Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

door
Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

Jan Vertonghen stopt aan het einde van het seizoen met voetballen. De verdediger kende een straffe carrière bij onder meer Ajax, Tottenham Hotspur en RSC Anderlecht. Bij de Belgische nationale ploeg verzamelde de verdediger 157 interlands en daarmee is hij recordinternational.

Een laatste huldiging bij de Rode Duivels kon daarom uiteraard niet ontbreken. De Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB) zal op 9 juni tijdens de WK-kwalificatiematch tegen Wales voor een gepast afscheid zorgen. De 38-jarige Vertonghen wordt geëerd in het Koning Boudewijnstadion.

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

Een legende

Op de webstek van de KBVB sprak Vincent Mannaert lovende taal. “Een legende als Jan Vertonghen verdient een legendarisch afscheid. Hij schonk ons talloze onvergetelijke momenten, en nu is het tijd om iets terug te doen. Met de steun van de supporters! We hopen dan ook dat zij talrijk naar het stadion komen, en dat Brussel zal daveren.”

Vertonghen zelf kijkt ook uit naar het afscheid van de fans in het Koning Boudewijnstadion. “Het shirt van de Rode Duivels dragen was een eer die ik nooit als vanzelfsprekend heb beschouwd. Dat ik dit afscheid mag beleven in het stadion waar ik zo vaak voor mijn land speelde, omringd door familie, vrienden en de supporters, betekent enorm veel voor mij.”

Rode Duivel

Vertonghen maakte op 2 juni 2007 zijn debuut voor de Belgische nationale ploeg tegen Portugal (1-2 verlies, red.). De verdediger pakte zijn laatste cap in de 1/8e finale van het EK in Duitsland tegen Frankrijk. De Rode Duivels verloren met 1-0 na een afgeweken bal van Kolo Muani op de voet van Vertonghen. Een afscheid in mineur dat tegen Wales zal worden rechtgezet.

Vertonghen verdient een gepast afscheid bij de Rode Duivels...

Meest recent

Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

29
29
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

7
7
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

52
52
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

332
332
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

32
32
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

29
29
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

62
62
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

86
86
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

847
847
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

52
52
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

37
37
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

60
60
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

143
143
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

277
277
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

51
51
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

241
241
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

260
260
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

130
130
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

207
207
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

666
666
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

75
75
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

442
442
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

315
315
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

103
103
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

184
184

Meer sportnieuws