'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

door
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier allerminst. Niet alleen omdat zijn club hem liever langer vasthoudt, ook de financiële eisen rond zijn toekomst lijken stevig. Voor paars-wit dreigt dit dus een investering te worden op meerdere fronten.

LEES OOK: Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Anderlecht mikt op dossier dat stevig kan oplopen

De naam Florian Hellstern is plots opgedoken in het dossier van Anderlecht. Volgens info van Sky Sport Deutschland heeft paars-wit de 18-jarige doelman van VfB Stuttgart recent live bekeken. Maar Anderlecht is niet alleen. Ook RB Leipzig en VfL Wolfsburg worden genoemd, terwijl de contractgesprekken tussen Stuttgart en het kamp-Hellstern voorlopig stilgevallen zouden zijn.

Hellstern is 1,88 meter groot en rechtsvoetig. Hij behoort tot de A-kern, maar is tegelijk de nummer één van Stuttgart II. De tiener staat onder contract bij VfB Stuttgart tot 2027, waar hij al sinds de U21 speelt. De Duitse club ziet hem niet als een gewone jeugdspeler, maar als een eigen product van de club. En net dat maakt zijn situatie nu gevoelig.

Ook bij de Duitse bond is hij niet zomaar een jeugdspeler. Hij is Europees kampioen met Duitsland U17 in 2023. In 2025 debuteerde hij voor Duitsland U19 in een 3-1-zege tegen Italië, en ook in maart 2026 zat hij opnieuw in de U19-selectie voor de eliteronde van de EK-kwalificatie. Tegelijk nam VfB hem in de zomer van 2025 mee op trainingskamp met de A-kern, samen met nog drie andere jongeren. Dat zegt veel over zijn positie in de interne hiërarchie: nog niet klaar voor een vaste plaats in de eerste ploeg, maar wel duidelijk dichter bij de fanion dan de doorsnee jeugdspeler.

In Duitsland groeit hij uit tot een felbegeerde naam

Zijn echte doorbraak bij het grote publiek kwam er vorig seizoen in de Youth League. Bij Stuttgart U19 was Hellstern niet alleen titularis, maar ook kapitein. kicker zette hem toen in de verf als een “Zwabisch jeugdproduct” dat schitterde op het internationale toneel en tegelijk uitgroeit tot een indrukwekkende persoonlijkheid. Dat is veel lof voor een keeper van 17. Tegen Liverpool in de tussenronde werd hij een van de hoofdfiguren:

Stuttgart ging door na strafschoppen, met Hellstern die een penalty stopte. Hij lijkt geen wilde, spectaculaire keeper die leeft van chaos, maar eerder een rustige doelman die situaties leest en weinig paniek uitstraalt. Hij won toen ook een één-tegen-één actie tegen Trent Kone-Doherty door kalm te blijven. De Youth League-run eindigde pas in de kwartfinale tegen FC Barcelona, nadat Stuttgart zich had opgewerkt tot de beste Duitse ploeg van die editie.

Rust, maturiteit en potentieel maken hem zo interessant

Uit die fase komt ook het eerste duidelijke beeld van zijn speelstijl. Hellstern wordt in Duitsland niet neergezet als een pure lijnkeeper die alleen op reflexen leeft. Bild benoemde expliciet zijn grootste kracht als “het één-tegen-één”. FootballTransfers labelt hem als een “ball playing keeper”, met ook kenmerken van een “line keeper”. Dat sluit aan bij hoe hij in Duitsland wordt gezien: rustig, controlegericht, niet snel paniekerig in opbouwmomenten, maar tegelijk al behoorlijk volwassen in zijn positionering. Het profiel oogt dus moderner dan dat van een louter reactieve shotstopper.

Ook zijn coaches gebruiken telkens dezelfde woorden. In Stuttgarter Zeitung zei Sebastian Hoeneß: “Flo doet het echt goed.” In datzelfde stuk noemde hij hem ook een zeer interessante doelman, maar voegde hij eraan toe dat speelminuten in de derde klasse nu het belangrijkst zijn voor zijn ontwikkeling. In Bild ging Hoeneß nog een stap verder. Daar sprak hij over een bijzonder getalenteerde doelman die erg rustig en volwassen is en heel rijp overkomt. Voor een jonge keeper zijn rust, timing en maturiteit zowat de eerste dingen waar coaches op letten.

Dat beeld wordt ook gesteund door wat hij dit seizoen laat zien bij Stuttgart II. Hellstern staat er als vaste nummer één in de 3. Liga, een competitie die voor jonge keepers een stevige test is. In de ranking van kicker staat hij momenteel derde van alle spelers in de reeks op basis van gemiddelde beoordeling, met een 2,61 over 22 beoordeelde matchen. Dat is opvallend hoog, zeker voor een 18-jarige doelman in een ploeg die niet bovenaan meedraait. Zulke noteringen maken meteen duidelijk waarom grotere clubs beginnen kijken.

Contract, concurrentie en eisen maken prijskaartje gevoelig

De markt rond Hellstern begint daardoor logischerwijs te bewegen. De concrete piste richting Anderlecht kwam pas vorige week echt naar buiten. Volgens de berichtgeving van Sky Sport Deutschlandvolgde Anderlecht hem live. Ook Wolfsburg en RB Leipzig zaten daar. Duitse media voegen eraan toe dat gesprekken over een contractverlenging bij Stuttgart voorlopig zijn stilgevallen of minstens moeizaam lopen. Dat is de echte reden waarom dit dossier plots open lijkt te gaan.

Voor zover publiek gemeld, zijn de enige echte onderhandelingen op dit moment die tussen Stuttgart en de entourage van Hellstern over een contractverlenging. kicker sprak in februari al van complexe gesprekken, later werd via Sky gemeld dat de gesprekken “op ijs” liggen. Sommige bronnen voegen daaraan toe dat de financiële eisen van spelerskant een struikelblok zijn.

Dan blijft nog de vraag wat hij zou moeten kosten. Een vaste transferprijs is nergens publiek bevestigd. Transfermarkt zet Hellstern op 1,8 miljoen euro. FootballTransfers schat zijn waarde in een vork van 1,7 tot 2,5 miljoen euro. Dat zijn geen officiële vraagprijzen, maar ze geven wel een orde van grootte. Zeker omdat hij nog tot 2027 onder contract ligt en Stuttgart liever zijn contract verlengt, ligt het voor de hand dat Anderlecht behoorlijk diep in de buidel zal moeten tasten. Voor Sporting zou dit dus geen goedkope opportuniteit zijn, maar een bewuste investering in een profiel met veel groeimarge.

Moet Anderlecht diep in de buidel tasten voor Hellstern?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

60
60
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

134
134
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

144
144
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

294
294
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

126
126
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

307
307
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

168
168
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

612
612
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

149
149
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

222
222
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

106
106
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

336
336
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

352
352
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

256
256
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws