VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

407 stemmen
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. De Brusselaars namen daarbij de beste start en leken zelfs al snel op voorsprong te komen. Maar de VAR stak daar een stokje voor, waarna Club de situatie helemaal omdraaide.

Dat de titelstrijd zal beslist worden aan de hand van een duel tussen Union SG en Club Brugge is al een poosje duidelijk. De onderlinge duels zullen dus doorslaggevend. Zondag volgde alvast het eerste van die twee directe confrontaties. Daarbij was de leidersplaats zelfs de directe inzet.

Indien Union won boekte het zelfs een bonus van vier punten op de West-Vlaamse concurrent. Ook een gelijkspel zou niet slecht zijn, bij een gelijk puntenaantal in eindafrekening is de titelverdediger immers in het voordeel. Maar bij een uitzege zou Blauw-Zwart de macht in het klassement overnemen.

LEES OOK: Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Pittige start van topper

De belangen waren dus behoorlijk groot. En dat leidde tot een pittige start van de wedstrijd met een behoorlijk hoog tempo en duels op het scherpst van de snee. Daar ging Union aanvankelijk het beste mee om. Het kon zelfs op voorsprong klimmen via Kevin Rodriguez. Maar de vreugde in het Dudenpark werd snel verstomd.

Ref Lawrence Visser gaf namelijk aan dat een VAR-check werd doorgevoerd. En die draaide negatief uit voor de thuisploeg: doelpunt afgekeurd wegens nipt buitenspel. Een erg zwaar verdict voor de thuisploeg. Zeker om dat doelman Kjell Scherpen niet veel later in de fout ging, waardoor Club Brugge op 0-1 kon klimmen.

Vergrootglas bovengehaald

Op enkele minuten tijd ging Union dus van de hemel naar de hel. Maar was de bepalende VAR-interventie ook correct. De analisten bij DAZN moesten er alvast hun vergrootglas bij halen. "Ik dacht dat Stankovic nog achter Rodriguez stond", gaf Franky Van der Elst toe. "Op het beeld (vanuit zijaanzicht, red.) zou ik zeggen 'geen buitenspel'. Goed het zal wel juist zijn, maar wel heel vreemd", vulde Peter Vandenbempt aan, alvorens de virtuele lijn werd getoond. "Het is weinig, maar net genoeg", besloot Van der Elst.

Een bepalende, maar op het eerste zicht toch correcte beslissing van de wedstrijdleiding. Union toonde echter veerkracht en kwam nog voor rust weer langszij via winteraanwinst Mateo Biondic. Hopelijk blijven de scheidsrechterlijke fase in de rest van de wedstrijd tot het minimum beperkt ... 

Werd de goal correct afgekeurd volgens u?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

76
76
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

51
51
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

115
115
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

52
52
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

426
426
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

112
112
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

141
141
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

161
161
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

53
53
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

185
185
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

941
941
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

79
79
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

339
339
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

791
791
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

123
123
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

666
666
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

366
366
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

298
298
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

252
252
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

212
212
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

360
360
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

718
718
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

470
470
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

441
441

Meer sportnieuws