Referee Department geeft toe: Genk bestolen tegen Antwerp

door
Referee Department geeft toe: Genk bestolen tegen Antwerp

De play-offs naderen hun ontknoping, en dus neemt de spanning zienderogen toe. Ook bij de arbitrage is er geen ruimte meer voor fouten. De voorbije weken viel hen vrij weinig te verwijten, maar helaas voor KRC Genk kwam daar zondag tegen Antwerp verandering in.

Tenslotte claimden de Limburgers een strafschop na mogelijk handspel van Semm Renders, maar noch Jan Boterberg noch de VAR gaf gehoor aan dat verzoek. Onterecht, zo geeft technisch directeur Jonathan Lardot namens het Referee Department nu ook toe in het wekelijkse Under Review.

Penalty voor Genk

"Gezien de positionering van de scheidsrechter verwacht ik een beslissing op het veld, want ik denk dat hij een duidelijk zich heeft op de fase. Er is sprake van een beweging naar de bal met de arm, die zich niet in een natuurlijke positie bevindt", ging volgens hem eerst Boterberg zelf al in de fout.

Vervolgens had ook de videoref evenwel nog kunnen en moeten ingrijpen. "Ik verwachtte een tussenkomst van de VAR, want het contact is duidelijk op het beeld van achter het doel. Je ziet dat de bal wordt gedevieerd en afwijkt nadat de aanvaller van Genk (Tolu, nvdr.) heeft gekopt", klinkt het.

Antwerp ontsnapt

"Ik denk dat de VAR zich te veel concentreerde op het contactpunt door in te zoomen op de fase, maar als je een stapje terug zet en naar de baan van de bal kijkt op vertraagde snelheid zie je duidelijk een afwijking", doet Lardot nog een poging om de blunder van Bert Put in Tubeke te verklaren.

"Een van de camerastandpunten geeft een vertekend beeld van de fase, waarbij het lijkt alsof de bal niet wordt aangeraakt en er ruimte is tussen zijn hand en de bal. Maar vanuit het tegenovergestelde standpunt zie je de bal wel van richting veranderen. Dus het moest absoluut een strafschop zijn."

Genk moet van zich laten horen

Meest recent

Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

26
26
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

17
17
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

23
23
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

50
50
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

96
96
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

86
86
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

90
90
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

51
51
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

41
41
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

100
100
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

157
157
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

231
231
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

129
129
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

84
84
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

189
189
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

323
323
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

62
62
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

113
113
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

460
460
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

127
127
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

122
122
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

270
270
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

336
336
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

442
442
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

81
81

Meer sportnieuws