Ex-ref velt pijnlijk verdict: strafschop Union niet terecht?

door
Ex-ref velt pijnlijk verdict: strafschop Union niet terecht?

KRC Genk heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. De Limburgers speelden hun leidersplaats immers kwijt na een dure thuisnederlaag tegen Union SG (1-2). Al speelde een discutbale strafschop daar wel een belangrijke rol in.

Na de nederlaag van een week eerder op het veld van nieuwe leider Club Brugge, stond er behoorlijk wat druk op de Genkse ketel. Zeker omdat Union na een 9 op 9 plots ook erg dicht was gekropen in het klassement. De ploeg van coach Thorsten Fink startte echter voortvarend aan de clash met de Brusselaars.

Maar de dominantie in balbezit werd voor rust te weinig omgezet in doelgevaar en daar betaalde Genk een dure prijs voor. Vlak voor rust kon Union immers op voorsprong klimmen via een strafschop van Promise David, die er na de pauze ook 0-2 van maakte. Verder dan een aansluitingstreffer raakte Racing niet meer.

LEES OOK: Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Discussie na strafschop

Een pijnlijke en erg dure nederlaag dus voor Genk, zeker omdat Club later op de avond ook nog eens won in Gent. De vraag is echter hoe de wedstrijd had verlopen indien Union geen strafschop had gekregen op zo'n belangrijk moment. Bovendien zorgde die beslissing van de wedstrijdleiding voor de nodige discussie.

Zakaria El Ouahdi probeerde om in te grijpen en gooide zich voor een schot, maar bij zijn tackle haalde hij ook David neer. Ref Jasper Vergoote floot dan ook een strafschop. In de herhaling was te zien hoe El Ouahdi de bal niet raakte en David de kans dus de nek omwrong, waarna er slechts een licht contact was tussen beide spelers.

Zéér lichte penalty

Oud-scheidsrechter Serge Gumienny is echter van mening dat dit te weinig was om een penalty te geven. "De strafschop die Union kreeg in de eerste helft vond ik zeer licht. Zelf zou ik daar nooit een strafschop voor gefloten hebben. Waarom niet? De aanvaller van Union kon zijn actie ongehinderd afronden en werd pas nadien licht geraakt door de doorglijdende verdediger van Genk", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

In de herhaling is nochtans te zien hoe El Ouahdi zijn tegenstander wel degelijk raakte. Maar Gumienny is van mening dat het om een ongelukkige tackle ging die weinig tot geen schade kon berokkenen. "Er was wel degelijk contact, maar voor mij was dat te licht om een strafschop te rechtvaardigen. Misschien als het een roekeloze of gevaarlijke tackle was geweest, maar dat was hier dus niet het geval."

De strafschop voor Union was terecht ...

Meest recent

Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

0
0
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

60
60
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

20
20
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

54
54
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

95
95
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

124
124
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

150
150
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

429
429
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

303
303
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

208
208
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

42
42
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

280
280
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

148
148
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

761
761
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

564
564
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

641
641
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

121
121
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

559
559
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

69
69
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

528
528
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

365
365
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

292
292
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

182
182
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

389
389
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

400
400

Meer sportnieuws