Er is ondertussen geen club ter wereld die de afgelopen jaren zoveel geld spendeerde als Chelsea. Een handelshuis pur sang. Met voetbal heeft het nog maar héél weinig te maken. De volgende megatransfer is mogelijk in aantocht. Wie stopt deze waanzin?
LEES OOK: 'Bliksemtransfer Xavi Simons naar absolute grootmacht'
Chelsea wil SimonsChelsea blijft maar spelers kopen. Sommigen spelen zelfs geen duel voor The Blues. Het geld moet naar alle uithoeken van de wereld rollen. Het wordt dringend tijd dat het transfersysteem herbekeken wordt.
Chelsea investeerde al voor 244 miljoen euro in nieuwe spelers. Als het van het koopzieke bestuur afhangt, gaan ze daar nog een flinke som aan toevoegen. De Engelse subtopper, ze doen al vele jaren niet meer mee voor de landstitel, heeft immers Xavi Simons hoog op het verlanglijstje gezet. Dat melden buitenlandse media.
Méér dan 50 miljoen euro
Simons wil RB Leizpig verlaten en aast op een grote transfer. Financieel zou Chelsea dat zeker zijn. The Blues wonnen de Conference League en het WK voor clubs, maar dat zijn niet de belangrijkste competities.
Chelsea weet dat het zwaar gaat moeten betalen als het de ex-speler van PSG, PSV en FC Barcelona wil aantrekken. Leipzig betaalde zelf 50 miljoen euro om Simons aan te trekken. Hij gaat dus al een stuk meer dan deze som moeten kosten.
Simons ontwikkelde zich goed de afgelopen jaren. Al moet hij de laatste stap naar de top nog zetten. Ook bij het Nederlands elftal is hij nog niet die dragende speler geworden.