KRC Genk vervloekt arbitrage: "Dit is geen zaalvoetbal, hé"

door
KRC Genk vervloekt arbitrage:

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit het sukkelstraatje in de Champions' Play-Offs. De Limburgers kwamen zaterdagavond weliswaar beter voor de dag op het veld van Union SG, maar verloren uiteindelijk met 1-0. Al had de wedstrijdleiding daar wel opnieuw een invloed op.

Het zit Racing voorlopig niet mee in de PO's wat betreft de scheidsrechterlijke beslissingen.Tijdens de derde speeldag kreeg Genk in de slotfase op Club Brugge een beslissende penalty tegen. Een beslissing die tot de nodige discussie leidde, al leek het uiteindelijk wel correct. Tegen Union SG volgde opnieuw een zeer lichte strafschop, dit keer waren de beelden veel meer voor discussie vatbaar.

Vorig weekend zag Racing dan weer hoe een vrije trap voor Antwerp FC werd omgezet in een strafschop na milimeterwerk van de VAR. Die VAR greep echter niet in bij een duidelijke handsbal van de Great Old, waardoor Genk zelf naast een penalty greep. Terwijl het wel degelijk eentje had moeten krijgen.

LEES OOK: Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

Gebrek aan feeling

En zaterdag op Union kreeg Genk al voor de vijfde match op rij een strafschop tegen. Dit keer leek het weliswaar terecht, al was men daar in Genkse kamp niet mee eens. De penalty werd uiteindelijk wel gemist. Daarnaast kreeg Ibrahima Bangoura dubbel geel na twee overbodige fouten. Maar de thuisploeg ontsnapte meermaals aan een kaart bij soortgelijke overtredingen.

Bij die bewuste fase miste coach Thorsten Fink wat feeling van de ref. "Een scheidsrechter die een match beter aanvoelt, zou die nooit hebben gegeven. Het is jammer, want deze match verdiende geen uitsluiting. Het heeft de wedstrijd echt verpest", klonk het bij Het Laatste Nieuws. Zakaria El Ouahdi vond het eveneens streng. "Ik zei nog tegen de scheidsrechter dat het geen zaalvoetbal is, maar wel veldvoetbal. Wij zijn voetballers en gaan ook naar de gym om kracht te trainen."

Gebrek aan consistentie

In ieder geval blijven de discutabele beslissingen in het nadeel van Genk zich maar opstapelen. Wat de Limburgers daarbij vooral dwars zit, is het gebrek aan consistentie. Waar het ene moment een fout wordt gegeven, wordt op een ander moment door de vingers gezien. En omgekeerd. "Ik zei het vorige week al: het is niet consistent genoeg van de refs. Enkele minuten voor de tweede gele kaart maken zij een soortgelijke overtreding en daar wordt geen kaart voor gegeven. Bij Bangoura kon het ook met een waarschuwing opgelost worden. Ik snap niet dat ze daar een strafschop voor geven", sakkerde Jarne Steuckers.

Genk mag zich bestolen voelen in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

41
41
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

88
88
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

25
25
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

17
17
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

127
127
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

25
25
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

49
49
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

128
128
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

48
48
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

72
72
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

124
124
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

424
424
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

71
71
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

103
103
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

47
47
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

130
130
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

257
257
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

114
114
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

455
455
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

108
108
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

278
278
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

183
183
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

389
389
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

127
127

Meer sportnieuws