Under Review: Lardot dient Fink van antwoord, RSCA ontsnapt?

door
Under Review: Lardot dient Fink van antwoord, RSCA ontsnapt?

In de Play-Offs viel er tot dusver vrij weinig aan te merken op de arbitrage, al is Thorsten Fink ondanks zijn oproep voor meer respect vooraf het daar allicht niet mee eens. In het wekelijkse Under Review diende Jonathan Lardot, die namens het Referee Department ook nog een andere fase onder de loep nam, de coach van KRC Genk van antwoord.

De technisch directeur, dit keer geflankeerd door analist Silvio Proto, liet vooreerst dus zijn licht schijnen op de strafschop voor Club Brugge. Fink was het na afloop niet eens met de beslissing van Nicolas Laforge, hoewel zowel Nikolas Sattlberger áls Mujaid Sadick een overtreding leken te begaan op respectievelijk Christos Tzolis en Romeo Vermant.

LEES OOK: 'Borguet en Renard slaan na Simic wéér toe'

Fink krijgt ongelijk

"Er zijn voldoende elementen om een penalty te geven", vindt Lardot dan ook dat de scheidsrechter niks kwalijk te nemen valt. Integendeel: Laforge krijgt complimenten omdat hij de fase eerst liet doorgaan alvorens te fluiten. "Hugo Siquet had namelijk nog een duidelijke kans om te scoren. Hij miste echter, en dus is een strafschop het logische gevolg."

"Of hij nu voor de ene of de andere fout heeft geblazen: de bal moest sowieso op de stip. Ik denk wel dat hij fluit voor de eerste overtreding, want anders had hij Sadick ook een gele kaart moeten geven. Al bij al een heel goede beslissing", aldus Lardot, die net zoals Proto tevreden is met het niveau van zijn korps tot dusver nu het om de knikkers gaat.

Lardot is tevreden

"Ik blijf graag voorzichtig, want ik wil vermijden dat het weer fout loopt, maar het werk sinds de start van het seizoen begint zijn vruchten af te werpen. Er is sprake van een goede vooruitgang en ontwikkeling", vervolgt Lardot, die tevens nog een woordje uitleg verschafte bij Lothar D'Hondt zijn keuze om Union geen strafschop te geven tegen Anderlecht.

Nochtans werd Ousseynou Niang al vroeg in de partij aangetikt door Nilson Angulo. "Ik zou hem wel gegeven hebben, want er is licht contact. Niang overdrijft in zijn val, maar het zou geen schandaal zijn om hiervoor te fluiten. Ik begrijp echter ook wel waarom dat nu niet is gebeurd. Het is een geval van interpretatie", doet eerst Proto zijn duit in het zakje.

Penalty voor Union?

"Ik volg zijn analyse. Er zijn redenen om een strafschop te geven, maar is dat echt wat we willen? We proberen de lat relatief hoog te leggen en consistent te blijven, wat sinds de play-offs lukt. Er is licht contact, maar dat hij zich gretig neergaat is een factor waar de ref en VAR rekening mee houden. Ik ben akkoord dat hij liet doorspelen", besluit Lardot.

De arbitrage haalt een hoog niveau in de PO's tot dusver

Meest recent

'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

0
0
Geruststellend nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

12
12
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

170
170
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

388
388
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

125
125
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

428
428
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

233
233
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

280
280
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

215
215
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

326
326
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

169
169
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

493
493
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

489
489
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

363
363
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

1621
1621
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

381
381
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

155
155
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

399
399
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

682
682
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

521
521
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

1213
1213
Afgang met zware gevolgen: eerste slachtoffer bij Club

Club Brugge heeft allerminst een geslaagde aanloop naar het Champions League-duel tegen AS ...

911
911
Vrancken trekt belangrijke les uit afstraffing

Na zeven wedstrijden is STVV zijn ongeslagen status kwijt. De Kanaries gingen zondagavond pijnlijk ...

123
123
Vazquez doet Anderlecht straffe belofte na bevrijdende goal

Anderlecht speelde zondag zijn eerste wedstrijd na de interlandbreak en na het turbulente einde van ...

496
496

Meer sportnieuws