Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

door
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende zaken in de strijd om een plek in Play-Off 1. Patrick Goots sprak met Gazet van Antwerpen en velde zijn oordeel.

Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC, maar The Great Old heeft nog een mirakel nodig om de top 6 te halen. KV Mechelen daarentegen staat er erg goed voor. Volgens Goots zijn ze 99% zeker van een plek in PO1.

LEES OOK: Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

Laatste plek

Volgens Goots is er nog één openstaande vacature voor PO1. “Ja, ik verwachtte vorige week dat Anderlecht en KV Mechelen hun thuiswedstrijd zouden winnen en dat hebben ze ook gedaan. Zij zijn voor 99 procent zeker van deelname aan Play-off 1. De laatste plek wordt de komende weken uitgevochten, want iedereen gaat nog meedoen, als ik dat zo hoor.”

Er zijn verschillende kandidaten. “Rik De Mil – de trainer van AA Gent – zei na een 3-0-nederlaag op Genk ‘Als we 9 op 9 pakken, is het nog mogelijk.’ Tja, terwijl je net 4 op 15 hebt gehaald… Oosting gelooft er ook nog in, terwijl Antwerp met een 9 op 9 nog maar aan 42 punten zit. Genk staat er nog tussen, Charleroi heeft nog een redelijk makkelijk programma, Standard maakt nog kans...”

Topper op komst

Volgende speeldag staan KAA Gent en KV Mechelen tegenoer elkaar. “Het gaat op alle velden spannend zijn, en op een gegeven moment zullen ploegen risico’s moeten nemen. Als Gent volgend weekend tegen KV Mechelen op twintig minuten van het einde niet op voorsprong staat, zal het alles of niets moeten spelen.”

Zelfs met een nul op negen denkt Goots dat KV Mechelen in Play-Off 1 zal zitten. “Ja, het zou best kunnen dat 42 punten (het huidige aantal van KV, red.) dit seizoen volstaat. Want de concurrenten gaan niet allemaal nog 9 op 9 of 6 op 9 halen, hé. Het ziet er veelbelovend uit voor Mechelen.”

Heeft Goots hier gelijk?

Meest recent

‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

30
30
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

13
13
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

15
15
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

69
69
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

85
85
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

302
302
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

71
71
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

166
166
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

32
32
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

114
114
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

138
138
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

129
129
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

292
292
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

114
114
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

84
84
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

350
350
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

73
73
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

139
139
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

152
152
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

329
329
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

422
422
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

141
141
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

145
145
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

506
506

Meer sportnieuws