Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, waar hij kon leren van Vincent Mannaert. Ondertussen blijkt dat de ex-Rode Duivel hetzelfde aan het doen is bij zijn voormalige jeugdclub Beerschot.
LEES OOK: Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast
Vertonghen loopt mee bij BeerschotVertonghen werd al opgemerkt bij de trainingen van Beerschot. De ex-verdediger is momenteel wel vaker te zien op het Kiel. Dat verdiende toch een woordje uitleg.
"Jan is zichzelf aan het bijscholen en wil kennis opdoen over hoe een voetbalclub gerund wordt. Momenteel loopt hij mee binnen verschillende departementen van de club, waar hij vooral volgt en hier en daar ook zaken aankaart. Het is de bedoeling voor Jan om de club beter te leren kennen en een beeld te krijgen van hoe een voetbalclub op dit niveau werkt. Jan heeft geen directe impact op de werking van de club”, vertelde COO Finn Van der Kaa in de podcast De Kleine Tribune.
Leren op het Kiel
Vertonghen gaf in het verleden al aan dat hij meer ziet in een carrière inzake management bij een club. Mogelijk als sportief directeur. Wie weet kan hij binnen relatief korte termijn aansluiten bij een club.
Met zijn ervaring en netwerk zou hij een zeer grote toegevoegde waarde kunnen zijn voor Beerschot. Vooralsnog is er nog geen sprake van een mogelijke functie bij de Kielse Ratten, al zouden ze daar wellicht héél erg voor openstaan.
Claudio Reulens