Europese pers bejubelt Club Brugge: twee grote uitblinkers

door
Europese pers bejubelt Club Brugge: twee grote uitblinkers

Club Brugge heeft dinsdagavond een grote stap gezet richting de knock out-fase van de Champions League. Tegen Sporting CP boekte de Belgische kampioen alweer zijn derde zege van de campagne: 2-1. In de Europese pers wordt dan ook met lof gezwaaid.

Even leek het een vervelende avond te gaan worden voor Blauw-Zwart. Sporting, dat sinds het vertrek van coach Ruben Amorim in het sukkelstraatje was beland, kon immers na enkele minuten op voorsprong komen. En vervolgens hield de Portugese kampioen behoorlijk goed stand. Maar geleidelijk aan kon Club zich weer in de match knokken.

Dat leidde uiteindelijk ook tot de gelijkmaker: Christos Tzolis wist een eigen doelpunt af te dwingen waarmee de bordjes weer in evenwicht werden gebracht. In de tweede helft gaf Club dan weer amper kansen weg. En op het juiste moment kon het zelf toeslaan via invaller Casper Nielsen: 2-1-eindstand. Hierdoor telt Blauw-Zwart 10 op 18, allicht is dat voldoende om door te stoten.

LEES OOK: 'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Zeer solide prestatie

Een knappe prestatie, zo vond men ook in de Portugese pers. "Club Brugge verlengde zijn ongeslagen reeks en deed dat in stijl. De vroege goal van Sporting werkte niet ontmoedigend voor het team, dat zich zowel aanvallend als defensief zeer solide toonde. Een erg competente prestatie op het grootste podium van het Europese voetbal", klinkt het bij ZeroZero, dat Tzolis aanduidt als de gevaarlijkste man bij Club.

Ook A Bola zwaait met lof naar de Griek en vindt tevens dat Club veel meer dadendrang vertoonde. "Sporting had misschien wel meer balbezit, de Belgen waren daar veel assertiever mee", analyseert men. "Zeker in de tweede helft was de wedstrijd redelijk in evenwicht, maar de Belgen vertoonden veel meer drang om te scoren", klinkte het dan weer bij SapoDesporto.

Stralende Vanaken

Elders in Europa werd eveneens positief gereageerd op het knappe resultaat van de Bruggelingen. Het Spaanse Marca verwacht bijvoorbeeld dat Club er zeker bij zal zijn in de volgende fase en was onder de indruk van de reactie na de vroege achterstand. "De Belgen kwamen terug in een wedstrijd waarin ze veel consistenter waren en op verdedigend vlak een zeer solide match speelden."

 Franse L'Equipe had het over een zeer knappe prestatie en duidde Hans Vanaken aan als grote uitblinker. "De locals kwamen terug in de wedstrijd, gedragen door een stralende Vanaken op het middenveld", klinkt het. Het Nederlandse VI onderstreepte de rol van de Brugse aanvoerder bij de winnende treffer. "Nielsen werd fraai weggestuurd Hans Vanaken en de Deense middenvelder bezorgde zijn ploeg koeltjes de volle mep."

Wie vond u het beste tegen Sporting?

Meest recent

Lukaku’s keuze zet iets in beweging bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

55
55
Grote ommezwaai bij Duivels: Garcia grijpt in

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

23
23
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

135
135
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

71
71
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

260
260
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

56
56
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

60
60
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

291
291
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

64
64
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

103
103
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

126
126
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

43
43
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

140
140
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

204
204
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

359
359
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

186
186
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

32
32
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

445
445
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

80
80
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

192
192
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

170
170
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

94
94
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

84
84
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

105
105
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

99
99

Meer sportnieuws