Dank aan extra tijd: Anderlecht voorkomt blamage in extremis

door
Dank aan extra tijd: Anderlecht voorkomt blamage in extremis

RSC Anderlecht heeft zondagavond op het nippertje de drie punten kunnen thuis houden tegen Beerschot VA. De Antwerpenaren waren nochtans al snel op voorsprong gekomen. Maar met een goal in de extra tijd van de eerste helft én eentje in de extra tijd van de tweede periode, haalde RSCA het alsnog met 2-1.

Eind januari nemen beide paars-witte ploegen het tegen mekaar op in de beker, maar Anderlecht had nog een eitje te pellen met Beerschot. De rode lantaarn had in de heenmatch immers voor een stunt gezorgd door met 2-1 te winnen. En dus rekenden de Brusselse supporters op een revanche van hun ploeg.

Maar de thuisaanhang werd in de openingsfase meteen met de neus op de feiten gedrukt. Na een puike voorzet van ex-RSCA'er Colassin, wist Al-Sahafi er met een listige kopbal 0-1 van te maken. Voor de aanvaller alweer zijn derde treffer van het seizoen tegen Anderlecht. Dat moest dus meteen vol aan de bak.

LEES OOK: Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Verschaeren deelt mokerslag uit

De thuisploeg eiste ook het balbezit op, maar kon daar aanvankelijk amper doelgevaar mee creëeren. Bovendien viel draaischijf Stroeykens ook nog eens geblesseerd uit. Beerschot kon zo relatief makkelijk stand houden. Tot diep in de extra tijd van de eerste helft. Invaller Verschaeren stond op de juiste plaats om een voorzet van Foket binnen te tikken: 1-1.

Een mokerslag voor de bezoekers zo vlak voor rust. Na de pauze besloot Beerschot dan ook zich nog dieper in te graven. Al maakte dat de opdracht van RSCA er niet meteen makkelijker op. Bovendien leverden enkele penaltyclaims niets op voor de thuisploeg. De bezoekende doelman Shinton pakte daarnaast uit met enkele cruciale reddingen.

Onzichtbare Dreyer matchwinnaar

Anderlecht besloot dan maar alles op alles te zetten met enkele aanvallende wissels. Die aanpak rendeerde uiteindelijk ook, zo wist RSCA opnieuw in de extra tijd toe te slaan. De bal belandde plots bij Dreyer. Die speelde tot dan een bijzonder matige wedstrijd, maar tekende wel op knappe wijze voor de beslissende 2-1. De Brusselaars ontsnapten zo aan pijnlijk puntenverlies en klimt weer naar de derde plaats. Beerschot blijft na een avondje knokken met lege handen achter.

De zege van Anderlecht was verdiend ...

Meest recent

'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

6
6
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

7
7
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

133
133
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

16
16
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

60
60
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

53
53
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

591
591
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

189
189
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

54
54
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

157
157
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

90
90
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

79
79
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

126
126
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

99
99
'Neymar verrast met plots transferplan'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

91
91
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

36
36
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

75
75
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

197
197
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

420
420
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

231
231
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

232
232
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

191
191
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

80
80
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1781
1781

Meer sportnieuws