Verlinden vernietigend: "Schande voor Belgisch voetbal"

door
Verlinden vernietigend:

Beerschot VA is er niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de gedroomde halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC. De Mannekes werden donderdag ondanks een degelijke match gewipt door RSC Anderlecht: 0-1. Al ging het achteraf vooral over de slechte staat van de grasmat.

De bekermatch op 't Kiel ging dramatisch van start voor de thuisploeg. Na nog geen twee minuten kon Anderlecht op voorsprong klimmen via Jan-Carlo Simic. Vervolgens hield RSCA de match ook goed onder controle. Voor rust kon Beerschot slechts bij momenten de neus aan het venster steken, zonder echt grote kansen te creëeren.

Na de pauze namen de Antwerpenaren het heft echter in handen. De ploeg van coach Dirk Kuyt ging nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker en kreeg ook enkele goede kansen. Maar uiteindelijk was Anderlecht toch stand te houden. En dus zijn het de Brusselaars die doorstoten naar de halve finales.

LEES OOK: Heftige discussie met Coosemans: Hasi doet boekje open

Schabouwelijk veld

Pech dus voor Beerschot, dat zich wel kan optrekken aan een sterke tweede periode. De omstandigheden waren nochtans niet evident. De club was er weliswaar in geslaagd om het veld op 't Kiel sneeuwvrij te krijgen. Maar desondanks lag de 'grasmat' er schabouwelijk bij.

Achteraf toonde aanvoerder Thibaud Verlinden zich dan ook messcherp. "Ik ga eerlijk zijn: dit is een schande voor het Belgische voetbal", klonk het voor de camera's van VTM2. "Wij trainen hier ook op. Ik hoop echt dat de club hier snel iets aan doet, want het begint onmogelijk te worden."

Beachvolleybal

Ook bij de tegenstander was men kritisch voor de dramatische grasmat. Volgens doelman Colin Coosemans was dit één van de hoofdredenen waarom Anderlecht op voetballend vlak ondermaats voor de dag kwam. "Het was precies een beachvolleybalveld", verwees hij naar de zandstrook voor het doel. "Het was een moeilijke match in deze omstandigheden. Ons spelniveau stond heel ver van waar wij als Anderlecht voor staan en hoe we willen spelen. Maar het voetbaltechnische was te moeilijk in deze omstandigheden."

🔥 Wat iedereen nu leest

'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'
'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'
Dries Mertens neemt drastisch besluit na nieuws over Kat
Dries Mertens neemt drastisch besluit na nieuws over Kat

Clubs moeten een sanctie krijgen als hun veld niet in orde is ...

Meest recent

Straf! NBA-ster kijkt met open mond naar... Anderlecht-pion

Heel wat voetballers volgen de NBA en kijken ook wel op naar de sterren in de populaire Amerikaanse ...

0
0
'Cercle Brugge en Charleroi passeren langs de kassa'

Cercle Brugge en Sporting Charleroi moeten de kassa vullen met uitgaande transfers om de tekorten af ...

16
16
'Witsel grof wild: twee clubs doen concreet voorstel'

Axel Witsel is nog steeds een clubloze speler. De tijd begint wel te dringen voor een transfer, want ...

54
54
Leko eindelijk tevreden: "Hij heeft het talent"

Ivan Leko zal zich dit weekend moeten herpakken. Een 0 op 6 is uit den boze en thuis tegen La ...

61
61
Druk neemt toe bij Club Brugge: Hayen ziet énorm werkpunt

Club Brugge verloor al bij al verdiend met 2-1 van KV Mechelen. Nordin Jackers had veel meer werk ...

194
194
Schoofs: "Zo is hij onhoudbaar voor KV Mechelen"

Wat zal Besnik Hasi denken als hij naar KV Mechelen kijkt? Na zijn vertrek ging het opmerkelijk ...

113
113
Deze RSCA-speler doet Boskamp glunderen van plezier

RSC Anderlecht is matig aan het seizoen begonnen. Alweer. De Brusselaars speelden twee zwakke ...

146
146
'Ontknoping nabij: Ordoñez neemt drastische beslissing'

Club Brugge wist deze zomer al bijna 50 miljoen euro op te verdienen aan de verkoop van ...

323
323
'Kompany kijkt vreemd op: totale transferwending bij Bayern'

Bayern München staat zaterdagnamiddag voor een interessant test richting het nieuwe seizoen en ...

53
53
Heftige discussie met Coosemans: Hasi doet boekje open

RSC Anderlecht sneuvelde donderdag in de voorrondes van de Europa League na een behoorlijk ...

741
741
Club door in Champions League? Dit zeggen de stats

Club Brugge wil net zoals vorig seizoen een mooie campagne neerzetten in de Champions League. ...

231
231
'Transferoorlog in Leipzig: Xavi Simons speelt het keihard'

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op, maar er zitten nog heel wat grote ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelslag Anderlecht, droomtransfer Lukebakio'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

294
294
Transferkoorts in Brugge: volgt de grote klap nog?

Club Brugge ging met 2-1 onderuit op het veld van KV Mechelen. Nicky Hayen werd meteen met de neus ...

793
793
'Son barst in tranen uit en verrast met nieuwe club'

Heung-min Son (33) is een icoon van Tottenham Hotspur. De Zuid-Koreaan speelt er al sinds 2015, maar ...

163
163
Rik Verheye schokt met opvallende onthulling over thuis

Rik Verheye is de eigenaar van Sporting Hasselt én een fervent supporter van Club Brugge. In ...

96
96
Twee dikke buizen én transferitis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de eerste nederlaag van het seizoen al meteen te pakken. Blauw-Zwart won op de ...

859
859
Van der Elst roept ferme waarschuwing naar Hasi

RSC Anderlecht heeft vlak na de blamage tegen BK Hacken in de voorrondes van de Europa League met ...

343
343
Schoofs steekt mes dieper in wonde Club Brugge

KV Mechelen zorgde voor de eerste grote verrassing van het seizoen. Malinwa won in eigen huis met ...

522
522
Anderlecht heeft beet: aanwinst nummer 8 is binnen

RSC Anderlecht heeft daags na de komst van Adriano Bertaccini een volgende speler aangetrokken. De ...

497
497
'KV Mechelen verrast met transfer bij Club Brugge'

KV Mechelen en Club Brugge namen het gisterenavond tegen elkaar op. Dat was niet het enige nieuws ...

272
272
'Einde verhaal bij Antwerp: floptransfer mag beschikken'

Royal Antwerp FC sloeg vorig seizoen de bal inzake transfers meerdere keren mis. Voordien waren er ...

888
888
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen

Sportanker en wielerstem Ruben Van Gucht staat al jaren bekend om zijn scherpe interviews, ...

514
514
Hayen geeft dé reden voor opvallende wissel bij Club

Na amper drie officiële wedstrijd is de eerste nederlaag van het seizoen al een feit voor Club ...

410
410
'Terugkeer Ito maakt slachtoffer bij Genk'

KRC Genk is nog niet klaar op de zomerse transfermarkt. De Limburgers willen onder meer een ...

1217
1217

Meer sportnieuws