"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

door

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de 2-1-nederlaag op directe concurrent Union SG heeft het zijn lot zelfs niet meer in eigen handen. Bij de achterban was de onvrede dan ook groot, daarbij kreeg ook het bestuur de volle laag.

Blauw-Zwart vatte het huidige seizoen aan met de ambitie om zo lang mogelijk op meerdere fronten te strijden. In de Champions League lukte dat opnieuw meer dan behoorlijk. Al sneuvelde Club uiteindelijk wel een ronde eerder dan een jaar voordoen. Maar in eigen land liet men iets te vaak steken vallen.

LEES OOK: Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Centen blijven op zak

Begin december greep het bestuur dan ook hard in. Zo werd Nicky Hayen ondanks de nodige successen bedankt als hoofdcoach en ingeruild voor Ivan Leko. De clubleiding stak daarbij de hand ook in eigen boezem en gaf aan dat tijdens de wintermercato de nodige correcties aan de selectie zouden doorgevoerd worden.

Maar door omstandigheden bleef het voorspelde transferoffensief uit. Na het sterke einde van de League Phase in de UCL oordeelde men dat de huidige kern toch voldoende sterk was en intact gehouden moest worden. De vele miljoenen op de bankrekening bleven dus grotendeels op zak in januari.

Bestuur onder vuur

Of dat een correcte inschatting was, zal in de komende weken moeten blijken indien de 20ste ster al dan niet wordt binnengehaald. Feit is wel dat Club inmiddels vroegtijdig sneuvelde in de beker. En sinds zondag staat het dus vier punten achter in de titelstrijd, waardoor het al moet rekenen op minstens één grote misstap van de Brusselaars. 

Bovendien blijkt de selectie in de breedte toch niet zo sterk, nu blijkt wat voor een grote invloed de blessures van bepaalde spelers hebben. Na de nederlaag op Union werd op sociale media dan ook met scherp geschoten richting het bestuur. Heel wat fans vinden dat zij steken hebben laten vallen door in januari niet door te drukken voor nog meer versterking.

Het bestuur van Club heeft steken laten vallen dit seizoen ...

Meest recent

AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

1
1
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

32
32
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

54
54
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

163
163
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

88
88
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

158
158
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

163
163
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

76
76
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

183
183
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

54
54
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

51
51
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

164
164
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

48
48
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

135
135
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

352
352
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

51
51
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

500
500
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

101
101
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

231
231
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

109
109
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

493
493
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

171
171
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

70
70
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

349
349
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

337
337

Meer sportnieuws