Referee Department geeft toe: Genk bestolen tegen Antwerp

door
Referee Department geeft toe: Genk bestolen tegen Antwerp

De play-offs naderen hun ontknoping, en dus neemt de spanning zienderogen toe. Ook bij de arbitrage is er geen ruimte meer voor fouten. De voorbije weken viel hen vrij weinig te verwijten, maar helaas voor KRC Genk kwam daar zondag tegen Antwerp verandering in.

Tenslotte claimden de Limburgers een strafschop na mogelijk handspel van Semm Renders, maar noch Jan Boterberg noch de VAR gaf gehoor aan dat verzoek. Onterecht, zo geeft technisch directeur Jonathan Lardot namens het Referee Department nu ook toe in het wekelijkse Under Review.

LEES OOK: Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Penalty voor Genk

"Gezien de positionering van de scheidsrechter verwacht ik een beslissing op het veld, want ik denk dat hij een duidelijk zich heeft op de fase. Er is sprake van een beweging naar de bal met de arm, die zich niet in een natuurlijke positie bevindt", ging volgens hem eerst Boterberg zelf al in de fout.

Vervolgens had ook de videoref evenwel nog kunnen en moeten ingrijpen. "Ik verwachtte een tussenkomst van de VAR, want het contact is duidelijk op het beeld van achter het doel. Je ziet dat de bal wordt gedevieerd en afwijkt nadat de aanvaller van Genk (Tolu, nvdr.) heeft gekopt", klinkt het.

Antwerp ontsnapt

"Ik denk dat de VAR zich te veel concentreerde op het contactpunt door in te zoomen op de fase, maar als je een stapje terug zet en naar de baan van de bal kijkt op vertraagde snelheid zie je duidelijk een afwijking", doet Lardot nog een poging om de blunder van Bert Put in Tubeke te verklaren.

"Een van de camerastandpunten geeft een vertekend beeld van de fase, waarbij het lijkt alsof de bal niet wordt aangeraakt en er ruimte is tussen zijn hand en de bal. Maar vanuit het tegenovergestelde standpunt zie je de bal wel van richting veranderen. Dus het moest absoluut een strafschop zijn."

Genk moet van zich laten horen

Meest recent

Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

12
12
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

28
28
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

80
80
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

79
79
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

205
205
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

61
61
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

266
266
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

33
33
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

239
239
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

39
39
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

501
501
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

179
179
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

180
180
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

59
59
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

73
73
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

193
193
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

170
170
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

84
84
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

233
233
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

334
334
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

47
47
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

257
257
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

244
244
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

42
42
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

422
422

Meer sportnieuws