Ex-ref velt pijnlijk verdict: strafschop Union niet terecht?

door
Ex-ref velt pijnlijk verdict: strafschop Union niet terecht?

KRC Genk heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. De Limburgers speelden hun leidersplaats immers kwijt na een dure thuisnederlaag tegen Union SG (1-2). Al speelde een discutbale strafschop daar wel een belangrijke rol in.

Na de nederlaag van een week eerder op het veld van nieuwe leider Club Brugge, stond er behoorlijk wat druk op de Genkse ketel. Zeker omdat Union na een 9 op 9 plots ook erg dicht was gekropen in het klassement. De ploeg van coach Thorsten Fink startte echter voortvarend aan de clash met de Brusselaars.

Maar de dominantie in balbezit werd voor rust te weinig omgezet in doelgevaar en daar betaalde Genk een dure prijs voor. Vlak voor rust kon Union immers op voorsprong klimmen via een strafschop van Promise David, die er na de pauze ook 0-2 van maakte. Verder dan een aansluitingstreffer raakte Racing niet meer.

LEES OOK: Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Discussie na strafschop

Een pijnlijke en erg dure nederlaag dus voor Genk, zeker omdat Club later op de avond ook nog eens won in Gent. De vraag is echter hoe de wedstrijd had verlopen indien Union geen strafschop had gekregen op zo'n belangrijk moment. Bovendien zorgde die beslissing van de wedstrijdleiding voor de nodige discussie.

Zakaria El Ouahdi probeerde om in te grijpen en gooide zich voor een schot, maar bij zijn tackle haalde hij ook David neer. Ref Jasper Vergoote floot dan ook een strafschop. In de herhaling was te zien hoe El Ouahdi de bal niet raakte en David de kans dus de nek omwrong, waarna er slechts een licht contact was tussen beide spelers.

Zéér lichte penalty

Oud-scheidsrechter Serge Gumienny is echter van mening dat dit te weinig was om een penalty te geven. "De strafschop die Union kreeg in de eerste helft vond ik zeer licht. Zelf zou ik daar nooit een strafschop voor gefloten hebben. Waarom niet? De aanvaller van Union kon zijn actie ongehinderd afronden en werd pas nadien licht geraakt door de doorglijdende verdediger van Genk", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

In de herhaling is nochtans te zien hoe El Ouahdi zijn tegenstander wel degelijk raakte. Maar Gumienny is van mening dat het om een ongelukkige tackle ging die weinig tot geen schade kon berokkenen. "Er was wel degelijk contact, maar voor mij was dat te licht om een strafschop te rechtvaardigen. Misschien als het een roekeloze of gevaarlijke tackle was geweest, maar dat was hier dus niet het geval."

De strafschop voor Union was terecht ...

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

48
48
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

89
89
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

123
123
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

240
240
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

446
446
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

177
177
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

229
229
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

286
286
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

136
136
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

344
344
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

227
227
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

324
324
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

599
599
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

415
415
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

141
141
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

166
166
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

307
307
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

858
858
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

359
359
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

78
78
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

352
352
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

608
608
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

141
141
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

280
280

Meer sportnieuws