Format blijft beroeren: Parys en topclubs afgemaakt

door
Format blijft beroeren: Parys en topclubs afgemaakt

De Pro League heeft donderdag beslist om vanaf het seizoen 2026/27 een nieuw format in te voeren voor de Jupiler Pro League, met een uitbreiding naar achttien clubs en zonder play-offs. Die beslissing blijft echter de gemoederen beroeren.

Vooral de clubs uit 1B zijn woedend over de manier waarop het format aangepast werd. Om KRC Genk over de streep te trekken, werd immers bekomen dat er vanaf volgend seizoen minstens vier U23-teams in de Challenger Pro League moeten spelen. Op die manier kan Jong Genk dit seizoen degradatie vermijden.

Dat ook de komende jaren de aanwezigheid van die vier U23-teams verzekerd is, stuit vele clubs tegen de borst. Beloften kunnen immers enkel degraderen als er een ander beloftenteam stijgt. Verschillende clubs overwegen een klacht neer te leggen.

Topclubs morrelen op onkiese manier in 1B

Daarbij ook Lokeren-Temse, waar de woede een dag na de stemming zeker nog niet bekoeld is. In gesprek met Sporza haalt voorzitter Hans Van Duysen nogmaals uit naar de topclubs en hun gemarchandeer.

"Initieel ging het over een hervorming van 1A. Er moesten minder wedstrijden zijn, want voor grote clubs als Club Brugge is dat zwaar. Waarvan akte. In het buitenland kan dat wel", toont hij daar wel begrip voor. "Maar uiteindelijk is men ook in 1B gaan beginnen te morrelen op een manier die onkies is."

Parys krijgt ook veeg uit de pan

Dat Lorin Parys, de CEO van de Pro League, daarna het akkoord nog probeerde te verkopen als een vooruitgang, zinde Van Duysen ook niet bepaald. Diezelfde Parys bleek eerder immers nog een grote pleitbezorger van de play-offs.

"Meneer Parys heeft ons nog niet zo lang geleden, net voor men over de tv-rechten sprak, in een powerpoint getoond waarom wij het beste format van Europa hadden, met statistieken en kijkcijfers erbij", herinnert Van Duysen zich. "En dan moet ik vaststellen dat het compromis, zoals vaak in België, ons doet draaien zoals een windhaan. Daar zit volgens mij heel weinig structuur en visie achter."

Vind je het nieuwe format getuigen van een goede langetermijnvisie?

Meest recent

Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

5
5
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

25
25
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

130
130
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

38
38
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

112
112
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

24
24
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

88
88
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

107
107
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

111
111
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

97
97
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

77
77
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

317
317
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

70
70
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

131
131
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

142
142
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

315
315
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

375
375
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

136
136
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

118
118
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

138
138
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

480
480
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

495
495
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

139
139
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

450
450

Meer sportnieuws