De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo kijken titelkandidaten Union SG en Club Brugge mekaar recht in de ogen. Scheidsrechter Lawrence Visser fluit de clash in het Dudenpark om 18u30 op gang.
De Unionisten vielen voorlopig op geen fout te betrappen in de PO's en pakten tegen STVV en KV Mechelen telkens de volle buit. Dat deden ze telkens met slechts één goaltje verschil, op voetballend vlak was het niveau niet al te hoog. Defensief was Union dan weer ronduit indrukwekkend. In twee matchen liet het geen enkel schot op kader toe.
Tegen de grote titelconcurrent wil men dan ook verder teren op deze ijzersterke verdediging. Veel wijzigingen voert coach Hubert dan ook niet door aan zijn basiself. Met Van de Perre in plaats van Schoofs kiest hij voor iets meer zekerheid op het middenveld. Voorts dezelfde starters als een week geleden.
LEES OOK: Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring
Geen Vanaken, wel VermantOok Club Brugge kan voorlopig met een perfect rapport pronken in de Champions' Play-Off. Met name de eerste helft tegen Anderlecht was ronduit indrukwekkend. Maar op verplaatsing blijft Blauw-Zwart wisselvallig voor de dag komen. Ook de zege van vorig weekend op STVV was allerminst overtuigen. Zondag wil men dan ook een statement maken buitenshuis.
En daarvoor heeft coach Leko een grote verrassing voorzien. Zo begint Vanaken zowaar op de bank. Een exacte reden is voorlopig niet bekend, mogelijk sukkelt de aanvoerder nog wat met zijn recente heupblessure. Het is Vetlesen die hem vervangt. Meijer komt dan weer in de ploeg voor de geblesseerde Sabbe, voorin krijgt Vermant de voorkeur op Tresoldi.
The one we were all waiting for. ALLEZ L'UNION ! 😤 #USGCLU pic.twitter.com/3IIz7Ai4oE
— Royale Union Saint-Gilloise (@UnionStGilloise) April 19, 2026
All in for the blues! 😤🔵⚫️ pic.twitter.com/fxCfYWRBP5
— Club Brugge KV (@ClubBrugge) April 19, 2026
Kobe K