Referee Department geeft toe: Genk bestolen tegen Antwerp

726
Referee Department geeft toe: Genk bestolen tegen Antwerp

De play-offs naderen hun ontknoping, en dus neemt de spanning zienderogen toe. Ook bij de arbitrage is er geen ruimte meer voor fouten. De voorbije weken viel hen vrij weinig te verwijten, maar helaas voor KRC Genk kwam daar zondag tegen Antwerp verandering in.

Tenslotte claimden de Limburgers een strafschop na mogelijk handspel van Semm Renders, maar noch Jan Boterberg noch de VAR gaf gehoor aan dat verzoek. Onterecht, zo geeft technisch directeur Jonathan Lardot namens het Referee Department nu ook toe in het wekelijkse Under Review.

LEES OOK: Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Penalty voor Genk

"Gezien de positionering van de scheidsrechter verwacht ik een beslissing op het veld, want ik denk dat hij een duidelijk zich heeft op de fase. Er is sprake van een beweging naar de bal met de arm, die zich niet in een natuurlijke positie bevindt", ging volgens hem eerst Boterberg zelf al in de fout.

Vervolgens had ook de videoref evenwel nog kunnen en moeten ingrijpen. "Ik verwachtte een tussenkomst van de VAR, want het contact is duidelijk op het beeld van achter het doel. Je ziet dat de bal wordt gedevieerd en afwijkt nadat de aanvaller van Genk (Tolu, nvdr.) heeft gekopt", klinkt het.

Antwerp ontsnapt

"Ik denk dat de VAR zich te veel concentreerde op het contactpunt door in te zoomen op de fase, maar als je een stapje terug zet en naar de baan van de bal kijkt op vertraagde snelheid zie je duidelijk een afwijking", doet Lardot nog een poging om de blunder van Bert Put in Tubeke te verklaren.

"Een van de camerastandpunten geeft een vertekend beeld van de fase, waarbij het lijkt alsof de bal niet wordt aangeraakt en er ruimte is tussen zijn hand en de bal. Maar vanuit het tegenovergestelde standpunt zie je de bal wel van richting veranderen. Dus het moest absoluut een strafschop zijn."

Genk moet van zich laten horen

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

6
6
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

103
103
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

54
54
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

33
33
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

17
17
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

60
60
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

131
131
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

43
43
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

33
33
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

105
105
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

55
55
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

101
101
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

210
210
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

203
203
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

496
496
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

438
438
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

374
374

Meer sportnieuws