Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de Jupiler Pro League op de proppen. Als collectief blijft Club Brugge de lat alsmaar hoger leggen, maar met Konstantinos Karetsas pronkt KRC Genk wel met de nieuwe primus in ons land. Wie zijn echter de overige winnaars en verliezers?
De voornaamste stijger blijkt Aleksandar Stankovic, die van 15 naar 25 miljoen springt. Nog bij Club Brugge wipt Joel Ordonez van 28 naar 33 miljoen, terwijl ook Kyriani Sabbe, Joaquin Seys, Romeo Vermant, Nicolo Tresoldi, Carlos Forbs, Raphael Onyedika én Mamadou Diakhon er allemaal met twee à vier miljoen op vooruitgaan. Ludovit Reis, Félix Lemaréchal, Hugo Siquet en Gustaf Nilsson daarentegen zetten een stap achteruit. In totaal steeg de waarde van de Brugse selectie zo met een dertigtal miljoen.
LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel
De Cat & KaretsasAnderlecht ziet dan weer niet alleen Nathan De Cat opklimmen van 17 naar 25 miljoen, ook Nathan Saliba en Tristan Degraaf krijgen een weliswaar nogal beperkte opwaardering. Daartegenover moeten Lucas Hey, Killian Sardella, Enric Llansana, Mario Stroeykens én Adriano Bertaccini ieder minstens een miljoen inboeten. Alles opgeteld draait Paars-Wit dus ongeveer break-even. Al dient daarbij wel te worden gezegd dat ook Keisuke Goto, momenteel nog verhuurd aan revelatie STVV, van 3,5 naar 8 miljoen stijgt.
Kos Karetsas is meeste waardevolle speler ooit in de Jupiler Pro League na de update van de marktwaarden op @Transfermarkt! @KRCGenkofficial
— Bart Tamsyn (@BartTamsyn) March 13, 2026
Bekijk hier alle nieuwe marktwaarden: https://t.co/FaJG8yROYt pic.twitter.com/9eqNtTL1KK
Nog bij de verrassende nummer twee in de stand worden Rihito Yamamto, Leo Kokubo, Ilias Sebaoui, Taiga Hata én Robert-Jan Vanwesemael eveneens beloond voor hun straffe prestaties van de afgelopen maanden. Een schril contrast met aartsrivaal Genk, waar Karetsas zowat het licht in de duisternis vormt. Terwijl het goudhaantje zijn marktwaarde nu maar liefst 35 miljoen bedraagt, een record op de Belgische velden, bewegen voor het overige enkel Daan Heymans en Robin Mirisola nog in de positieve richting.
Jeugd redt Antwerp
Ibrahima Sory Bangoura, Bryan Heynen, Jarne Steuckers en Jusef Erabi krijgen, net als in mindere mate Ken Nkuba en Nikolas Sattlberger, evenwel een min op hun rapport. Dan blijven AA Gent en Antwerp nog bespaard. Meer nog: indien we de huurlingen niet meetellen zorgen bij de Great Old producten van eigen kweek als Andreas Verstraeten, Xander Dierckx en Youssef Hamdaoui samen met Taishi Nozawa, Yuto Tsunashima, Mauricio Benitez en Christopher Scott vandaag zowaar zelfs voor een groene balans.
Bij de Buffalo's blijft de schade dan weer beperkt tot vrij kleine dalingen voor Jean-Kévin Duverne en Max Dean, terwijl Maksim Paskotsi, Matties Volckaert, Tiago Araujo, Wilfried Kanga, Tibe De Vlieger en vooral Hyllarion Goore zelfs hoger worden ingeschat dan voorheen. Met dank aan vooral Anan Khalaili en Promise David, die er respectievelijk met zes en vier miljoen op vooruitgaan en nu 17 à 18 miljoen waard zijn, krijgt Union dan weer een boost van net geen 13 miljoen. Al blijft het uiteraard louter een indicatie.
Arne Decraene