'Vervanger Dolberg: Renard aan handen en voeten gebonden'

door
'Vervanger Dolberg: Renard aan handen en voeten gebonden'

Anderlecht moet in de laatste dagen van de transferperiode nog volop zoeken naar een nieuwe spits. Plots blijkt het immers met een groot probleem te zitten voorin, nadat het op enkele dagen tijd een paar opdoffers slikte.

Eerst kwam het nieuws dat Adriano Bertaccini door een blessure tot twee maanden buiten strijd zou kunnen zijn, waarna maandag ook nog eens Kasper Dolberg de club verliet. De Deen drong aan op een terugkeer naar Ajax en kreeg uiteindelijk ook zijn zin.

Zijn vertrek is echter een enorme aderlating voor Paars-Wit. Zeker omdat er niet meteen een vervanger van hetzelfde niveau klaarstaat. Luis Vazquez kon sinds zijn komst nooit overtuigen, al blijft het geloof binnen Anderlecht in de Argentijn wel groot.

LEES OOK: Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Zoektocht naar vervanger Dolberg aartsmoeilijk

De enige andere optie is Mihajlo Cvetkovic, maar de 18-jarige Serviër wordt nog niet klaar geacht voor het grote werk en kreeg tot dusver enkel minuten bij RSCA Futures. Toch wel vreemd voor een spits voor wie deze zomer meer dan 3 miljoen euro betaald werd.

De enige manier waarop Anderlecht dus Dolberg lijkt te kunnen vervangen zonder kwaliteitsverlies, is door een evenwaardige vervanger te halen. Dat lijkt echter schier onmogelijk te worden. Doordat de transfermarkt in de meeste landen al gesloten is, is de visvijver zeer beperkt.

Anderlecht wil geen geld uitgeven

Bovendien beschikt sportief directeur Olivier Renard over minieme financiële middelen om die vervanger te vinden. "Anderlecht is evenwel niet van plan om veel geld uit te geven nu de financiële balans tussen inkoop en verkoop weer wat in evenwicht is", weet Het Nieuwsblad immers. "Een huur of betaalbare jonge speler kan, maar alleen als RSCA honderd procent overtuigd is van het profiel."

Het lijkt echter schier onmogelijk om op dit moment nog zo'n witte merel te gaan vinden. De naam van de jonge Japanner Kento Shiogai van NEC Nijmegen valt wel. "Maar waarom Keisuke Goto uitlenen aan STVV om dan een landgenoot te halen?", vragen ze zich bij HNB wel af.

Zal Anderlecht nog een goede vervanger vinden voor Dolberg?

Meest recent

'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

13
13
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

92
92
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

111
111
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

235
235
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

246
246
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

84
84
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

231
231
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

131
131
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

520
520
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

536
536
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

372
372
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

320
320
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

154
154
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

606
606
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

536
536
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

341
341
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

169
169
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

488
488
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

231
231
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

314
314
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

87
87
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

204
204
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

457
457

Meer sportnieuws