Spaanse pers fileert Courtois na aframmeling Real Madrid

door
Spaanse pers fileert Courtois na aframmeling Real Madrid

Real Madrid zal een heus mirakel nodig hebben indien het de Champions League voor het tweede jaar op rij wil winnen. In de heenmatch van de kwartfinales werd de Koninklijke namelijk op een pak voor de broek getrakteerd door Arsenal FC. Zo kreeg Thibaut Courtois drie tegengoals om de oren in Londen: 3-0.

Real wou dit seizoen voor de 15de keer in zijn geschiedenis aan de haal gaan met de eindzege in de belangrijkste Europese competitie. In de twee vorige rondes rekende het alvast af met Manchester City en Atlético Madrid. Ook aan het tweeluik met Arsenal begon de Koninklijke als grote favoriet.

Maar na één wedstrijd tegen de Gunners liggen de Madrilenen al met anderhalf been uit het toernooi. In de eerste helft kon Real nochtans zonder al te grote problemen stand houden, al was Arsenal toen zeker niet de mindere ploeg. Na de pauze trokken de Engelsen het laken echter volledig naar zich toe.

LEES OOK: Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Courtois voorkomt erger

Daarbij kroonde Declan Rice zich tot de grote uitblinker. De Engelse middenvelder nam twee geweldige goals voor zijn rekening, telkens na een fantastische vrije trap. En met een knappe afwerking maakte gelegenheidsspits Mikel Merino er zowaar 3-0 van. Real zal op eigen veld dus nood aan hebben aan een fameuze remontada om alsnog de halve finales te halen.

Ook Courtois kon niet veel doen om die ondergang te voorkomen. De Belgische doelman voorkwam zelfs erger met enkele uitstekende reddingen. Bij de eerste vrije trap van Rice stond zijn muur wel niet helemaal goed opgesteld. Al was die bal ook gewoonweg goed getrapt. En bij de twee andere goals was elk sluitstuk kansloos geweest.

Beste man bij Real

In de Spaanse pers zijn de commentaren dan ook behoorlijk mild. "Ondanks het feit dat hij drie doelpunten tegen kreeg, voorkwam hij er ook twee en was hij één van de beste spelers bij Real Madrid in Londen", schrijft Mundo Deportivo. Ook Alfredo Relaño van AS zet de Belg uit de wind. "Drie doelpunten tegen en nog was Courtois de beste speler van het team", schrijft hij.

Bij Marca noemt men Courtois de 'redder' van de eerste helft en krijgt hij daarvoor een 9 op 10. Maar de Spaanse sportkrant zag dat ook hij verzoop in de tweede periode (6 op 10). "Het werd een nachtmerrie van hulpeloosheid want alles wat ze richting hem trapten ging binnen", klinkt het. "Speelde een cruciale rol in het stoppen van Arsenal's 'luchtmacht'. Maakte vlak voor rust ook twee goede reddingen op de lijn, maar zijn muurtje bij de eerste goal van Rice stond niet goed opgesteld", besluit SPORT.

Courtois was de beste man bij Real ...

Meest recent

AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

9
9
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

5
5
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

50
50
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

9
9
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

53
53
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

24
24
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

181
181
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

327
327
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

70
70
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

462
462
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

31
31
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

13
13
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

138
138
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

299
299
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

197
197
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

800
800
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

139
139
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

198
198
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

464
464
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

77
77
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

594
594
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

463
463
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

770
770
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

541
541
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

287
287

Meer sportnieuws