Onbegrip na afgekeurde redding Heynen: "Belachelijk"

door
Onbegrip na afgekeurde redding Heynen:

KRC Genk is traditiegetrouw een bakermat van goede doelmannen en nu blijkt dat ook hun veldspelers een aardig stukje kunnen keepen. Tenminste toch de aanvoerder. Bryan Heynen stopte vrijdagavond immers een penalty, al werd die redding uiteindelijk teniet gedaan.

De competitieleider stond vrijdag voor de lastige verplaatsing naar Standard (2-1-zege). Genk startte goed aan die partij en kwam na een halfuur spelen ook verdiend op voorsprong. Na de pauze kwamen de Rouches wel iets beter in de match. Tot Tolu Arokodare de boeken leek dicht te doen met een snoeiharde kopbal.

Desondanks werd het in de slotminuten toch nog even spannend. Genk-doelman Mike Penders veroorzaakte immers een strafschop en pakte bij die actie ook zijn tweede gele kaart. Maar de wissels bij de bezoekers waren toen al opgebruikt. En dus moest Heynen in doel gaan staan.

LEES OOK: Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

(Ongeldige) supersave

Even leek de middenvelder geschiedenis te gaan schrijven. Bij de strafschop van Dennis Eckert Ayensa koos hij immers de juiste hoek en hield hij de bal uit zijn doel met een knappe redding. Maar de penalty moest opnieuw genomen worden en bij zijn tweede poging mikte Eckert Ayensa wel raak.

Pech dus voor Heynen. "Ik was te vroeg van de lijn vertrokken, blijkbaar. Al had ik wel gehoopt op het voordeel van de twijfel", reageerde de gelegenheidsdoelman achteraf tegenover Sporza. In de herhaling was te zien hoe hij inderdaad wat van zijn lijn stond op het moment dat getrapt werd, maar veel scheelde het niet.

Clementie gevraagd

Analist Vital Borkelmans vindt dat ook dat de wedstrijdleiding clementie had moeten tonen. Gezien de onwaarschijnlijke omstandigheden had de arbitrage volgens hem iets soepeler moeten zijn. "Dat Heynen werd teruggefloten omdat hij niet op zijn lijn stond, vind ik belachelijk. Het is een veldspeler. Zie dat toch voor één keertje door de vingers, ref", aldus Borkelmans in zijn column bij Het Belang van Limburg.

De arbitrage had dit door de vingers moeten zien ...

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

172
172
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

22
22
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

31
31
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

20
20
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

51
51
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

24
24
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

130
130
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

50
50
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

38
38
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1057
1057
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

32
32
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

43
43
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

56
56
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

467
467
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

139
139
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

731
731
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

459
459
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

72
72
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

878
878
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

639
639
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

138
138
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

373
373
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

105
105

Meer sportnieuws