Ex-ref velt pijnlijk verdict: strafschop Union niet terecht?

706
Ex-ref velt pijnlijk verdict: strafschop Union niet terecht?

KRC Genk heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. De Limburgers speelden hun leidersplaats immers kwijt na een dure thuisnederlaag tegen Union SG (1-2). Al speelde een discutbale strafschop daar wel een belangrijke rol in.

Na de nederlaag van een week eerder op het veld van nieuwe leider Club Brugge, stond er behoorlijk wat druk op de Genkse ketel. Zeker omdat Union na een 9 op 9 plots ook erg dicht was gekropen in het klassement. De ploeg van coach Thorsten Fink startte echter voortvarend aan de clash met de Brusselaars.

Maar de dominantie in balbezit werd voor rust te weinig omgezet in doelgevaar en daar betaalde Genk een dure prijs voor. Vlak voor rust kon Union immers op voorsprong klimmen via een strafschop van Promise David, die er na de pauze ook 0-2 van maakte. Verder dan een aansluitingstreffer raakte Racing niet meer.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Discussie na strafschop

Een pijnlijke en erg dure nederlaag dus voor Genk, zeker omdat Club later op de avond ook nog eens won in Gent. De vraag is echter hoe de wedstrijd had verlopen indien Union geen strafschop had gekregen op zo'n belangrijk moment. Bovendien zorgde die beslissing van de wedstrijdleiding voor de nodige discussie.

Zakaria El Ouahdi probeerde om in te grijpen en gooide zich voor een schot, maar bij zijn tackle haalde hij ook David neer. Ref Jasper Vergoote floot dan ook een strafschop. In de herhaling was te zien hoe El Ouahdi de bal niet raakte en David de kans dus de nek omwrong, waarna er slechts een licht contact was tussen beide spelers.

Zéér lichte penalty

Oud-scheidsrechter Serge Gumienny is echter van mening dat dit te weinig was om een penalty te geven. "De strafschop die Union kreeg in de eerste helft vond ik zeer licht. Zelf zou ik daar nooit een strafschop voor gefloten hebben. Waarom niet? De aanvaller van Union kon zijn actie ongehinderd afronden en werd pas nadien licht geraakt door de doorglijdende verdediger van Genk", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

In de herhaling is nochtans te zien hoe El Ouahdi zijn tegenstander wel degelijk raakte. Maar Gumienny is van mening dat het om een ongelukkige tackle ging die weinig tot geen schade kon berokkenen. "Er was wel degelijk contact, maar voor mij was dat te licht om een strafschop te rechtvaardigen. Misschien als het een roekeloze of gevaarlijke tackle was geweest, maar dat was hier dus niet het geval."

De strafschop voor Union was terecht ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

30
30
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

15
15
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

14
14
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

39
39
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

146
146
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

40
40
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

175
175
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

925
925
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

163
163
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

911
911
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

301
301
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws