KRC Genk staat op een derde plek in de Champions Play-Offs, maar de Limburgers hebben alles nog in eigen handen. De formatie van Thorsten Fink kreeg ook al enkele discutabele scheidsrechterlijke beslissingen te slikken. Voorzitter Peter Croonen kwam met een duidelijke boodschap.
Vlak voor het begin van de Play-Offs had coach Fink nog een mooie boodschap voor de Belgische refs. De Duitser riep op tot respect voor de arbitrage. Die oproep leverde KRC Genk alleen nog maar pech op. Alle beslissingen lijken in het nadeel van de Limburgs te vallen.
Duidelijke boodschap
Croonen kwam tegenover Het Nieuwsblad met een duidelijke boodschap. “We willen ons als club altijd zo sereen mogelijk gedragen. En gaan er ook vanuit dat nog meer heisa bij iedereen voor extra afleiding zal zorgen. Wel zijn we tevreden dat alle commentatoren en analisten hetzelfde gevoel hebben als wijzelf en de fouten, die gemaakt zijn, aan de kaak stellen.”
Toch is het zuur voor KRC Genk, maar Croonen hoopt dat de balans nog recht zal worden getrokken. “Ook de scheidsrechters zelf zien wel dat niet alles correct is beoordeeld, dat hoorden we maandag nog uit de mond van scheidsrechtersbaas Lardot. Hopelijk geven verkeerde beslissingen aan het eind van de rit niet de doorslag en is de balans in evenwicht.”
Lof voor KRC Genk
Er is alvast veel lof voor de houding en werking van KRC Genk. Ook bondscoach Rudi Garcia was erg te spreken over de talenten in Limburg. “Dat vinden we heel fijn. Wij zijn een club die jonge spelers de kans geeft om beter te worden en door te groeien. Vaak richting de internationale top, maar ook richting de nationale ploeg.”
Croonen hoopt dat er nog veel Rode Duivels in Genk zullen rondlopen. “We kunnen alleen maar hopen dat de nieuwe bondscoach bij zijn selecties oog heeft voor onze spelers. Het is ook niet onlogisch dat wij Belgische internationals leveren, bij de nationale jeugdploegen zijn we al jaren een van de hofleveranciers.”