'Solden bij AA Gent: prijskaartje steunpilaar bekend'

983
'Solden bij AA Gent: prijskaartje steunpilaar bekend'

De wissel van de wacht verliep tot dusver niet helemaal van een leien dakje bij AA Gent, al is er nog geen man overboord in de Planet Group Arena. Inboeten aan kwaliteit, zoals vorig jaar tijdens de wintermercato het geval was, lijkt daar dan ook uitgesloten. Of denken de Buffalo's daar zelf anders over?

Sportieve baas Arnar Vidarsson voorspelde recent alvast dat er weinig verkeer zou plaatsvinden in januari, zowel op inkomend als uitgaand gebied. Al durfde hij niet uit te sluiten dat er iemand zal vertrekken. Nu er door de blessure van Max Dean een extra spits moet worden aangeworven lijkt die kans alleen maar te stijgen.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Bewind van Baro

Tenslotte is het de bedoeling van Sam Baro, die tevens de selectie wil verjongen door onder meer in te zetten op de eigen jeugd, om van AA Gent een gezond en zelfbedruipend bedrijf te maken. Om die reden werd afgelopen zomer reeds de tering naar de nering gezet. Ook het transferbeleid moet daarop worden afgestemd.

Die frisse wind sinds de overname wierp ondertussen zelfs al haar vruchten op, want voor het eerst in vijf jaar tijd kunnen de Gentenaren momenteel pronken met groene cijfers in de boekhouding. Vooral met aan de lucratieve wintermercato, toen er stevig werd gecasht op zowel Hugo Cuypers, Gift Orban als Malick Fofana.

Exit Gandelman?

In de toekomst willen de Buffalo's zich niet langer verplicht voelen om hun beste spelers te verkopen om de rekeningen te doen kloppen, maar voorlopig blijft dat helaas toch de voornaamste manier om de structurele verliezen op te vangen. In dat opzicht kan Omri Gandelman wel eens als volgende de kassa doen rinkelen.

De 24-jarige Israeliër zou op de radar staan van Bologna, dat volgens Corriere Dello Sport slechts vier miljoen zou moeten neertellen om hem los te weken uit Gent. Een koopje, want de marktwaarde van Gandelman wordt op zes miljoen geschat. Bovendien ligt de linkspoot nog tot medio 2027 vast in de Planet Group Arena.

Gent kan cashen

Daar was Gandelman, voor wie Gent anderhalf jaar geleden zelf een slordige 2,5 miljoen op tafel legde, al goed voor 24 goals en 12 assists in 73 optredens. Vermits hij zich ook op het Europese toneel al wist te onderscheiden zou het dus toch verbazen mocht de trefzekere middenvelder niet meer geld in het laatje brengen.

Te meer omdat Gandelman, destijds op voorspraak van Hein Vanhaezebrouck in huis gehaald, ook onder Wouter Vrancken een van de absolute sterkhouders blijft. Indien fit staat de viervoudig international steevast als een van de eerste namen op het wedstrijdformulier. Afwachten dus of hij zomaar mag beschikken in januari.

Hoeveel is Gandelman volgens u waard?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

19
19
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

52
52
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

18
18
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

99
99
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

52
52
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

136
136
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

120
120
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

179
179
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

56
56
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

46
46
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

352
352
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

21
21
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

76
76
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

48
48
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

156
156
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

64
64
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

80
80
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

82
82
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

87
87
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

179
179
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

347
347
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

121
121
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

367
367

Meer sportnieuws