Tobe Leysen steelt de show, waanzinnige comeback Zebra's

door
Tobe Leysen steelt de show, waanzinnige comeback Zebra's

Een gigantische blunder, een paar weergaloze reddingen van Leysen en een een onwaarschijnlijke comeback in de slotfase: de seizoensopener tussen OHL en Charleroi had heel wat in huis. Inclusief heel wat drama.

Ook voor OHL en Charleroi stond de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen op het programma. De Zebra's speelden eerder deze week wel al in Europa en pakten een gelijkspel mee uit Zweden. Bij de Leuvenaren kreeg nieuwkomer Traoré meteen zijn kans, Boukamir mocht opdraven in het team van Rik De Mil.

LEES OOK: Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

Zebra's blunderboek opent wel heel snel

De bezoekers kenden een horrorstart aan den dreef. Na amper twee minuten spelen was er een gigantische blunder bij de Zebra's: uiteindelijk mocht Maertens de 1-0 in een leeg doel koppen. Stilaan kwam Charleroi nadien wel beter in de wedstrijd, al bleven kansen lange tijd uit. OHL dreigde iets voorbij het kwartier nog eens via Traoré, die kwam net tekort om te besluiten.

De wedstrijd kon nadien lange tijd weinig boeien, tot de vlam toch in de pan schoot op vijf minuten van de rust. Stulic ging met de bal aan de haal en haalde ferm uit, de reactie van Leysen was er eentje om in te kaderen. Bij de daaropvolgende hoekschop mikte Keita van dichtbij over. Het waren meteen de laatste wapenfeiten van een matige eerste helft, al zal dat OHL worst wezen halfweg.

Bezoekers klauwen maar bijten (lange tijd) niet

Had Rik De Mil tijdens de rust een listig plannetje gesmeed? Charleroi kwam in elk geval met hernieuwde energie uit de kleedkamer. Titraoui mocht het eerste wapenfeit noteren, al was zijn kopbal een makkelijke prooi voor Leysen. Even later moest de OHL-goalie wél vol aan de bak toen Dragsnes uithaalde, met een katachtige reflex hield Leysen zijn net schoon.

Dezelfde twee kemphanen botsten even later opnieuw, en andermaal was het de doelman die de bovenhand haalde. Leysen groeide uit tot de onbetwiste held van de avond. Aan de overkant liet ook zijn collega zich niet onbetuigd: op het uur voorkwam hij een tweede treffer van Maertens.

Remontada 2.0

De spanning bleef in de lucht hangen tot diep in de tweede helft. Een kwartier voor tijd kreeg Terho dé kans om het af te maken, maar zijn schuiver rolde net naast. Toch viel het doek nog voor Charleroi: invaller Maziz kreeg te veel ruimte en twijfelde geen seconde. Zijn knappe knal zorgde voor de 2-0 en leek het lot van de Zebra’s te bezegelen.

En toch zorgden de bezoekers nog voor hernieuwde spanning: in de laatste minuut knalde Bernier een afvallende bal hard voorbij Leysen. Het mirakel voltrok zich even later compleet toen Dragsnes na een hoekschop met een knappe omhaal de 2-2 in doel schoot. Zo werd het een memorabele namiddag in Leuven, waaraan OHL een zuur gevoel zal overhouden.

Scoreverloop:

1-0 (3') Maertens, 2-0 (79') Maziz, 2-1 (90') Bernier, 2-2 (90+3') Dragsnes

🔮 Wie eindigt dit seizoen hoger in de stand?

Meest recent

'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

17
17
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

167
167
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

33
33
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

313
313
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

209
209
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

19
19
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

55
55
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

123
123
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

339
339
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

169
169
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

578
578
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

463
463
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

212
212
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

57
57
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

273
273
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

50
50
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

821
821
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

192
192
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

144
144
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

55
55
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

308
308
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

388
388
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

98
98
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

239
239
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

629
629

Meer sportnieuws