OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 overwinning tegen La Louvière kwam als geroepen na een bijzonder moeilijke start, maar rond de club bleven de voorbije weken ook andere zorgen hangen. CEO Frédéric Van den Steen sprak zich uit over de financiële situatie, de verkoopplannen en de positie van Timmy Simons.
LEES OOK: OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in
Van den Steen ontkende geruchten en sprak klare taalOHL stond na zes speeldagen met amper één punt helemaal onderin en kreeg bovendien af te rekenen met berichten over financiële problemen. Van den Steen wilde daar niets van weten. “Dat we failliet zouden zijn, zijn bizarre verhalen en klopt voor geen meter.” Volgens de CEO was er de voorbije twee jaar net een positieve financiële evolutie geweest.
Ook de verkoop van de club door King Power zorgde volgens Van den Steen voor onrust. Het proces was al twee jaar bezig en er hadden zich volgens hem verschillende geïnteresseerde partijen gemeld. Toch was er volgens de CEO geen sprake van haast of druk. De 2-0 zege tegen La Louvière gaf OHL ondertussen sportief wat ademruimte.
Vol vertrouwen in Simons
Van den Steen maakte bovendien duidelijk dat OHL niet van plan was om opnieuw van trainer te wisselen. Simons bleef het vertrouwen genieten, ondanks de dramatische competitiestart.
“We zijn heel blij met zijn werk en hebben het volste vertrouwen in de staf en de spelersgroep.” De CEO wees bij Sporza daarbij op de moeilijke kalender en het feit dat verschillende spelers pas laat waren aangesloten.
De overwinning tegen La Louvière gaf die woorden meteen extra gewicht. OHL had eindelijk de eerste driepunter beet en kon zo de druk enigszins van de ketel halen. Van den Steen bleef wel realistisch: de resultaten moesten volgen. Na een periode van trainerswissels wilde de club vooral opnieuw stabiliteit creëren en vanuit die basis verder bouwen.
Maarten Coenen