Spaanse pers fileert Courtois na aframmeling Real Madrid

door
Spaanse pers fileert Courtois na aframmeling Real Madrid

Real Madrid zal een heus mirakel nodig hebben indien het de Champions League voor het tweede jaar op rij wil winnen. In de heenmatch van de kwartfinales werd de Koninklijke namelijk op een pak voor de broek getrakteerd door Arsenal FC. Zo kreeg Thibaut Courtois drie tegengoals om de oren in Londen: 3-0.

Real wou dit seizoen voor de 15de keer in zijn geschiedenis aan de haal gaan met de eindzege in de belangrijkste Europese competitie. In de twee vorige rondes rekende het alvast af met Manchester City en Atlético Madrid. Ook aan het tweeluik met Arsenal begon de Koninklijke als grote favoriet.

Maar na één wedstrijd tegen de Gunners liggen de Madrilenen al met anderhalf been uit het toernooi. In de eerste helft kon Real nochtans zonder al te grote problemen stand houden, al was Arsenal toen zeker niet de mindere ploeg. Na de pauze trokken de Engelsen het laken echter volledig naar zich toe.

LEES OOK: Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

Courtois voorkomt erger

Daarbij kroonde Declan Rice zich tot de grote uitblinker. De Engelse middenvelder nam twee geweldige goals voor zijn rekening, telkens na een fantastische vrije trap. En met een knappe afwerking maakte gelegenheidsspits Mikel Merino er zowaar 3-0 van. Real zal op eigen veld dus nood aan hebben aan een fameuze remontada om alsnog de halve finales te halen.

Ook Courtois kon niet veel doen om die ondergang te voorkomen. De Belgische doelman voorkwam zelfs erger met enkele uitstekende reddingen. Bij de eerste vrije trap van Rice stond zijn muur wel niet helemaal goed opgesteld. Al was die bal ook gewoonweg goed getrapt. En bij de twee andere goals was elk sluitstuk kansloos geweest.

Beste man bij Real

In de Spaanse pers zijn de commentaren dan ook behoorlijk mild. "Ondanks het feit dat hij drie doelpunten tegen kreeg, voorkwam hij er ook twee en was hij één van de beste spelers bij Real Madrid in Londen", schrijft Mundo Deportivo. Ook Alfredo Relaño van AS zet de Belg uit de wind. "Drie doelpunten tegen en nog was Courtois de beste speler van het team", schrijft hij.

Bij Marca noemt men Courtois de 'redder' van de eerste helft en krijgt hij daarvoor een 9 op 10. Maar de Spaanse sportkrant zag dat ook hij verzoop in de tweede periode (6 op 10). "Het werd een nachtmerrie van hulpeloosheid want alles wat ze richting hem trapten ging binnen", klinkt het. "Speelde een cruciale rol in het stoppen van Arsenal's 'luchtmacht'. Maakte vlak voor rust ook twee goede reddingen op de lijn, maar zijn muurtje bij de eerste goal van Rice stond niet goed opgesteld", besluit SPORT.

Courtois was de beste man bij Real ...

Meest recent

'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

11
11
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

35
35
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

38
38
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

251
251
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

221
221
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

161
161
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

169
169
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

134
134
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

283
283
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

185
185
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

245
245
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

70
70
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

183
183
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

428
428
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

125
125
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

403
403
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

122
122
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

403
403
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

308
308
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

124
124
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

306
306
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

30
30
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

151
151
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

605
605

Meer sportnieuws