Dank aan extra tijd: Anderlecht voorkomt blamage in extremis

428 stemmen
Dank aan extra tijd: Anderlecht voorkomt blamage in extremis

RSC Anderlecht heeft zondagavond op het nippertje de drie punten kunnen thuis houden tegen Beerschot VA. De Antwerpenaren waren nochtans al snel op voorsprong gekomen. Maar met een goal in de extra tijd van de eerste helft én eentje in de extra tijd van de tweede periode, haalde RSCA het alsnog met 2-1.

Eind januari nemen beide paars-witte ploegen het tegen mekaar op in de beker, maar Anderlecht had nog een eitje te pellen met Beerschot. De rode lantaarn had in de heenmatch immers voor een stunt gezorgd door met 2-1 te winnen. En dus rekenden de Brusselse supporters op een revanche van hun ploeg.

Maar de thuisaanhang werd in de openingsfase meteen met de neus op de feiten gedrukt. Na een puike voorzet van ex-RSCA'er Colassin, wist Al-Sahafi er met een listige kopbal 0-1 van te maken. Voor de aanvaller alweer zijn derde treffer van het seizoen tegen Anderlecht. Dat moest dus meteen vol aan de bak.

LEES OOK: Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Verschaeren deelt mokerslag uit

De thuisploeg eiste ook het balbezit op, maar kon daar aanvankelijk amper doelgevaar mee creëeren. Bovendien viel draaischijf Stroeykens ook nog eens geblesseerd uit. Beerschot kon zo relatief makkelijk stand houden. Tot diep in de extra tijd van de eerste helft. Invaller Verschaeren stond op de juiste plaats om een voorzet van Foket binnen te tikken: 1-1.

Een mokerslag voor de bezoekers zo vlak voor rust. Na de pauze besloot Beerschot dan ook zich nog dieper in te graven. Al maakte dat de opdracht van RSCA er niet meteen makkelijker op. Bovendien leverden enkele penaltyclaims niets op voor de thuisploeg. De bezoekende doelman Shinton pakte daarnaast uit met enkele cruciale reddingen.

Onzichtbare Dreyer matchwinnaar

Anderlecht besloot dan maar alles op alles te zetten met enkele aanvallende wissels. Die aanpak rendeerde uiteindelijk ook, zo wist RSCA opnieuw in de extra tijd toe te slaan. De bal belandde plots bij Dreyer. Die speelde tot dan een bijzonder matige wedstrijd, maar tekende wel op knappe wijze voor de beslissende 2-1. De Brusselaars ontsnapten zo aan pijnlijk puntenverlies en klimt weer naar de derde plaats. Beerschot blijft na een avondje knokken met lege handen achter.

🚀

De zege van Anderlecht was verdiend ...

Meest recent

'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

12
12
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

35
35
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

165
165
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

68
68
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

68
68
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

338
338
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

173
173
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

273
273
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

297
297
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

250
250
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

395
395
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

96
96
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

747
747
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

778
778
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

406
406
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

483
483
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

79
79
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

234
234
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

82
82
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

133
133
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

591
591
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

755
755
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

242
242
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

185
185
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194

Meer sportnieuws