Dank aan extra tijd: Anderlecht voorkomt blamage in extremis

door
Dank aan extra tijd: Anderlecht voorkomt blamage in extremis

RSC Anderlecht heeft zondagavond op het nippertje de drie punten kunnen thuis houden tegen Beerschot VA. De Antwerpenaren waren nochtans al snel op voorsprong gekomen. Maar met een goal in de extra tijd van de eerste helft én eentje in de extra tijd van de tweede periode, haalde RSCA het alsnog met 2-1.

Eind januari nemen beide paars-witte ploegen het tegen mekaar op in de beker, maar Anderlecht had nog een eitje te pellen met Beerschot. De rode lantaarn had in de heenmatch immers voor een stunt gezorgd door met 2-1 te winnen. En dus rekenden de Brusselse supporters op een revanche van hun ploeg.

Maar de thuisaanhang werd in de openingsfase meteen met de neus op de feiten gedrukt. Na een puike voorzet van ex-RSCA'er Colassin, wist Al-Sahafi er met een listige kopbal 0-1 van te maken. Voor de aanvaller alweer zijn derde treffer van het seizoen tegen Anderlecht. Dat moest dus meteen vol aan de bak.

LEES OOK: Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Verschaeren deelt mokerslag uit

De thuisploeg eiste ook het balbezit op, maar kon daar aanvankelijk amper doelgevaar mee creëeren. Bovendien viel draaischijf Stroeykens ook nog eens geblesseerd uit. Beerschot kon zo relatief makkelijk stand houden. Tot diep in de extra tijd van de eerste helft. Invaller Verschaeren stond op de juiste plaats om een voorzet van Foket binnen te tikken: 1-1.

Een mokerslag voor de bezoekers zo vlak voor rust. Na de pauze besloot Beerschot dan ook zich nog dieper in te graven. Al maakte dat de opdracht van RSCA er niet meteen makkelijker op. Bovendien leverden enkele penaltyclaims niets op voor de thuisploeg. De bezoekende doelman Shinton pakte daarnaast uit met enkele cruciale reddingen.

Onzichtbare Dreyer matchwinnaar

Anderlecht besloot dan maar alles op alles te zetten met enkele aanvallende wissels. Die aanpak rendeerde uiteindelijk ook, zo wist RSCA opnieuw in de extra tijd toe te slaan. De bal belandde plots bij Dreyer. Die speelde tot dan een bijzonder matige wedstrijd, maar tekende wel op knappe wijze voor de beslissende 2-1. De Brusselaars ontsnapten zo aan pijnlijk puntenverlies en klimt weer naar de derde plaats. Beerschot blijft na een avondje knokken met lege handen achter.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin
271

De zege van Anderlecht was verdiend ...

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

14
14
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

29
29
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

32
32
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

86
86
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

101
101
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

55
55
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

271
271
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

130
130
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

252
252
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

203
203
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

254
254
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

169
169
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

192
192
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

129
129
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

151
151
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

248
248
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

280
280
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

390
390
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

229
229
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

184
184

Meer sportnieuws