Anderlecht in halve finales ondanks dramatische tweede helft

door
Anderlecht in halve finales ondanks dramatische tweede helft

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de halve finales van de Croky Cup. De recordkampioen speelde op het veld van Beerschot VA nochtans geen grootse match en kwam vooral in de tweede helft ondermaats voor de dag. Een vroeg doelpunt van Jan-Carlo Simic was echter voldoende voor de kwalificatie: 0-1.

Dankzij een goede veldverwarming en hard werk van de vrijwilligers, had Beerschot zijn veld tijdig sneeuwvrij gekregen. Maar de staat van de 'grasmat' was niet voor het eerst dit schabouwelijk. Om de modder tegen te gaan, had men bepaalde zones zelfs volledig bedekt zand.

LEES OOK: Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Bliksemstart Anderlecht

Ondanks deze erbarmelijke omstandigheden gingen de bezoekers uitstekend van start. Anderlecht probeerde Beerschot meteen bij de keel te grijpen. Daar werd het ook al snel voor beloond. Na nog geen 2 minuten spelen belandde de bal na een corner bij Simic, die de openingstreffer binnen werkte.

Die sterke start van RSCA kreeg echter geen gepast vervolg. De bezoekers bleven wel de betere ploeg, maar konden het balbezit nauwelijks omzetten in doelgevaar. Beerschot probeerde op zijn beurt wel om te dreigen op de tegenaanval. Echte kansen leverde dat evenwel niet op. Aan de rust stond het dan ook nog steeds 0-1.

Beerschot pakt over

In de tweede helft kwam de thuisploeg een pak beter voor de dag. Of waren het de bezoekers die het helemaal lieten afweten? In ieder geval was Beerschot plots de dominante ploeg en ging het nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Anderlecht kwam er op zijn beurt amper nog uit.

De 1-1 hing dan ook lange tijd in de lucht. Maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout bij de ploeg van coach Kuyt. En wanneer dan toch een bal tussen de palen belandde, stond Coosemans pal. Zo bleef het uiteindelijk spannend tot in de extra tijd. Daarin kwam Beerschot nog bijzonder dicht bij de gelijkmaker.

Ultieme save Coosemans

Kosiah had de 1-1 aan de voet, maar op het laatste moment stak Coosemans er nog een handje voor. En dus bleef het bij 0-1. Anderlecht mag dus door naar de halve finale tegen Antwerp FC, het zal zijn niveau echter aanzienlijk moeten opkrikken indien het zondag kans wil maken in de competitieclash tegen Club Brugge. Beerschot kan zich dan weer volledig gaan focussen op de strijd om het behoud.

Wie verdiende de kwalificatie het meest volgens u?

Meest recent

Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

17
17
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

18
18
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

71
71
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

215
215
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

173
173
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

26
26
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

69
69
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

53
53
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

39
39
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

108
108
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

55
55
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

69
69
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

84
84
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

73
73
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

162
162
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

528
528
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

176
176
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

216
216
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

286
286
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

208
208
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

494
494
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

268
268
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

162
162

Meer sportnieuws