Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

door
Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

Jan Vertonghen stopt aan het einde van het seizoen met voetballen. De verdediger kende een straffe carrière bij onder meer Ajax, Tottenham Hotspur en RSC Anderlecht. Bij de Belgische nationale ploeg verzamelde de verdediger 157 interlands en daarmee is hij recordinternational.

Een laatste huldiging bij de Rode Duivels kon daarom uiteraard niet ontbreken. De Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB) zal op 9 juni tijdens de WK-kwalificatiematch tegen Wales voor een gepast afscheid zorgen. De 38-jarige Vertonghen wordt geëerd in het Koning Boudewijnstadion.

LEES OOK: ‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Een legende

Op de webstek van de KBVB sprak Vincent Mannaert lovende taal. “Een legende als Jan Vertonghen verdient een legendarisch afscheid. Hij schonk ons talloze onvergetelijke momenten, en nu is het tijd om iets terug te doen. Met de steun van de supporters! We hopen dan ook dat zij talrijk naar het stadion komen, en dat Brussel zal daveren.”

Vertonghen zelf kijkt ook uit naar het afscheid van de fans in het Koning Boudewijnstadion. “Het shirt van de Rode Duivels dragen was een eer die ik nooit als vanzelfsprekend heb beschouwd. Dat ik dit afscheid mag beleven in het stadion waar ik zo vaak voor mijn land speelde, omringd door familie, vrienden en de supporters, betekent enorm veel voor mij.”

Rode Duivel

Vertonghen maakte op 2 juni 2007 zijn debuut voor de Belgische nationale ploeg tegen Portugal (1-2 verlies, red.). De verdediger pakte zijn laatste cap in de 1/8e finale van het EK in Duitsland tegen Frankrijk. De Rode Duivels verloren met 1-0 na een afgeweken bal van Kolo Muani op de voet van Vertonghen. Een afscheid in mineur dat tegen Wales zal worden rechtgezet.

Vertonghen verdient een gepast afscheid bij de Rode Duivels...

Meest recent

Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

10
10
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

50
50
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

103
103
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

29
29
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

127
127
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

104
104
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

45
45
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

85
85
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

159
159
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

141
141
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

475
475
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

113
113
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

69
69
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

56
56
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

90
90
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

178
178
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

175
175
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

117
117
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

304
304
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

251
251
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

267
267
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

204
204
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

200
200
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

232
232

Meer sportnieuws