Arsenal zet Real op rand eliminatie, Kompany in de problemen

159
Arsenal zet Real op rand eliminatie, Kompany in de problemen

In de eerste heenwedstrijden van de kwartfinales van de Champions League heeft Arsenal voor een grote stunt gezorgd. Het legde Real Madrid met 3-0 over de knie, waardoor de Koninklijke op de rand van de uitschakeling staat. Ook Vincent Kompany en Bayern München zitten in de problemen na een 1-2-nederlaag tegen Inter.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Arsenal - Real Madrid 3-0

Bij Real keerde Thibaut Courtois terug onder de lat en dat bleek snel nodig. Onze landgenoot pakte in de eerste helft uit met enkele belangrijke reddingen, waardoor een attractieve pot voetbal toch met 0-0 de rust bereikte.

In de tweede helft vielen de goals wel, met een hoofdrol voor Declan Rice. De Arsenal-middenvelder schilderde op twaalf minuten tijd twee vrijschoppen heerlijk tegen de netten. Om maar aan te geven hoe speciaal dat was: Rice had tot vanavond nog nooit gescoord op een rechtstreekse vrijschop én nog nooit had een speler in een knock-outwedstrijd in de Champions League twee vrije trappen gescoord.

Een kwartier voor tijd draaide Merino het mes nog wat dieper in de wonde met de 3-0. Als klap op de vuurpijl eindigde Real de match ook nog met tien na een tweede geel voor Camavinga diep in blessuretijd. De titelverdediger zal volgende week een mirakel nodig hebben om niet uit het toernooi te vliegen. Al weet je met Real nooit...

Bayern München - Inter 1-2

Ook Vincent Kompany beleefde een pijnlijke avond. Hij zag zijn Bayern nochtans het best beginnen tegen Inter, maar de goal viel maar niet. De beste kans was voor Kane, maar die plaatste de bal helemaal vrijstaand nog tegen de paal.

Vlak voor rust werd dat afgestraft door Inter. Thuram legde met de hak af voor Martinez, die netjes afwerkte. In de tweede helft leek Inter die voorsprong makkelijk vast te houden, tot vijf minuten voor tijd de gelijkmaker uit de lucht viel. Uitgerekend Thomas Müller, wiens nakende vertrek bij Bayern enkele dagen geleden bevestigd werd, werd vrijgelaten en scoorde.

Kompany leek zo met de schrik vrij te komen, maar twee minuten voor tijd dompelde Frattesi de Allianz Arena alsnog in rouw. Daardoor ziet Bayern een einde komen aan een reeks van maar liefst 22 ongeslagen Europese thuiswedstrijden. 

Zal Real Madrid deze situatie nog rechtzetten?

Meest recent

Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

17
17
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

77
77
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

135
135
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

21
21
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

156
156
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

42
42
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

24
24
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

106
106
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

108
108
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

62
62
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

47
47
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

52
52
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

59
59
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

329
329
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

61
61
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

51
51
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

141
141
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

92
92
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

147
147
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

178
178
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

80
80
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

386
386
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1070
1070
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

111
111

Meer sportnieuws