Ex-ref velt pijnlijk verdict: strafschop Union niet terecht?

706 stemmen
Ex-ref velt pijnlijk verdict: strafschop Union niet terecht?

KRC Genk heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. De Limburgers speelden hun leidersplaats immers kwijt na een dure thuisnederlaag tegen Union SG (1-2). Al speelde een discutbale strafschop daar wel een belangrijke rol in.

Na de nederlaag van een week eerder op het veld van nieuwe leider Club Brugge, stond er behoorlijk wat druk op de Genkse ketel. Zeker omdat Union na een 9 op 9 plots ook erg dicht was gekropen in het klassement. De ploeg van coach Thorsten Fink startte echter voortvarend aan de clash met de Brusselaars.

Maar de dominantie in balbezit werd voor rust te weinig omgezet in doelgevaar en daar betaalde Genk een dure prijs voor. Vlak voor rust kon Union immers op voorsprong klimmen via een strafschop van Promise David, die er na de pauze ook 0-2 van maakte. Verder dan een aansluitingstreffer raakte Racing niet meer.

LEES OOK: Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Discussie na strafschop

Een pijnlijke en erg dure nederlaag dus voor Genk, zeker omdat Club later op de avond ook nog eens won in Gent. De vraag is echter hoe de wedstrijd had verlopen indien Union geen strafschop had gekregen op zo'n belangrijk moment. Bovendien zorgde die beslissing van de wedstrijdleiding voor de nodige discussie.

Zakaria El Ouahdi probeerde om in te grijpen en gooide zich voor een schot, maar bij zijn tackle haalde hij ook David neer. Ref Jasper Vergoote floot dan ook een strafschop. In de herhaling was te zien hoe El Ouahdi de bal niet raakte en David de kans dus de nek omwrong, waarna er slechts een licht contact was tussen beide spelers.

Zéér lichte penalty

Oud-scheidsrechter Serge Gumienny is echter van mening dat dit te weinig was om een penalty te geven. "De strafschop die Union kreeg in de eerste helft vond ik zeer licht. Zelf zou ik daar nooit een strafschop voor gefloten hebben. Waarom niet? De aanvaller van Union kon zijn actie ongehinderd afronden en werd pas nadien licht geraakt door de doorglijdende verdediger van Genk", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

In de herhaling is nochtans te zien hoe El Ouahdi zijn tegenstander wel degelijk raakte. Maar Gumienny is van mening dat het om een ongelukkige tackle ging die weinig tot geen schade kon berokkenen. "Er was wel degelijk contact, maar voor mij was dat te licht om een strafschop te rechtvaardigen. Misschien als het een roekeloze of gevaarlijke tackle was geweest, maar dat was hier dus niet het geval."

De strafschop voor Union was terecht ...

Meest recent

Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

0
0
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

15
15
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

34
34
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

45
45
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

378
378
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

273
273
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

179
179
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

261
261
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

52
52
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

68
68
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

143
143
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

165
165
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

88
88
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

153
153
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

63
63
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

172
172
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

164
164
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

26
26
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

198
198
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

435
435
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

287
287
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

83
83
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

922
922
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

530
530
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

603
603

Meer sportnieuws