Anderlecht in halve finales ondanks dramatische tweede helft

276 stemmen
Anderlecht in halve finales ondanks dramatische tweede helft

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de halve finales van de Croky Cup. De recordkampioen speelde op het veld van Beerschot VA nochtans geen grootse match en kwam vooral in de tweede helft ondermaats voor de dag. Een vroeg doelpunt van Jan-Carlo Simic was echter voldoende voor de kwalificatie: 0-1.

Dankzij een goede veldverwarming en hard werk van de vrijwilligers, had Beerschot zijn veld tijdig sneeuwvrij gekregen. Maar de staat van de 'grasmat' was niet voor het eerst dit schabouwelijk. Om de modder tegen te gaan, had men bepaalde zones zelfs volledig bedekt zand.

LEES OOK: Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Bliksemstart Anderlecht

Ondanks deze erbarmelijke omstandigheden gingen de bezoekers uitstekend van start. Anderlecht probeerde Beerschot meteen bij de keel te grijpen. Daar werd het ook al snel voor beloond. Na nog geen 2 minuten spelen belandde de bal na een corner bij Simic, die de openingstreffer binnen werkte.

Die sterke start van RSCA kreeg echter geen gepast vervolg. De bezoekers bleven wel de betere ploeg, maar konden het balbezit nauwelijks omzetten in doelgevaar. Beerschot probeerde op zijn beurt wel om te dreigen op de tegenaanval. Echte kansen leverde dat evenwel niet op. Aan de rust stond het dan ook nog steeds 0-1.

Beerschot pakt over

In de tweede helft kwam de thuisploeg een pak beter voor de dag. Of waren het de bezoekers die het helemaal lieten afweten? In ieder geval was Beerschot plots de dominante ploeg en ging het nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Anderlecht kwam er op zijn beurt amper nog uit.

De 1-1 hing dan ook lange tijd in de lucht. Maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout bij de ploeg van coach Kuyt. En wanneer dan toch een bal tussen de palen belandde, stond Coosemans pal. Zo bleef het uiteindelijk spannend tot in de extra tijd. Daarin kwam Beerschot nog bijzonder dicht bij de gelijkmaker.

Ultieme save Coosemans

Kosiah had de 1-1 aan de voet, maar op het laatste moment stak Coosemans er nog een handje voor. En dus bleef het bij 0-1. Anderlecht mag dus door naar de halve finale tegen Antwerp FC, het zal zijn niveau echter aanzienlijk moeten opkrikken indien het zondag kans wil maken in de competitieclash tegen Club Brugge. Beerschot kan zich dan weer volledig gaan focussen op de strijd om het behoud.

🚀

Wie verdiende de kwalificatie het meest volgens u?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

87
87
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

74
74
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

138
138
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

190
190
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

212
212
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

330
330
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

617
617
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

677
677
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

360
360
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

457
457
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

218
218
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

731
731
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

234
234
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

642
642

Meer sportnieuws