Pocognoli doet ferme titeluitspraken bij Union SG

155
Pocognoli doet ferme titeluitspraken bij Union SG

De titelstrijd gaat nog tussen Union SG en Club Brugge op de slotspeeldag van de Champions Play-Offs. Als de formatie van Sebastien Pocognoli de punten thuis kan houden tegen KAA Gent pakt het altijd de titel. Union SG heeft aldus alles in eigen handen.

Pocognoli gaf een persconferentie voor de titelontknoping en deed daar enkele straffe uitspraken. Union SG is de grote favoriet en lijkt onverslaanbaar in de Champions Play-Offs. KRC Genk, de leider van de reguliere competitie, is al een tijdje KO geslagen.

LEES OOK: Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Brugse hoop

Club Brugge moet nog op een wonder hopen want Union neemt het in het Dudenpark op tegen zwakke broertje KAA Gent. Zelf speelt Blauw-Zwart in het Jan Breydelstadion tegen Royal Antwerp FC. Pocognoli beseft dat de druk bij Union ligt. “We hebben alles in eigen handen, dat is de realiteit. We spelen thuis, dus dat is positief. Als we de match aanvatten zoals de vorige wedstrijden in de Play-Offs, met dezelfde focus, hebben we veel kans. Anders niet.“

Toch wil de 37-jarige oefenmeester nog niet over een titelfeest praten. "Ik wil het nog niet hebben over wat er na de wedstrijd zou kunnen gebeuren. Ik focus mij nu op de voorbereiding van de wedstrijd, net als de spelers. Het heden is belangrijker dan de toekomst." Pocognoli hoopt dat zijn ervaring als speler in de Play-Offs nuttig kan zijn. De T1 doet er alles aan om Union SG naar de titel te helpen.

Straffe taal 

Ondanks Union de afgelopen jaren net naast de titel greep en dit jaar er weer zéér dichtbij staat, deed Pocognoli nu enkele straffe uitspraken. Volgens de T1 moet het allemaal niet voor de Brusselse club. “Maar als je kijkt van waar de club komt, weet je dat het niet verplicht is. Dat is nu hetzelfde. Dat we in deze positie staan, is de beloning voor het harde werk dat hier al jaren gebeurt. Er zijn hier andere faciliteiten dan bij andere clubs, maar toch staan we er.”

Pocognoli doelt onder meer op het verouderde Dudenpark en de slechte trainingsvelden in vergelijking met de andere Belgische topclubs. Ook is de aanpak en het budget van Union SG verschillend. De Brusselse clubs speurt de transfermarkt af naar goedkope onbekende talenten om die dan later met winst door te verkopen. Al enkele seizoenen kampte de club met een complete leegloop, maar telkens werd dat opgevangen met nieuwe diamanten dankzij een sterk beleid.

Union SG is dit seizoen niet verplicht de titel te pakken...

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

12
12
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

49
49
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

15
15
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

76
76
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

43
43
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

124
124
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

108
108
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

171
171
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

53
53
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

42
42
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

338
338
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

21
21
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

74
74
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

47
47
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

156
156
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

60
60
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

79
79
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

81
81
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

86
86
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

59
59
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

176
176
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

345
345
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

119
119
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

364
364

Meer sportnieuws