Penaltydiscussie Club-Genk: "Tzolis doet al eens graag een schwalbe ..."

504
Penaltydiscussie Club-Genk:

Club Brugge won afgelopen weekend de titelkraker tegen KRC Genk na een late strafschop van Maxim De Cuyper. Op basis van de beschikbare beelden leek dat ook een correcte penalty. Desondanks deed de bewuste fase toch behoorlijk wat stof opwaaien.

Ondanks een voortvarende start, leek Genk lange tijd op een punt te speculeren. En lange tijd zag het er naar uit dat Racing dat doel ook zou bereiken. Tot de bal in de slotminuten op de stip werd gelegd. Maxim De Cuyper eiste die elfmeter op en trapte zijn ploeg naar een cruciale zege. Al zat Genk-sluitstuk Mike Penders nog dichtbij de bal.

LEES OOK: Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Kritische Fink

Over de strafschopfout zelf leek dan weer weinig twijfel te bestaan. Bij de bewuste fase werd Romeo Vermant eerst op de grond gewerkt voor Mujaid Sadick. Vervolgens ging Nikolas Sattlberger ook nog eens door op het been van Christos Tzolis. Uiteindelijk leek het die tweede fout waar scheidsrechter Nicolas Laforge voor floot. De VAR steunde hem daarin en inmiddels liet ook het Referee Department weten dat de beslissing correct was.

Genk-trainer Thorsten Fink had daar echter zijn bedenkingen bij. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel. Dat is mijn mening, die ik geef met alle respect voor de scheidsrechter", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Het is jammer dat hij het anders zag en extra pijnlijk omdat dit al voor de tweede keer gebeurt in enkele maanden in Brugge. We werden ook uit de beker gekieperd met een betwistbare strafschop."

Uitgelokte overtreding

De penaltyfase werd ook besproken bij de bekende voetbalpodcast '90 Minutes'. En analist Frank Boeckx kan de onvrede van Fink ergens wel plaatsen. "Iedereen is zo overtuigd dat het penalty is, maar Tzolis zoekt contact met de man. We weten ondertussen ook allemaal dat Tzolis wel eens graag een schwalbe doet. Dat mag meespelen", oordeelde de ex-doelman. "Hij gooit zich niet naar de bal, maar naar de man. Ik zou dat niet bestraffen. Ik snap wel dat je hem fluit, want op het eerste zicht vond ik het ook penalty. Maar dan kijk je de herhaling ...", vulde Filip Joos aan.

Beide analisten zijn het overigens ook over eens dat de fase met Sadick en Vermant wél een penalty had kunnen opleveren. "Maar er wordt gefloten voor de fout op Tzolis. En ik vind dat niet voldoende, ook al is het al een paar keer voor gefloten dit seizoen. Ja er is contact, maar hoe komt dat contact tot stand? Daar moet ook naar gekeken worden", besluit Boekcx.

De penaltyfase werd correct beoordeeld ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

13
13
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

28
28
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

30
30
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

97
97
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

74
74
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

40
40
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

50
50
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

14
14
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

214
214
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

325
325
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

303
303
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

237
237
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws