Waarom Club verbaast met miljoenen voor Ajax-flop

510 stemmen
Waarom Club verbaast met miljoenen voor Ajax-flop

Met een verrassende transfer toont Club Brugge opnieuw dat ze durven te investeren in jonge talenten die elders struikelden. De Belgische topclub pakt flink uit met een opvallende aankoop en laat zien dat ze klaar zijn om te knallen. Wat is de strategie achter deze opvallende zet?

LEES OOK: ‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Forbs bijna Club-speler: het financiële kluwen

Carlos Forbs (21) heeft een contract tot medio 2029 ondertekend bij Club Brugge en krijgt het rugnummer 9 voor het komende seizoen. De transferprijs van deze deal wisselt naargelang de bron: Het Laatste Nieuws spreekt van zeven miljoen euro inclusief bonussen, Fabrizio Romano noemt 8,5 miljoen, terwijl Voetbal International zelfs 9 miljoen meldt.

Club Brugge had Forbs al langer op de radar, en schakelde door toen Chemsdine Talbi naar Sunderland vertrok. Ajax maakt hoe dan ook flink verlies: de Portugese flankaanvaller kwam twee jaar geleden voor ruim 14 miljoen euro over van Manchester City.

Voor Club Brugge lijkt dit een koopje. Maar Ajax ziet de verkoop toch als een opluchting. Voetbal International beschrijft het avontuur van Forbs bij Ajax als totaal mislukt. “Het is gewoon heel veel geld voor een speler die er niks van kan,” aldus Valentijn Driessen, chef voetbal van De Telegraaf.

“Als je er nog vijf miljoen voor krijgt, doe hem dan alsjeblieft meteen weg. Als Club Brugge straks terugtrekt en iedereen ziet zijn cv, dan vraagt iedereen zich af: wat koop je hier eigenlijk mee?”

Van recordtransfer naar miskoop: het Forbs-verhaal

Carlos Forbs was de recordtransfer van de kersverse technisch directeur Sven Mislintat twee jaar geleden. Onder verschillende trainers kwam hij nauwelijks aan spelen toe. Na een moeizaam eerste seizoen werd hij uitgeleend aan het Engelse Wolves, maar ook daar bleef het stil.

Met slechts één basisplaats keerde hij terug naar Amsterdam, waar hij prompt op de transferlijst belandde. Onder de nieuwe technische leiding is er geen toekomst meer voor hem bij de Johan Cruijff Arena. Voetbal International noemt Forbs zelfs een van de grootste miskopen uit de clubgeschiedenis. Onze redactie ging ook eens horen in Amsterdam, waar ze dit hadden te zeggen over de nieuwe flankaanvaller van Club.

Ex-international Khalid Boulahrouz liet zich vernietigend uit: ze mogen Forbs’ voetballicentie wel afnemen. Ajax wilde snel van hem af, ook omdat hij door het bereiken van de Champions League recht heeft op een fikse salarisverhoging. Daarom kreeg hij geen speeltijd in oefenduels en kregen zelfs jeugdspelers uit de U19 meer kansen.

Forbs werd niet eens meer ingedeeld in kleedkamer 1. Die verbanning was bedoeld om de druk op hem te verhogen om te vertrekken, en Ajax zo financieel meer ademruimte te geven.

Waarom Club Brugge tóch vertrouwen heeft in Forbs

Carlos Forbs zit duidelijk niet in de juiste flow. Maar waarom haalt Club Brugge zo’n grote Ajax-flop binnen voor zoveel geld? Volgens Het Nieuwsblad is Club Brugge overtuigd van de kwaliteiten van de Portugees.

Blauw-Zwart volgt hem al sinds zijn tijd bij de jeugd van Manchester City, waar hij aan de lopende band scoorde. Bij de U18 werd hij Speler van het Seizoen, bij de beloften werd hij kampioen én topschutter.

Guardiola nodigde hem zelfs uit voor een stage bij het A-elftal. “Als je zo en zo beweegt, dan ben je niet te houden,” zei de coach over hem.

Sjoerd Mossou nam Forbs in bescherming in de AD Voetbalpodcast: “Je kunt het weer op het bordje van Sven Mislintat schuiven, maar Forbs is natuurlijk een jonge, interessante speler met een aardige staat van dienst.”

Ook Henk Spaan zag potentieel: “Twee seizoenen bij Ajax en de winstmarge op deze aankoop gaat door het dak,” schreef hij in Het Parool.

Speedy Gonzales: de bliksemsnelle blikopener

Carlos Forbs grootste wapen is zijn enorme snelheid. In Engeland kreeg hij de bijnaam ‘Speedy Gonzales’. Volgens Nederlandse waarnemers is dat echter zijn enige troef: “Een hoop snelheid, that’s it,” zei Valentijn Driessen.

Forbs is inderdaad een razendsnelle speler, maar hij is ook enorm doelgericht. Club Brugge ziet hem als een blikopener, iemand die met zijn snelheid en dribbel een gesloten verdediging kan kraken — iets waar de ploeg vorig seizoen moeite mee had.

Forbs ziet Club Brugge als de ideale plek om zijn carrière een nieuwe boost te geven en daarna weer een mooie transfer te maken. “Een miskleun in ‘Amsterdam Zuidoost’ hoeft niet per se één te zijn in Sint-Andries-Brugge,” besluit Het Laatste Nieuws.

Zal Forbs knallen bij Club Brugge?

Meest recent

Leko klopt op tafel bij Club Brugge: "We zijn niet klaar"

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

13
13
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

265
265
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

80
80
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

66
66
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

44
44
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

20
20
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

127
127
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

80
80
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

58
58
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

107
107
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

36
36
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

219
219
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

51
51
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

339
339
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

222
222
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

227
227
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

227
227
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

237
237
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

324
324
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

558
558
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

90
90
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

268
268
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

270
270
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

318
318

Meer sportnieuws