Megatransfer Osimhen rond: hoofdrol voor Ciro Mertens

door
Megatransfer Osimhen rond: hoofdrol voor Ciro Mertens

Na een transfersoap van enkele weken, staat de toekomst van Victor Osimhen dan toch vast. De Nigeriaanse spits trekt voor een recordsom op permanente basis naar Galatasaray. Daar werd hij alvast verwelkomd door niemand minder dan ... Ciro Mertens.

Na sterke passages bij Sporting Charleroi en vervolgens Lille OSC, belandde Osimhen in 2020 bij Napoli. Dat was aanvankelijk een groot succes. In het seizoen 2022-23 groeide Osimhen immers uit tot één van de beste spitsen in Europa. Al topschutter leidde hij Napoli zelfs naar de eerste landstitel in 33 jaar.

Stilaan leek het dan ook tijd voor een nieuwe stap. Maar de Italianen verlangden lange tijd een monsterbedrag, wat geïnteresseerde clubs afschrok. Na een heuse soap werd uiteindelijk een noodoplossing gevonden. Zo trok Osimhen op de valreep nog naar Galatasaray. De Turken konden hem huren en namen zijn salaris over.

LEES OOK: Dries Mertens neemt drastisch besluit na nieuws over Kat

Galatasaray verbaast iedereen

Het bleek een gouden zet. Zo leidde hij de club naar de Turkse titel én beker. Dat deed de spits door liefst 36 keer te scoren over alle competities heen. Daar deed hij 8 assists bovenop. Met die puike statistieken op zak, leek Osimhen zich op te maken voor zijn langverwachte transfer naar één van de Europese grootmachten.

Maar om uiteenlopende redenen bleef een deal uit. Een overstap naar Saudi-Arabië zag de spits dan weer zelf niet zitten. Plots viel echter een verrassende oplossing uit de bus. Zo besloot Galatasaray om alles uit de kast te halen om Osimhen definitief over te nemen. En tegen alle verwachtingen in slaagde de Turkse kampioen in zijn opzet.

Boodschap van Mertens en zoon

Naar verluidt telt Gala zo'n 75 miljoen euro neer, weliswaar verdeeld in schijven. Een absoluut record in Turkije. Woensdag reisde hij af naar Istanbul om de transfer volledig af te ronden, wat voor een ware volkstoeloop op de luchthaven zorgde. Liefst 70.000 fans stonden hem op te wachten. De tracker van zijn vlucht werd dan weer gevolgd door liefst 2.1 miljoen mensen. Pure waanzin.

En de Nigeriaanse international werd ook al welkom geheten door een bekend gezicht. Zo kreeg hij een videoboodschap van Dries Mertens en diens zoontje Ciro. De ex-Rode Duivel speelde de voorbije seizoenen voor Galatasaray. Tijdens die periode groeide zijn zoontje uit tot een soort van clubmascotte. Het contract van Mertens werd evenwel niet verlengd, momenteel zit hij nog zonder club.

🔥 Wat iedereen nu leest

''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
Jean-Marie Pfaff breekt volledig:
Jean-Marie Pfaff breekt volledig: "Kapot vanbinnen"

Wie is op dit moment de beste spits volgens u?

Meest recent

Hasi hakt knopen door: typeploeg RSCA krijgt al vorm

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het straks tegen BK Häcken een gunstige ...

67
67
'Guardiola pikt bij Barcelona: gigantisch bedrag klaar'

Manchester City begon heel agressief aan de zomermercato, mede door het WK voor Clubs, maar ...

34
34
Hayen trekt van leer in soap Mignolet vs Jackers

Club Brugge trekt naar KV Mechelen, wat zeker geen makkelijke verplaatsing is. Nicky Hayen merkt ook ...

163
163
'STVV schakelt door: twee opties om Bertaccini te vervangen'

STVV mogen we stilaan toch een voorbeeldclub noemen voor de K11. De Kanaries verdienen al jaren zeer ...

231
231
'Plots miljoenenbod op tafel bij Anderlecht'

Olivier Renard en Tim Borguet moeten flink aan de bak. Er moet immers dringend verkocht worden, want ...

586
586
Sportkoppel De Wolf & Guilliams verrast met moment

Voor Ortwin De Wolf was 2024–2025 een seizoen om nooit te vergeten. Niet alleen bevestigde hij ...

19
19
Hayen oordeelt over Ordonez-soap: verrassing op komst

Club Brugge speelt morgenavond in en tegen KV Mechelen. Blauw-Zwart trekt weer met heel wat zorgen ...

610
610
Explosieve mix bij RSCA: deze zwakte blijft terugkeren

RSC Anderlecht is een nieuwe weg ingeslagen. De woorden grinta, mentaliteit en vooral het ...

246
246
'Transferbom? Genk duikt op bij WK-revelatie'

KRC Genk was al actief op de transfermarkt, maar de Limburgers gaan zich wellicht nog versterken. De ...

249
249
Charleroi wil Europese stunt: Bayat oordeelt over kansen

Donderdagavond zijn er weer enkele Belgische teams aan zet in Europa. De meeste aandacht gaat naar ...

46
46
'Nieuwe club El Khannouss lijkt stilaan bekend'

Leicester City degradeerde vorig seizoen meteen weer uit de Premier League en dat was ook slecht ...

55
55
Beerschot strikt Belg met heel wat ervaring

Beerschot begint volgende week aan zijn seizoen in de Challenger Pro League met een trip naar ...

90
90
Domper voor KV Mechelen: goudhaantje maanden out

Vrijdagavond wordt alweer de tweede speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. In de openingsmatch ...

150
150
'Anderlecht in wachtkamer voor volgende aanwinst'

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Woensdag haalden ze met Joachim ...

435
435
'Antwerp te gulzig: knaltransfer springt af'

De periode van de grote namen is bij Antwerp definitief voorbij. De Great Old moet dezer dagen ...

298
298
'Absolute grootmacht meldt zich voor Jashari'

Het valt nog altijd af te wachten of we Ardon Jashari nog eens in het shirt van Club Brugge zullen ...

899
899
'Overmars baalt en moet transfertarget schrappen'

Antwerp heeft er al een drukke zomer opzitten, maar het huiswerk van de Great Old is nog steeds niet ...

133
133
'Nieuwe soap bij Club: sterkhouder weigert te trainen'

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije weken al hun handen vol gehad met de soap rond Ardon Jashari, ...

819
819
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent slaat toe, megasom voor Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

306
306
Jean-Marie Pfaff breekt volledig: "Kapot vanbinnen"

Wie België zegt, zegt Jean-Marie Pfaff. De flamboyante doelman groeide uit tot een nationale ...

366
366
Odoi flirt openlijk met Belgische club: verrassing lonkt

Denis Odoi liet zijn contract ontbinden bij Royal Antwerp FC. De verdediger annex middenvelder woont ...

279
279
‘Jorthy Mokio incasseert enorme mokerslag bij Ajax’

Jorthy Mokio (17) werd de jongste debutant bij KAA Gent ooit, maar maakte vervolgens de overstap ...

172
172
Kompany grijpt in bij Doku: opvallende raad voor ster

Jérémy Doku is één van de grote sterren van de huidige Belgische ...

97
97
'Transferwending Man Utd: Lammens met verstomming geslagen'

Antwerp haalde deze zomer met Taishi Brandon Nozawa een nieuwe nummer één, maar die ...

600
600
'Plannen van Inter met Mandela Keita onthuld'

Vorige zomer verkaste Mandela Keita nog van Antwerp naar Parma. Daar kende hij geen makkelijke ...

66
66

Meer sportnieuws