Dank aan extra tijd: Anderlecht voorkomt blamage in extremis

428
Dank aan extra tijd: Anderlecht voorkomt blamage in extremis

RSC Anderlecht heeft zondagavond op het nippertje de drie punten kunnen thuis houden tegen Beerschot VA. De Antwerpenaren waren nochtans al snel op voorsprong gekomen. Maar met een goal in de extra tijd van de eerste helft én eentje in de extra tijd van de tweede periode, haalde RSCA het alsnog met 2-1.

Eind januari nemen beide paars-witte ploegen het tegen mekaar op in de beker, maar Anderlecht had nog een eitje te pellen met Beerschot. De rode lantaarn had in de heenmatch immers voor een stunt gezorgd door met 2-1 te winnen. En dus rekenden de Brusselse supporters op een revanche van hun ploeg.

Maar de thuisaanhang werd in de openingsfase meteen met de neus op de feiten gedrukt. Na een puike voorzet van ex-RSCA'er Colassin, wist Al-Sahafi er met een listige kopbal 0-1 van te maken. Voor de aanvaller alweer zijn derde treffer van het seizoen tegen Anderlecht. Dat moest dus meteen vol aan de bak.

LEES OOK: OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Verschaeren deelt mokerslag uit

De thuisploeg eiste ook het balbezit op, maar kon daar aanvankelijk amper doelgevaar mee creëeren. Bovendien viel draaischijf Stroeykens ook nog eens geblesseerd uit. Beerschot kon zo relatief makkelijk stand houden. Tot diep in de extra tijd van de eerste helft. Invaller Verschaeren stond op de juiste plaats om een voorzet van Foket binnen te tikken: 1-1.

Een mokerslag voor de bezoekers zo vlak voor rust. Na de pauze besloot Beerschot dan ook zich nog dieper in te graven. Al maakte dat de opdracht van RSCA er niet meteen makkelijker op. Bovendien leverden enkele penaltyclaims niets op voor de thuisploeg. De bezoekende doelman Shinton pakte daarnaast uit met enkele cruciale reddingen.

Onzichtbare Dreyer matchwinnaar

Anderlecht besloot dan maar alles op alles te zetten met enkele aanvallende wissels. Die aanpak rendeerde uiteindelijk ook, zo wist RSCA opnieuw in de extra tijd toe te slaan. De bal belandde plots bij Dreyer. Die speelde tot dan een bijzonder matige wedstrijd, maar tekende wel op knappe wijze voor de beslissende 2-1. De Brusselaars ontsnapten zo aan pijnlijk puntenverlies en klimt weer naar de derde plaats. Beerschot blijft na een avondje knokken met lege handen achter.

De zege van Anderlecht was verdiend ...

Meest recent

Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

3
3
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met 'stunt'

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

54
54
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

111
111
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

44
44
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

13
13
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

16
16
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

11
11
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

225
225
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

168
168
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

66
66
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

209
209
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

59
59
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

58
58
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

19
19
Thibaut Courtois zorgt voor wondermooi sportverhaal

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

55
55
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

340
340
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

309
309
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

734
734
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

327
327
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

72
72
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

390
390
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

244
244
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

155
155
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

98
98
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

137
137

Meer sportnieuws