Ngoy hoeft niet noodzakelijk meteen de eerste naam centraal achterin te worden. Hij kan een plek in de selectie rechtvaardigen als centrale verdediger én als noodoplossing op de flank. De vraag is alleen hoe ver hij in de hiërarchie al staat. La Dernière Heure stelde dat Garcia het voor de komende interlandperiode zonder Theate en wellicht ook zonder Debast zal moeten doen, waardoor Koni De Winter, Brandon Mechele en Nathan Ngoy op de lijst staan en Wout Faes zelfs naar de vierde plaats zou kunnen wegzakken. Le Vif ging nog verder en schreef dat de wisselvallige prestaties van Faes en het gebrek aan snelheid van Brandon Mechele de deur openen voor Ngoy om de derde keuze centraal achterin te worden, misschien zelfs met uitzicht op een basisplaats.

Garcia zette de deur al op een kier, nu lonkt het WK

Tegelijk lijkt Koni De Winter volgens La Libre een aanzienlijke voorsprong te hebben op Mechele en Ngoy. De Winter profiteert van zijn statuut bij AC Milan, van Garcia’s vertrouwen en van het feit dat hij al langer in de nationale selectie circuleert. Ngoy staat dus niet plots boven iedereen. Wat wel verandert, is dat hij niet langer louter als outsider wordt bekeken. Hij is een ernstige kandidaat geworden in een open strijd, waarin Debast en Theate op papier nog altijd het meest complete duo vormen, maar waarin hun fitheid en ritme onzeker zijn.

Dat zag je eigenlijk al in november. Garcia riep Ngoy toen voor het eerst op, maar van een echte introductie kwam het niet omdat hij moest afhaken met een blessure. Rudi Garcia zei toen al in Het Nieuwsblad: “Ngoy is nog heel jong (…) maar hij speelt op een hoog niveau bij Lille.” En in een interview met Het Laatste Nieuws in december zette Garcia de deur helemaal open: “Iedereen mag dromen van een WK-selectie. (…) Dat geldt ook voor Mokio, Vermant en Ngoy. We kennen hen, we weten dat ze kwaliteiten en potentieel hebben. Alles ligt open.”

Ngoy is vandaag niet noodzakelijk de beste Belgische verdediger, maar hij is wel precies op het juiste moment beschikbaar, fit en in vorm. Hij combineert veel minuten, vorm, prestaties en momentum. Hij scoort, hij verdedigt, hij is polyvalent en hij past in de leeftijdslogica van een bondscoach die verjonging wil koppelen aan competitief niveau. Dat maakt hem richting de stage in de VS niet zomaar een interessante optie, maar een van de meest geloofwaardige oplossingen in een zone waar Garcia er bitter weinig heeft.

Moet Garcia Ngoy meenemen naar het WK?

Meest recent

'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

10
10
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

16
16
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

25
25
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

38
38
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

82
82
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

188
188
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

56
56
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

131
131
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

107
107
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

65
65
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

395
395
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

350
350
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

106
106
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

336
336
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

267
267
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

258
258
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

490
490
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

185
185
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

94
94
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

236
236
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

76
76
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

153
153
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

72
72
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

165
165

Meer sportnieuws