Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de start van de Champions' Play-Off. Daarna ziet het weer de nodige spelers vertrekken met interlandverplichtingen.
Eén van de internationals zorgde de voorbije dagen wel voor een opmerkelijke soap. Mamadou Diakhon werd beloond voor zijn sterke prestaties van de voorbije maanden met niet één, maar twee nationale selecties.
LEES OOK: ‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’
Twee selecties voor DiakhonDiakhon werd op dezelfde dag immers zowel opgeroepen voor Jong Frankrijk als voor de A-ploeg van Senegal. Dat opmerkelijke scenario ging snel de wereld rond. Voor Diakhon was de keuze echter snel gemaakt.
Hij liet op zijn sociale media meteen weten in te zullen gaan op de uitnodiging van Senegal. Hij zal zich maandag dus niet melden in Clairefontaine, waar de Franse nationale teams zich doorgaans voorbereiden.
Onvrede bij Franse bond
Volgens L'Equipe zijn ze bij de Franse bond daarover niet te spreken. Diakhon kwam immers al sinds de U18 uit voor de nationale jeugdelftallen, maar had aan niemand laten weten dat hij nu voor Senegal zou kiezen.
Daardoor staat de Franse bond voor aap, zeker omdat Diakhon geen alleenstaand geval blijkt. Uit de selectie van Jong Frankrijk blijkt immers ook Sidiki Chérif nog af te vallen. De in Guinee geboren spits van Fenerbahçe blijkt immers nog niet over een Frans paspoort te beschikken...
😬 l Mamadou Diakhon est au cœur de tensions à la FFF
— Ma Pro League (@MaProLeague) March 21, 2026
Le joueur du Club Brugge a été sélectionné par l'Equipe de France Espoirs mais ne sera pas présent
Diakhon aurait choisi de représenter le Sénégal et a donc refusé la convocation sans prévenir personne de son choix… pic.twitter.com/9rM7AaR1jB
Jannick Lanckriet