Anderlecht in halve finales ondanks dramatische tweede helft

door
Anderlecht in halve finales ondanks dramatische tweede helft

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de halve finales van de Croky Cup. De recordkampioen speelde op het veld van Beerschot VA nochtans geen grootse match en kwam vooral in de tweede helft ondermaats voor de dag. Een vroeg doelpunt van Jan-Carlo Simic was echter voldoende voor de kwalificatie: 0-1.

Dankzij een goede veldverwarming en hard werk van de vrijwilligers, had Beerschot zijn veld tijdig sneeuwvrij gekregen. Maar de staat van de 'grasmat' was niet voor het eerst dit schabouwelijk. Om de modder tegen te gaan, had men bepaalde zones zelfs volledig bedekt zand.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

Bliksemstart Anderlecht

Ondanks deze erbarmelijke omstandigheden gingen de bezoekers uitstekend van start. Anderlecht probeerde Beerschot meteen bij de keel te grijpen. Daar werd het ook al snel voor beloond. Na nog geen 2 minuten spelen belandde de bal na een corner bij Simic, die de openingstreffer binnen werkte.

Die sterke start van RSCA kreeg echter geen gepast vervolg. De bezoekers bleven wel de betere ploeg, maar konden het balbezit nauwelijks omzetten in doelgevaar. Beerschot probeerde op zijn beurt wel om te dreigen op de tegenaanval. Echte kansen leverde dat evenwel niet op. Aan de rust stond het dan ook nog steeds 0-1.

Beerschot pakt over

In de tweede helft kwam de thuisploeg een pak beter voor de dag. Of waren het de bezoekers die het helemaal lieten afweten? In ieder geval was Beerschot plots de dominante ploeg en ging het nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Anderlecht kwam er op zijn beurt amper nog uit.

De 1-1 hing dan ook lange tijd in de lucht. Maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout bij de ploeg van coach Kuyt. En wanneer dan toch een bal tussen de palen belandde, stond Coosemans pal. Zo bleef het uiteindelijk spannend tot in de extra tijd. Daarin kwam Beerschot nog bijzonder dicht bij de gelijkmaker.

Ultieme save Coosemans

Kosiah had de 1-1 aan de voet, maar op het laatste moment stak Coosemans er nog een handje voor. En dus bleef het bij 0-1. Anderlecht mag dus door naar de halve finale tegen Antwerp FC, het zal zijn niveau echter aanzienlijk moeten opkrikken indien het zondag kans wil maken in de competitieclash tegen Club Brugge. Beerschot kan zich dan weer volledig gaan focussen op de strijd om het behoud.

Wie verdiende de kwalificatie het meest volgens u?

Meest recent

Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

89
89
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

74
74
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

12
12
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

243
243
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

215
215
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

64
64
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

144
144
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

338
338
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

93
93
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

222
222
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

94
94
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

450
450
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

69
69
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

485
485
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

935
935
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

265
265
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1193
1193
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

611
611
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

594
594
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

631
631
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

27
27
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

70
70
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

536
536
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

408
408

Meer sportnieuws