Referee Department geeft toe: Genk bestolen tegen Antwerp

door
Referee Department geeft toe: Genk bestolen tegen Antwerp

De play-offs naderen hun ontknoping, en dus neemt de spanning zienderogen toe. Ook bij de arbitrage is er geen ruimte meer voor fouten. De voorbije weken viel hen vrij weinig te verwijten, maar helaas voor KRC Genk kwam daar zondag tegen Antwerp verandering in.

Tenslotte claimden de Limburgers een strafschop na mogelijk handspel van Semm Renders, maar noch Jan Boterberg noch de VAR gaf gehoor aan dat verzoek. Onterecht, zo geeft technisch directeur Jonathan Lardot namens het Referee Department nu ook toe in het wekelijkse Under Review.

LEES OOK: Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Penalty voor Genk

"Gezien de positionering van de scheidsrechter verwacht ik een beslissing op het veld, want ik denk dat hij een duidelijk zich heeft op de fase. Er is sprake van een beweging naar de bal met de arm, die zich niet in een natuurlijke positie bevindt", ging volgens hem eerst Boterberg zelf al in de fout.

Vervolgens had ook de videoref evenwel nog kunnen en moeten ingrijpen. "Ik verwachtte een tussenkomst van de VAR, want het contact is duidelijk op het beeld van achter het doel. Je ziet dat de bal wordt gedevieerd en afwijkt nadat de aanvaller van Genk (Tolu, nvdr.) heeft gekopt", klinkt het.

Antwerp ontsnapt

"Ik denk dat de VAR zich te veel concentreerde op het contactpunt door in te zoomen op de fase, maar als je een stapje terug zet en naar de baan van de bal kijkt op vertraagde snelheid zie je duidelijk een afwijking", doet Lardot nog een poging om de blunder van Bert Put in Tubeke te verklaren.

"Een van de camerastandpunten geeft een vertekend beeld van de fase, waarbij het lijkt alsof de bal niet wordt aangeraakt en er ruimte is tussen zijn hand en de bal. Maar vanuit het tegenovergestelde standpunt zie je de bal wel van richting veranderen. Dus het moest absoluut een strafschop zijn."

Genk moet van zich laten horen

Meest recent

FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

2
2
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

20
20
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

43
43
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

33
33
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

36
36
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

101
101
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

169
169
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

72
72
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

112
112
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

295
295
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

272
272
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

95
95
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

160
160
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

294
294
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

140
140
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

116
116
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

154
154
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

506
506
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

99
99
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

591
591
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

976
976
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

148
148
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

474
474
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

373
373
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

693
693

Meer sportnieuws