Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

door
Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

Jan Vertonghen stopt aan het einde van het seizoen met voetballen. De verdediger kende een straffe carrière bij onder meer Ajax, Tottenham Hotspur en RSC Anderlecht. Bij de Belgische nationale ploeg verzamelde de verdediger 157 interlands en daarmee is hij recordinternational.

Een laatste huldiging bij de Rode Duivels kon daarom uiteraard niet ontbreken. De Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB) zal op 9 juni tijdens de WK-kwalificatiematch tegen Wales voor een gepast afscheid zorgen. De 38-jarige Vertonghen wordt geëerd in het Koning Boudewijnstadion.

LEES OOK: Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Een legende

Op de webstek van de KBVB sprak Vincent Mannaert lovende taal. “Een legende als Jan Vertonghen verdient een legendarisch afscheid. Hij schonk ons talloze onvergetelijke momenten, en nu is het tijd om iets terug te doen. Met de steun van de supporters! We hopen dan ook dat zij talrijk naar het stadion komen, en dat Brussel zal daveren.”

Vertonghen zelf kijkt ook uit naar het afscheid van de fans in het Koning Boudewijnstadion. “Het shirt van de Rode Duivels dragen was een eer die ik nooit als vanzelfsprekend heb beschouwd. Dat ik dit afscheid mag beleven in het stadion waar ik zo vaak voor mijn land speelde, omringd door familie, vrienden en de supporters, betekent enorm veel voor mij.”

Rode Duivel

Vertonghen maakte op 2 juni 2007 zijn debuut voor de Belgische nationale ploeg tegen Portugal (1-2 verlies, red.). De verdediger pakte zijn laatste cap in de 1/8e finale van het EK in Duitsland tegen Frankrijk. De Rode Duivels verloren met 1-0 na een afgeweken bal van Kolo Muani op de voet van Vertonghen. Een afscheid in mineur dat tegen Wales zal worden rechtgezet.

Vertonghen verdient een gepast afscheid bij de Rode Duivels...

Meest recent

Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

26
26
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

8
8
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

16
16
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

85
85
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

26
26
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

98
98
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

290
290
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

38
38
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

435
435
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

87
87
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

207
207
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

93
93
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

460
460
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

166
166
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

66
66
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

313
313
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

279
279
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

152
152
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

170
170
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

115
115
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

198
198
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

22
22
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

406
406
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

453
453
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

478
478

Meer sportnieuws