Dank aan extra tijd: Anderlecht voorkomt blamage in extremis

428
Dank aan extra tijd: Anderlecht voorkomt blamage in extremis

RSC Anderlecht heeft zondagavond op het nippertje de drie punten kunnen thuis houden tegen Beerschot VA. De Antwerpenaren waren nochtans al snel op voorsprong gekomen. Maar met een goal in de extra tijd van de eerste helft én eentje in de extra tijd van de tweede periode, haalde RSCA het alsnog met 2-1.

Eind januari nemen beide paars-witte ploegen het tegen mekaar op in de beker, maar Anderlecht had nog een eitje te pellen met Beerschot. De rode lantaarn had in de heenmatch immers voor een stunt gezorgd door met 2-1 te winnen. En dus rekenden de Brusselse supporters op een revanche van hun ploeg.

Maar de thuisaanhang werd in de openingsfase meteen met de neus op de feiten gedrukt. Na een puike voorzet van ex-RSCA'er Colassin, wist Al-Sahafi er met een listige kopbal 0-1 van te maken. Voor de aanvaller alweer zijn derde treffer van het seizoen tegen Anderlecht. Dat moest dus meteen vol aan de bak.

LEES OOK: 18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Verschaeren deelt mokerslag uit

De thuisploeg eiste ook het balbezit op, maar kon daar aanvankelijk amper doelgevaar mee creëeren. Bovendien viel draaischijf Stroeykens ook nog eens geblesseerd uit. Beerschot kon zo relatief makkelijk stand houden. Tot diep in de extra tijd van de eerste helft. Invaller Verschaeren stond op de juiste plaats om een voorzet van Foket binnen te tikken: 1-1.

Een mokerslag voor de bezoekers zo vlak voor rust. Na de pauze besloot Beerschot dan ook zich nog dieper in te graven. Al maakte dat de opdracht van RSCA er niet meteen makkelijker op. Bovendien leverden enkele penaltyclaims niets op voor de thuisploeg. De bezoekende doelman Shinton pakte daarnaast uit met enkele cruciale reddingen.

Onzichtbare Dreyer matchwinnaar

Anderlecht besloot dan maar alles op alles te zetten met enkele aanvallende wissels. Die aanpak rendeerde uiteindelijk ook, zo wist RSCA opnieuw in de extra tijd toe te slaan. De bal belandde plots bij Dreyer. Die speelde tot dan een bijzonder matige wedstrijd, maar tekende wel op knappe wijze voor de beslissende 2-1. De Brusselaars ontsnapten zo aan pijnlijk puntenverlies en klimt weer naar de derde plaats. Beerschot blijft na een avondje knokken met lege handen achter.

De zege van Anderlecht was verdiend ...

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

20
20
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

15
15
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

34
34
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

65
65
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

203
203
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

65
65
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

59
59
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

146
146
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

37
37
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

150
150
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

696
696
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

53
53
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

66
66
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

66
66
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

346
346
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

159
159
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

187
187
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

233
233
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

120
120
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

226
226
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

141
141

Meer sportnieuws