Ex-ref velt pijnlijk verdict: strafschop Union niet terecht?

door
Ex-ref velt pijnlijk verdict: strafschop Union niet terecht?

KRC Genk heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. De Limburgers speelden hun leidersplaats immers kwijt na een dure thuisnederlaag tegen Union SG (1-2). Al speelde een discutbale strafschop daar wel een belangrijke rol in.

Na de nederlaag van een week eerder op het veld van nieuwe leider Club Brugge, stond er behoorlijk wat druk op de Genkse ketel. Zeker omdat Union na een 9 op 9 plots ook erg dicht was gekropen in het klassement. De ploeg van coach Thorsten Fink startte echter voortvarend aan de clash met de Brusselaars.

Maar de dominantie in balbezit werd voor rust te weinig omgezet in doelgevaar en daar betaalde Genk een dure prijs voor. Vlak voor rust kon Union immers op voorsprong klimmen via een strafschop van Promise David, die er na de pauze ook 0-2 van maakte. Verder dan een aansluitingstreffer raakte Racing niet meer.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

Discussie na strafschop

Een pijnlijke en erg dure nederlaag dus voor Genk, zeker omdat Club later op de avond ook nog eens won in Gent. De vraag is echter hoe de wedstrijd had verlopen indien Union geen strafschop had gekregen op zo'n belangrijk moment. Bovendien zorgde die beslissing van de wedstrijdleiding voor de nodige discussie.

Zakaria El Ouahdi probeerde om in te grijpen en gooide zich voor een schot, maar bij zijn tackle haalde hij ook David neer. Ref Jasper Vergoote floot dan ook een strafschop. In de herhaling was te zien hoe El Ouahdi de bal niet raakte en David de kans dus de nek omwrong, waarna er slechts een licht contact was tussen beide spelers.

Zéér lichte penalty

Oud-scheidsrechter Serge Gumienny is echter van mening dat dit te weinig was om een penalty te geven. "De strafschop die Union kreeg in de eerste helft vond ik zeer licht. Zelf zou ik daar nooit een strafschop voor gefloten hebben. Waarom niet? De aanvaller van Union kon zijn actie ongehinderd afronden en werd pas nadien licht geraakt door de doorglijdende verdediger van Genk", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

In de herhaling is nochtans te zien hoe El Ouahdi zijn tegenstander wel degelijk raakte. Maar Gumienny is van mening dat het om een ongelukkige tackle ging die weinig tot geen schade kon berokkenen. "Er was wel degelijk contact, maar voor mij was dat te licht om een strafschop te rechtvaardigen. Misschien als het een roekeloze of gevaarlijke tackle was geweest, maar dat was hier dus niet het geval."

De strafschop voor Union was terecht ...

Meest recent

'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

3
3
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

50
50
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

120
120
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

123
123
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

44
44
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

109
109
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

52
52
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

42
42
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

89
89
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

269
269
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

240
240
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

136
136
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

454
454
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

347
347
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1190
1190
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

668
668
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

244
244
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

178
178
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

380
380
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

173
173
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

339
339
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

277
277
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

233
233
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

451
451

Meer sportnieuws