Genk neemt (een beetje) afscheid van een icoon

door
Genk neemt (een beetje) afscheid van een icoon

KRC Genk zet zondag een punt achter zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen Anderlecht. Voor een aantal pionnen zal dat ook een afscheid worden van het publiek in de Cegeka Arena. Voor een aantal spelers wordt het wellicht hun laatste match, maar ook een boegbeeld neemt afscheid.

Het zal immers ook de laatste keer zijn dat Guy Martens als keeperstrainer op de bank zal zitten bij Genk. De 66-jarige was in totaal meer dan 30 jaar coach van de doelmannen bij de Limburgers, enkel onderbroken door een korte passage bij Singapore en Samara.

LEES OOK: Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

Martens laatste keer op bank bij Genk

In die periode speelde Martens een belangrijke rol in de ontwikkeling van heel wat topdoelmannen. Thibaut Courtois is met voorsprong de bekendste naam, maar hij kneedde ook doelmannen als Bailly, Bolat, Casteels, Jackers, Vandevoordt, Leysen en Penders.

"Ik ben heel blij en dankbaar dat alles is kunnen verlopen, zoals ik het zelf het liefste wilde", vertelt Martens aan Het Belang van Limburg over zijn afscheid. "Ik zal volgend seizoen niet meer actief zijn op wedstrijddagen, maar we vatten volgend seizoen eigenlijk wel aan met twee keeperstrainers. Zowel de trainingen als wedstrijdanalyses zullen we samen doen."

Grotere rol bij Rode Duivels

Stoppen doet Martens dus nog niet helemaal. Hij stoomt volgend seizoen nog zijn opvolger klaar. Dat wordt Steven Frederix, een ex-doelman van onder meer Lierse. Daarnaast zal hij ook nog minstens tot het WK 2026 aanblijven als keeperstrainer bij de Rode Duivels.

Daar wordt zijn verantwoordelijkheid zelfs uitgebreid. "Ik doe er de supervisie van de nationale jeugdploegen bij. Via structureel overleg met de verschillende keeperstrainers kunnen we al het aanstormend talent perfect in kaart brengen."

Is zijn afscheid een aderlating voor Genk?

Meest recent

Ernstige zorgen voor Marc Coucke: Boot dreigt te zinken

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

0
0
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

4
4
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

14
14
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

58
58
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

17
17
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

18
18
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

271
271
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

118
118
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

157
157
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

150
150
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

411
411
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

208
208
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

146
146
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

69
69
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

147
147
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

208
208
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

445
445
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

312
312
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

119
119
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

193
193
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

677
677
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

361
361
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

495
495
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

303
303
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

128
128

Meer sportnieuws