‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

door
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ontploffen dan gepland. Een nieuw contract ligt nog niet vast, terwijl Europese topclubs al op de loer liggen. Paars-wit móét dus snel schakelen, want een onvervalste transferbom kan plots echt vallen.

LEES OOK: Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

De Cat houdt Anderlecht in spanning: verlenging blijft uit

Nathan De Cat is in amper een paar maanden tijd geëvolueerd van grote belofte naar het dossier waar alles bij RSC Anderlecht om draait: sportief, financieel én strategisch. En net dat maakt de vraag voor paars-wit nu zo belangrijk: hoe lang kunnen ze hem nog houden, en tegen welke prijs laten ze hem straks écht gaan?

De Cat ligt nog vast tot juni 2027, maar een akkoord over een verlenging is er vandaag nog niet. Volgens Le Soir is er al onderhandeld, alleen leverde dat (nog?) geen akkoord op. La Dernière Heure schetste al eerder hoe Anderlecht intern naar de timing kijkt: het oorspronkelijke plan zou zijn dat De Cat in de zomer van 2027 vertrekt, maar dan moet zijn contract eerst verlengd worden. Door zijn minderjarigheid zou zo’n verlenging bovendien slechts voor één jaar kunnen zijn.

Dat zet druk op de gesprekken: een verbeterd contract kan niet alleen loon en status opkrikken, maar vooral de onderhandelingspositie van de club versterken richting 2026 en 2027. Dat Anderlecht zelf beseft dat dit dossier niet eindeloos kan duren, bleek ook uit een opvallend eerlijke quote van CEO Kenneth Bornauw. In De Standaard zei hij: “Mijn supportershart zegt: graag nog drie, vier jaar. Maar mijn ceo-ratio zegt: dat gaat niet gebeuren. Ik zou graag hebben dat hij hier dit seizoen nog is en volgend seizoen ook nog. Maar dat zal afhangen van de speler zelf en van de aanbiedingen die er voor hem komen.”

De Cat twijfelt: sleutelrol of snelle exit met loan-back?

De Cat overtuigen om te blijven is niet alleen een kwestie van cijfers. Le Soir koppelt het expliciet aan sportief perspectief: kan een prominentere rol in een selectie opgebouwd om mee te strijden om de titel hem overtuigen om nog een seizoen te blijven? De krant maakt zelfs de vergelijking met Mario Stroeykens, die in oktober een aanzienlijk verbeterd contract tekende. Anderlecht hoopt op een gelijkaardig scenario: betere voorwaarden, duidelijkere sportieve rol, en dus meer rust in het dossier.

Maar tegelijk is er allerminst zekerheid. La Dernière Heure benadrukte dat een vertrek vroeger dan 2027 zelfs niet uitgesloten is. Een wintertransfer was niet aan de orde, maar in de zomer kan dat wél gebeuren, zeker als De Cat zijn doorbraak bevestigt op een groter podium zoals het WK. In dat scenario duikt een klassiek compromis op: verkopen én hem nog een jaar laten rijpen in Brussel via een uitleenbeurt (loan-back). Le Soir hint daar ook op: deze zomer vertrekken, maar nog een seizoen op huurbasis blijven.

Dat er concrete buitenlandse interesse is, staat buiten alle discussie. Borussia Dortmund en FC Bayern München, waar De Cat zelfs genoemd wordt als mogelijke opvolger van Leon Goretzka. La Dernière Heure schrijft dat zijn naam op de radar van elke Europese scout staat en dat ook Tottenham Hotspur FC, Aston Villa FC en Brighton in het geruchtencircuit opduiken.

Recordtransfer in de maak? De Cat krijgt prijskaartje dat pijn doet

Rond De Cat hangt intussen een prijskaartje dat zelden voorkomt bij een 17-jarige in België. Le Soir schrijft dat experts, waaronder verschillende zaakwaarnemers een vertrek rond 30 miljoen euro zien, en dat er achter de schermen zelfs gesproken wordt over een minimum van 35 miljoen euro — met bonussen en een doorverkooppercentage inbegrepen.

Als dat scenario realiteit wordt, schuift Anderlecht in één klap richting een recordverkoop. De Cat zou dan boven de clubrecords van Jérémy Doku (26 miljoen naar Stade Rennais FC), Youri Tielemans (25 miljoen naar AS Monaco) en Bart Verbruggen (20 miljoen naar Brighton & Hove Albion FC) uitkomen. Ook Romelu Lukaku vertrok in 2011 als 18-jarige voor 15 miljoen naar Chelsea FC.

Maar niet iedereen gelooft dat 35 miljoen nu al een normale marktprijs is. La Dernière Heure temperde dat recorddenken en stelde dat — los van uitzonderlijke markten — niemand 35 miljoen betaalt voor een speler die enkel in de Belgische competitie speelde. De krant noemt 20 tot 25 miljoen tegen het einde van het seizoen veel redelijker, tenzij hij doorbreekt bij de nationale ploeg en een sterk Europees seizoen speelt bij Anderlecht.

Vooral dat tweede element is een belangrijke indicator voor topclubs, en verklaart waarom clubs met Champions League-etalage vaak hogere uitgaande bedragen realiseren. Kort gezegd: 35 miljoen is het droomscenario, 20–25 miljoen het realistische kader. De totale selectiewaarde van Anderlecht zit volgens Transfermarkt op het laagste niveau sinds 2013–2014, en De Cat is met een waarde van 17 miljoen veruit de duurste speler van paars-wit. Dat voedt het gevoel dat de club sportief én financieel op hem leunt.

Waarom iedereen hem wil: De Cat is geen ‘gewone’ 17-jarige

De sportieve onderbouw voor dat prijskaartje is stevig, en komt in verschillende quotes scherp naar voren. In HUMO zei Jan Hauspie: “De Cat is de enige speler die week na week nog boven de middelmaat uitsteekt.” In Gazet van Antwerpen klonk het via Jelle Van Damme: “Die gast kan ongelofelijk voetballen, maar is tegelijk niet vies van het vuile werk.” En in Sjotcast legde Hein Vanhaezebrouck de lat hoog: “Nathan De Cat is voor mij op defensief vlak een fenomenale kerel… Ik zie hem in de sporen van Declan Rice, als een Steven Gerrard of Frank Lampard.”

Daar komt de data nog bovenop. La Dernière Heure meldde dat CIES hem in een ranking van de beste U19-middenvelders (laatste zes maanden, min. 450 minuten) op plaats vier zette via een index ontwikkeld met Impect. De Cat is volgens Transfermarkt één van de duurste Europese 17-jarigen én tegelijk degene met uitzonderlijk veel minuten (2.140 zonder blessuretijd), met vergelijkingen naar Doku, Tielemans en Lukaku qua speeltijd in hun eerste jaar.

Precies dat is de paradox voor Anderlecht: wie zo snel onmisbaar wordt, maakt zijn club rijker — maar versnelt ook zijn exit. Het is daarom dat het dossier-De Cat vandaag niet alleen over talent gaat, maar over timing, contractjaren en het hoogste bod. En boven alles: over de vraag of Anderlecht eindelijk nog eens volledig kan cashen op een Neerpede-wonder.

Wat moet Anderlecht doen met Nathan De Cat?

Meest recent

Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

44
44
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

121
121
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

22
22
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

48
48
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

114
114
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

30
30
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

83
83
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

107
107
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

78
78
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

133
133
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

82
82
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

35
35
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

91
91
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

49
49
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

184
184
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

32
32
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

467
467
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

68
68
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

40
40
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

126
126
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

152
152
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

106
106
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

77
77
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

346
346
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

94
94

Meer sportnieuws