Finale overschaduwd: heksenjacht op metro, raid op doe-het-zelf-zaak

door
Finale overschaduwd: heksenjacht op metro, raid op doe-het-zelf-zaak

De bekerfinale tussen RSC Anderlecht en Club Brugge leverde zondagavond een voetbalfeest aan de Heizel op. Jammer genoeg ging dat ook gepaard met de nodige overlast. Zo vonden verschillende incidenten plaats in de binnenstad.

De clash tussen de twee grote rivalen werd uiteraard bestempeld als een risicomatch. In en rond het stadion werden beide supportersclans dan ook strikt gescheiden te houden. Na de match dreigde het even tot een zware confrontatie te komen. Door het harde, maar kordate optreden van de ordediensten werden grote escalaties voorkomen.

Raid op winkel in Molenbeek

Buiten de vastgelegde perimeter was er echter veel minder controle aanwezig. En dat zorgde voor de nodige incidenten. Rond het middaguur kwam het bijna tot een confrontatie tussen de harde kernen rond het Centraal Station, gelukkig konden de politiediensten nog net op tijd ter plaatse snellen.

Niet veel later vond in Molenbeek een geweldadig incident plaats. Zo werd een doe-het-zelf-zaak aangevallen door tientallen hooligans gekleed in het zwart. Er werden rake klappen uitgedeeld, enkele personen werden afgevoerd naar het ziekenhuis. Ook werd heel wat materiële schade aangericht.

Club-fans aangevallen op metro

Tegenover Het Nieuwsblad bevestigt de politie dat de daders 'supporters' van Club Brugge waren. Er werden alvast enkele pv's uitgeschreven. Maar ook de blauw-zwarte aanhang werd geconfroteerd met buitensporig geweld. Zo maakt Het Laatste Nieuws melding van een 'heksenjacht' op de metro na de match.

Verschillende getuigen laten weten dat de Club-supporters opgewacht werden aan de metro-stations door jonge mannen die duidelijk uitwaren op geweld. Enkel fans werden aangevallen met stokken, één van de daders zou ook een mes in handen hebben gehad. Hierbij slaagden de ordediensten er, net als in Molenbeek, niet in om doorstastend op te treden.

POLL: Vindt u dat de clubs hier een sanctie voor moeten krijgen?

Meest recent

"Dan zullen de fans achter hen staan" - grote tip voor Anderlecht

Anderlecht zal nog wat langer moeten wachten op een nieuwe prijs. De droogte bedraagt intussen al ...

0
0
"Nu gaan we eraan" - schokkende getuigenissen na rellen bekerfinale

Op het veld beleefde Club Brugge zondag een hoogdag, want met een 2-1-overwinning tegen Anderlecht ...

119
119
Hasi geeft Renard raad: "Die weg moeten ze aanhouden"

In maart legde Anderlecht zijn lot in handen van Besnik Hasi, die vlak voor de start van de ...

87
87
Meer dan 60 arrestaties: Club reageert op supportersgeweld

Club Brugge zette zondag voor de twaalfde keer de Croky Cup op zijn palmares door in de finale ...

345
345
TRANSFERUURTJE: 'Doelwit Genk bevestigd, Vermant weg bij Club?'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

382
382
Genkse titeldroom definitief voorbij? Heynen duidelijk

Het heeft er alle schijn van dat de winnaar van de reguliere competitie naast de landstitel zal ...

65
65
Supertransfer nabij: Liverpool-ster kondigt vertrek aan

Liverpool FC kroonde zich dit seizoen voor de 20ste keer tot kampioen van Engeland. Voor ...

54
54
Harry Kane gaat total loco, Soudal-Quick Step met geniale prik

Bayern München heeft gisteren de 34ste landstitel uit zijn clubbestaan behaald . De ploeg van ...

69
69
Proto maakt brandhout van Anderlecht na uitspraak Vertonghen

RSC Anderlecht zal nog minstens een jaar moeten wachten op zijn eerste grote prijs sinds 2017. De ...

535
535
'Real wil nieuwe defensieleider: som van ruim 100 miljoen'

Komend weekend staat de vierde Clasico van het seizoen op het programma. Real Madrid moet dan winnen ...

62
62
Vandenbempt spreekt zich uit over penaltydiscussie bekerfinale

RSC Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om beslag leggen op de Croky Cup. Paars-Wit speelde een ...

804
804
Titelstrijd deze week beslist? Albert doet boude voorspelling

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten er op. Het is Union SG dat de ...

368
368
"Bestolen!" - Evenepoel scherp na penaltyfase in bekerfinale

Club Brugge won zondagavond de Beker van België door in de finale af te rekenen met rivaal RSC ...

478
478
'De Bruyne zet deur op kier voor drastische City-wending'

Kevin De Bruyne is bezig aan zijn laatste weken bij Manchester City. De spelmaker kondigde vorige ...

185
185
Finale overschaduwd: heksenjacht op metro, raid op doe-het-zelf-zaak

De bekerfinale tussen RSC Anderlecht en Club Brugge leverde zondagavond een voetbalfeest aan de ...

528
528
KV Kortrijk degradeert na 17 jaar: eerste doelstelling al gezet

De rechtstreekse degradanten uit de Jupiler Pro League zijn bekend. Nadat Beerschot VA al een tijdje ...

273
273
"Beste speler in België" - Degryse twijfelt niet na bekerfinale

Club Brugge heeft zijn trofeëenkast zondagavond verder aangevuld. Blauw-Zwart rekende in de ...

645
645
'Transferspektakel bij Real: historische mercato op komst'

Het begint er meer en meer op te lijken dat Real Madrid ook naast de Spaanse landstitel zal grijpen. ...

243
243
Beerschot-vertrek nabij: Kuyt naar andere Belgische club?

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen van Beerschot VA zit erop. Vervolgens kan de ...

353
353
'Club Brugge all the way met ‘verbluffende’ toptransfer'

Club Brugge volgt met grote belangstelling de indrukwekkende opmars van Aleksandar Stanković. De ...

878
878

Meer sportnieuws