Deal die niemand zag aankomen: Overmars laat RAFC ontploffen

1653 stemmen
Deal die niemand zag aankomen: Overmars laat RAFC ontploffen

Geoffry Hairemans (33) keert verrassend terug naar Antwerp FC. De ervaren middenvelder, wiens contract bij KV Mechelen afloopt, leek eerst te blijven bij Malinwa, maar koos uiteindelijk voor een transfervrije overstap naar de Bosuil. Opvallend, want onder Marc Overmars focust Antwerp vooral op jonge spelers met doorverkoopwaarde. Toch ziet de club in Hairemans een belangrijke schakel vanwege zijn Antwerp-DNA, zeker na het vertrek van Alderweireld en De Laet. De terugkeer van de publiekslieveling wordt door de fans met open armen ontvangen.

LEES OOK: Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Hairemans: de atypische Overmars-transfer

Geoffry Hairemans (33) is dit seizoen einde contract bij KV Mechelen en lange tijd zag het ernaar uit dat hij zijn carrière verder zou zetten Achter de Kazerne. Beide partijen zaten samen om de verbintenis te verlengen.

Hairemans en Malinwa zouden zelfs een akkoord gehad hebben, maar finaal kiest de aanvaller er toch voor om na zes seizoenen afscheid te nemen van Mechelen. Omdat hij in de laatste zes maanden van zijn contract zat, kon Hairemans ook onderhandelen met andere clubs. 

KVC Westerlo meldde zich snel, en nadien ook zijn ex-club Antwerp FC. De keuze was snel gemaakt: hij kiest voor een transfervrije overgang naar de Great Old en tekende inmiddels een contract voor één seizoen, met de optie om er een extra jaar aan vast te knopen.

Deze transfer is atypisch voor het nieuwe beleid bij RAFC: Marc Overmars gaat voor jonge spelers met een groot doorverkooppotentieel.

Hairemans kan op 33-jarige leeftijd nog steeds het verschil maken met zijn technische kwaliteiten, maar hij wordt niet zozeer gezien als een speler die een enorme sportieve meerwaarde zal brengen op de Bosuil.

Hairemans kan met zijn Antwerp-DNA wel een enorm belangrijke rol spelen in de kleedkamer.

Door het afscheid van Toby Alderweireld eind dit seizoen - en Ritchie De Laet die vorig jaar al een punt zette achter z’n carrière -, is de ‘Great Old’ op zoek naar écht Antwerp-DNA om toe te voegen aan de kern. Bovendien is Hairemans Belg én komt hij gratis over naar Antwerp.

Publiekslieveling keert terug naar de Bosuil

Geoffke Deurne-Noord groeide – zijn bijnaam verraadt het al – op in Deurne-Noord. Antwerp FC heeft voor altijd een plaats in Geoffry Hairemans’ hart: het is de club waarvoor hij supporterde en waar zijn profcarrière begon.

Toen hij Hairemans bij Antwerp speelde, beschikte hij over een appartement in de schaduw van de Bosuil. Tijdens twee passages - 2009-2010 en 2015-2019 - speelde Hairemans 138 matchen voor Antwerp.

Op de Bosuil groeide hij uit tot een publiekslieveling en een cultheld. Zijn belangrijkste doelpunt, waarmee hij zich in de Antwerpse annalen trapte, blijft uiteraard zijn penaltygoal tegen Lommel op 26 februari 2017 - uitgeroepen tot ‘Geoffry Hairemans dag' of ‘Geoffry Deurne-Noord dag' door Antwerp-supporters.

Een treffer die Antwerp een plek in de promotiefinale tegen Roeselare opleverde, met de promotie naar 1A tot gevolg.

Pijnlijk afscheid: “Bölöni wilde me doen kraken”

In zijn laatste seizoen bij Antwerp FC kwam Geoffry Hairemans amper aan de bak. Toenmalig coach Laszlo Bölöni verwijt hem een tekort aan statistieken.

“Eén minder moment in de wedstrijd en ik werd gewisseld. Het oprechte geloof in mij was er niet”, vertelde Hairemans daar toen over aan Het Laatste Nieuws.

De publiekslieveling moest 'zijn' Bosuil in de zomer van 2019 verlaten voor KV Mechelen - een afscheid dat pijn deed. “Het oprechte vertrouwen was er niet van László Bölöni. Hij wilde me doen kraken”, aldus de middenvelder.

“Ik presteerde vaak op niveau, maar het was telkens een kwestie van tijd vooraleer ik uit de ploeg vloog.”

Supporters ontvangen Hairemans met open armen

Hoewel Geoffry Hairemans in 2019 vertrok bij Antwerp FC, is de liefde nadien bijzonder groot gebleven tussen beide partijen.

Weinig Antwerp-supporters hadden dan ook verwacht dat Hairemans na zijn vertrek in 2019 naar KV Mechelen ooit nog het shirt van de Great Old zou aantrekken.

“Geoffke Deurne-Noord ademt Antwerp, meer dan wie ook”, zegt Dominik Van Landeghem, de voorzitter van de Federatie van Antwerp Supporters Clubs (FASC) aan Gazet van Antwerpen.

 “Het is gewoon mooi dat Hairemans zijn carrière kan ­afsluiten waar alles voor hem begonnen is: daar waar hij thuishoort. We staan klaar om hem met open armen te ­ontvangen.”

Hairemans naar Antwerp: goed idee?

Meest recent

Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

1
1
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

65
65
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

186
186
"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

14
14
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

86
86
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

111
111
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

82
82
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

70
70
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

251
251
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

333
333
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

161
161
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

626
626
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

577
577
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

112
112
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

89
89
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

164
164
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

197
197
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

87
87
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

79
79
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

127
127
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

404
404
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

73
73
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54

Meer sportnieuws