Anderlecht schiet zich in de voet: "Om beschaamd te zijn"

door
Anderlecht schiet zich in de voet:

RSC Anderlecht won zondagavond op het nippertje van Beerschot VA, maar zagen wel smaakmaker Mario Stroeykens uitvallen met een blessure. De lijst met spelers in de lappenmand blijft zo maar aandikken. Bij de achterban vermoedt men dat de slechte staat van het veld daarmee iets te maken heeft.

RSCA wou tegen Beerschot revanche nemen voor de pijnlijke nederlaag in de onderlinge heenmatch, maar in de openingsfase liep het alweer fout. Na amper zeven minuten konden de Antwerpenaren op voorsprong klimmen in het Lotto Park. En het duurde pas tot in de zesde minuut van de extra tijd in de eerste helft voordat Anderlecht langszij kon komen.

In de tweede helft was de recordkampioen veruit de betere ploeg en kreeg het ook de nodige kansen. Toch kon RSCA de overwinning opnieuw pas in de extra tijd over de streep trekken na een belangrijk doelpunt van de tot dan onbestaande Anders Dreyer. Een deugddoende zege dus, maar zeker geen prestatie die een schoonheidsprijs verdiende.

LEES OOK: 'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

Slecht voetbal en blessuregevaar

Al waren de omstandigheden ook niet bepaald. Enkele maanden geleden lag het veld in het Lotto Park er al behoorlijk slecht bij. Inmiddels is de grasmat veranderd in een ware akker, wat allerminst een gunstig effect heeft op het geleverde spel. Bovendien begint men te vermoeden dat het belabberde veld ook een invloed heeft op de vele blessures.

Zondag viel dus ook Stroeykens uit nadat hij zijn enkel omsloeg tijdens een duel. Ook de blessure van Samuel Edozie zou te wijten zijn aan het slechte veld. "Zo’n grasmat helpt niet. Als je een mirakeloplossing weet, mag je ze zeggen. In deze tijd van het jaar valt daar heel weinig aan te doen", liet coach David Hubert verstaan bij Het Nieuwsblad.

Doorn in het oog supporters

Op basis van die laatste uitspraak hoeft op korte termijn dus niet op beterschap gerekend worden. Zeker omdat de winterstop dit seizoen slechts enkele dagen duurt en er gewoonweg geen tijd is om grote werken door te voeren. Bovendien werkt Anderlecht dit seizoen een erg drukke programma af, onder meer door de uitbreiding van de Europese competities. Maar het slechte veld heeft ontegensprekelijk een negatieve invloed. En ook de achterban is er helemaal klaar mee, zo blijkt uit de reacties op het sociale medium 'X'.

De slechte staat van het veld is een verantwoordelijkheid van het bestuur ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

18
18
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

54
54
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

43
43
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

184
184
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

64
64
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

124
124
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

442
442
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

404
404
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

67
67
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

114
114
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

214
214
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

63
63
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

226
226
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

34
34
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

52
52
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

218
218
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

110
110
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

178
178
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

259
259
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

151
151
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

184
184
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

316
316
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

232
232

Meer sportnieuws