'Transferakkoord bereikt: Lapoussin zorgt voor JPL-schok'

door
'Transferakkoord bereikt: Lapoussin zorgt voor JPL-schok'

In de slotdagen van de wintermercato zitten nog enkele markante transfers in de pijplijn, ook binnen de Jupiler Pro League. Zo zou Loïc Lapoussin verrassen met zijn nieuwe club. De flankspelers staat volgens verschillende bronnen op punt om Union SG in te ruilen voor STVV.

De international van Madagaskar behoorde inmiddels tot het meubilair in het Dudenpark. Na een korte passage bij Excelsior Virton, verhuisde de flankspeler al in 2020 naar Union. Daar groeide hij uit tot één van de smaakmakers. In die hoedanigheid hielp hij de club ook aan de langverwachte promotie naar het hoogste niveau.

Ook na de promotie bleef Lapoussin een belangrijke kracht voor de Unionisten. En terwijl andere sterkhouders steevast voor nieuwe uitdagingen kozen, bleef hij de Brusselse club telkens trouw. Samen met jongens als Anthony Moris en Christian Burgess is hij één van de spelers uit de huidige selectie die al het langste bij Union zit.

LEES OOK: Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Liederlijk gedrag

Maar de 28-jarige flankspeler is geen onbesproken blad. Naast het veld houdt hij er immers een niet al te professionele houding op na. Zo duikt Lapoussin geregeld in het nachtleven op en is hij niet vies van een glaasje alcohol. Afgelopen zomer werd hij zelfs een tijdje naar de B-kern gestuurd wegens zijn liederlijke gedrag.

Onder impuls van coach Sébastien Pocognoli kreeg hij uiteindelijk een nieuwe kans. Lapoussin bedankte voor het vertrouwen met enkele goede prestaties, maar herviel ook weer in slechte gewoontes. Het is dan ook al een tijdje duidelijk dat Union hem in januari nog van de hand wil doen, enkele maanden voor het einde van zijn contract.

STVV op de valreep

Even leek Antwerp FC daarbij een handje toe te steken. Maar vrijdag kende het dossier plots een opvallende wending. Zo raakte bekend dat STVV de transfer naar zich wist toe te trekken. Volgens Het Belang van Limburg legde Lapoussin zelf al zijn medische en fysieke proeven af. Zaterdag zouden de laatste details met alle betrokken partijen uitgeklaard worden.

Er zou alvast een meerjarig contract voor de flankspeler klaar liggen op Stayen. Union vangt bovendien nog een 'bescheiden' transfersom. De overgang van Lapoussin, die in Sint-Truiden herenigd wordt met Felice Mazzu en met Didier Lamkel Zé nog zo'n 'bad boy' treft, zal allicht wel pas bekend gemaakt worden na het onderlinge duel van zondagavond.

🚀

STVV speelt met vuur met Lapoussin én Lamkel Zé ...

Meest recent

Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

3
3
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

9
9
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1200
1200
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

41
41
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

144
144
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

18
18
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

367
367
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

425
425
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

61
61
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

35
35
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

103
103
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

91
91
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

44
44
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

85
85
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

198
198
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

49
49
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

110
110
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

18
18
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

55
55
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

25
25
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

262
262
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

126
126
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

109
109
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

195
195

Meer sportnieuws